Saracėnija (Sarracenia)

Aldrūnė (Aldrovanda), Saulašarė (Drosera), Tuklė (Pinguicula), Skendenis (Utricularia), Ąsotenis (Nepenthes), Heliamfora (Heliamfora), Darlingtonija (Darlingtonia), Rasotė (Drosophyllum), Kriauklenis (Cephalotus), Saracėnija (Sarracenia) Vaivorykštenis (Byblis) ir kt. Daugiau informacijos apie šiuos augalus rasite ir mūsų draugų tinklalapyje http://www.musekautas.lt

Moderatorius: Evaja

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Saracėnija (Sarracenia)

Standartinė Urze » 30 Bir 2019, 23:07

Nu gražumas koks! :heartsfade:

Vartotojo avataras
Aga

Standartinė Aga » 06 Lie 2019, 21:11

20190706_220820.jpg
20190706_220820.jpg (3.03 MiB) Peržiūrėta 5377 kartus(ų)
Naujas pirkinis ;) Kauno Senukose ir dar su nuolaida (nepilnai 3€ sumokėjau).
Tik jau pradedu sukti galva kaip jį žiemoti... Įstiklintame balkone? Šaldytuve? :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 06 Lie 2019, 22:39

Aga, gražus pirkinys. Jei saracėnija telpa į šaldytuvą, tai jame tikrai gerai peržiemos, esu tokį variantą jau ne kartą naudojusi. Įstiklintas balkonas būtų geriau dėl šviesos, tačiau tinka tik tokiu atveju, jei jame nebūna neigiamos temperatūros.

Vartotojo avataras
Aga

Standartinė Aga » 07 Lie 2019, 07:51

Urze o gal galėtumete parašyti daugiau... Kaip paruošti augala žiemojimui šaldytuvė, nuo kada iki kada ten laikyti...?

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 07 Lie 2019, 20:16

Geriausia žiūrėti pagal augalą ir orų prognozes. Kai saulėtų dienų link žiemos darosi vis mažiau, saracėnijų augimas labai sulėtėja ar net sustoja. Tas dažniausiai būna spalio-lapkričio mėnesiais. Tai ir yra tinkamas laikas perkelti į žiemojimo vietą. Žinoma, palaipsnis atvėsimas būtų geriau, ar bent jau savaitę palaikyti vėsiausiame palangės kampe, o po to tik šaldytuvan. Bet ir be to visai gerai atlaiko perkėlimą.

Aš prieš tai dar praplaudavau substratą dideliu kiekiu vandens, kad išsiplautų maisto medžiagos ir nepradėtų šaldytuve stovėdamas pelyti. Man patogiausia - pastatyt po čiaupu ir atitaikyti tokią vandens srovę, kad vanduo darytų balutę vazone, bet spėtų per apačią išbėgti, o ne per viršų piltųsi, ir palikti keliom minutėm taip plautis. O po to dar perlieti minkštu vandeniu, kuris šiaip tinkamesnis visiem vabzdžiaėdžiams nei vandentiekio. Žiemos metu neturi stovėti baloje, bet ir neturi išdžiūti substratas. Geriausia - lengvai drėgnas. Tad praplovimą galima daryti savaitę prieš perkėlimą šaldytuvan, kad biški spėtų pradžiūt.

Senas tūtas galima pašalinti ir prieš žiemojimą, ir po jo. Per žiemą vis tiek dalis tūtų natūraliai apmirs. Laikyti reikia iki kokio vasario, kai vėl prasideda saulėtos dienos.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 07 Lie 2019, 21:31

Na va , ir man jau saracėnijų prireikė :) gražios ir žiemą ant palangės nereikia laikiti . Teks dažniau lidle pasižvalgiti, nes kelis kartus mačiau jų pardavime.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Aga

Standartinė Aga » 08 Lie 2019, 07:36

Urze labai ačiū už patarimus :)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 08 Lie 2019, 12:03

Aga, gražaus augimo! Ir tik verta prisiminti, kad substratas - rūgščios durpės be trąšų (Mozaikos receptas geras), nestiprios trąšos nebent tik tiesiai į gerkles, daug saulės ir drėgno substrato.

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 01 Rgs 2019, 19:30

Dar nemokšiškas video, bet geriau matosi mano saracinėjų dydžiai ir formos :roll: . Į kadrą papuolė ir saulašarių.

https://www.youtube.com/watch?v=vyaXSBi ... e=youtu.be
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 01 Rgs 2019, 21:07

Linute, nu gražumėlis saraceniju ... :thumbsup:
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 02 Rgs 2019, 17:24

Ale gražumas Tavo plėšriųjų "kubilų" neišpasakytas. 😍 Ir pirmąkart pagalvojau, kad ta papūginė saracėnija (koks lotyniškas pavadinimas tos lenktasnapės?) yra graži.

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 02 Rgs 2019, 19:57

S. psittacina hibridas :). Man ji labai panaši į 'Scarlet belle', bet kai pirkau lenkuose, buvo bevardė.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių