Cymbidium 2

Ansellia, Eulophia ir kitos rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Re: Cymbidium 2

Standartinė vendigo » 08 Lie 2011, 10:59

Įdomu, ar tinka tik arklio "auksas"? Yra pirkti granuliuoto karvių mėšlo. Tai jei tokių granulių įdėt, negerai būtų kad karvių?

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 08 Lie 2011, 11:29

vendigo rašė:Įdomu, ar tinka tik arklio "auksas"? Yra pirkti granuliuoto karvių mėšlo. Tai jei tokių granulių įdėt, negerai būtų kad karvių?
galbūt atsakymą rasi čia :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 08 Lie 2011, 13:14

Ačiū, tikrai labai geras straipsnis :thumbupleft: Vadinasi kitoks mėšlas tręšimui kaip ir nelabai tinkamas. Gana įdomiai nuskambėjo pasiūlymas tame sptraipsnyje pabarstyti džiovinto mėšlo ant substrato viršaus (kai augalo nereikia persodinėt). Turiu pasakyti kad tos karvės mėšlo granulės tai dvokia kaip reikalas. Įsivaizduoju koks kvapelis būtų namie jei tap visoms orchidėjoms ant viršaus pabarstyčiau mėšlo :lol: O jau apie kažkokį raugą tai ir pagalvot baisu :lol:

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 08 Lie 2011, 16:09

O aš taip ir darau, ant substrato viršaus paberiu džiovinto į miltelius sutrinto arklinio.. ir jokio kvapo :snooty: Labai patogu, ypač kai nereikia persodinti, ir laistau tik iš viršaus, tai vandenukas tuos miltukus žemyn į substratą nuplauna.. man labai tinka ir orchidėjoms patinka :)

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 08 Lie 2011, 16:41

Nu man laistymas tik iš viršaus tai gal nelabai gerai būtų. Visgi lauk viskas išbėga, ir "neatsigeria" augalas kaip reikiant.
Bet tai įdomiai čia-gal tada arklio "auksas" mažiau dvokia nei karvės "pyragas", kad nesmirda? :scratchheadyellow: Nes tos karvės granulės tai kvapą turi kaip reikiant. Nupirkom prie namo augalams patręšt, tai laikom visą turinį rūsy. Namuose būt negalėtumėm jei parsineštumėm. Galvojau kad kaip džiovintos tai nesmirdės. Bet va-pasirodo ne taip yra...

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 08 Lie 2011, 16:56

Nesmirdi arklinis, patikėk.. senas, sausas, pirštines užsidėjus sutrinu, nes kietas ir viskas...galima kiek substrato žievių nuo viršau nuimti, užberti mėšliuką ir vėl po žieviukėm paslėpti.. Dėjau pernai, dėjau šiemet.. Cimbidžiams ir dendrobium nobile hibridams pats tas. Aš orchidėjų nemerkiu, dėl vienos priežasties: labai ilgai nepradžiūva, be to vienodai išmirksta visas substratas: tiek pats vidurys, tiek vazono kraštuose esantis, o džiūna tai nevienodu greičiu.. man patogiau, kad galiu liedama daugiau vandens užpilti į vazono pakraščius, o vazono vidurys ir taip sudrėksta.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 08 Lie 2011, 18:13

Aš tai vasarą mirkau. Vasarą normaliai pradžiūsta. Žiemą tai arba su dušu tik perlieju kad per daug neprimirktų, arba merkiu tik kokiom 5 min.

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 08 Lie 2011, 19:16

O aš žiemą cimbidžio beveik nelaistau.. ramybės periodas :)

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 08 Lie 2011, 19:46

Aš tai šviežio arklio mėšlo dėjau,ai,dar džiovink,lauk.Dar ir maxilaria tenuifolia įmaišiau.Auga kaip pasiutus,o cimbidis auginius kelis auginas :) O vat,kad dendr.nobile tinka - nežinojau :?

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 08 Lie 2011, 20:36

Pas mane cymbui dar tik bus pirma žiema. Šią žiemą tik įsigijau. Tai dar nežinau kaip darysiu-laistysiu ar ne. Kadangi laikyti vėsiai, deja, galimybės nebus, tai tikriausiai teks laistyti kartas nuo karto. Nes turbūt sudžius... :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
Tina*

Standartinė Tina* » 14 Lie 2011, 13:30

Sveikuciai. Labai smalsu paskaityt visa tema, bet mazoji apriboja mano skaitymus. Tad noriu paklausti iskart. Cymbidium rekomenduojama i substrata imaisyti arklio s... Esu girdejus kad jis dedamas ant vazono dugno, bet man kazkaip nelogiska - visa trasa koncentruota vienoj vietoj, o kol dar saknys pasiims is to dugno jas. Ar nebutu geriau permaisyti ta suduka per visa substrata? kiek to jo det, kad neperdozuot? ir aplamai koks substratas rekomenduojamas cymbiams?
Aciu, kas nepasivarginsit duot atsakyma, nors gal ir pasikartosite ;)

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 14 Lie 2011, 13:57

Tina, nežinau kur skaitei, bet kaip tik rekomenduoja dėt ant paviršiaus, kad laistant su vandeniu jis pasiskirstytų į apačią. Manau šito gėrio nepadauginsi, jie mėgsta augimo metu pavalgyti. Tinka smulkus substratas, bet tai irgi žiūrim pagal savo sąlygas. Ispanijoj sako jie auga žemėj. Kai žiemą buvau gavęs lauktuvių taip pogi pasakojo buvo atkirstas žemėse augančio kelmo ketvirtadalis ir įmestas į vazoniką.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
lerika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė lerika » 14 Lie 2011, 14:51

Relax, nu kad yra sakoma, jog geriau dėti ant dugno, kad kol cymbidium šaknys pasieks - spėtų ,,išsivadėti'', nebebūtų toks koncentruotas. Bet kiti ir maišo į visą substratą ir lieja tirpalu
Ne šunų rasizmui!!! http://vimeo.com/31369195

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 14 Lie 2011, 16:10

Viskas priklauso nuo laistymo būdo, jei mirkot galima ir ant dugno dėt, jei laistoma iš viršaus- geriau ant viršaus to gėrio pridėt. Aš, kai persodinėju, į maišau į substratą, bet kasmet gi nepersodinėju, tada pridedu ant viršaus ar nuimu truputį žievių ir pridedu, o paskui paslėpiu po žievėm. Naudoju tik seną, kad nenudegintų šaknų.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 14 Lie 2011, 17:27

Aš tai maišiau į visą substratą,o žemes pirkau skirtas orchidėjom,buvo akcija,tai berods už 6 lt 5 l buvo.Juk cimbidžiam ir žemė reikalinga,ne vien žievės.Kol kas viskas gerai,5 naujus auginius auginas :) Pernai tai išvis,iš daržo žemės prikasiau,pušies žievių dar pridėjau.
Žodžiu,kaip nori taip daryk,tavo valia :)

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių