Lepanthes caprimulgus

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Lepanthes caprimulgus

Post by Urze »

Mestė wrote:
Fri Nov 15, 2013 10:51 pm
Gustina, kaip jūsiškė Lepanthes caprimulgus auga? Mano ruošiasi žydėti net 4 žiedstiebiais [taip.gif]
Urze wrote:Maniškė augina keturis naujus ūglius, du keikius ir dar tris žiedstiebius. Tik va nežinia, ar sulauksiu žiedų, nes jau tris kartus augino pumpurus ir tris kartus jie nunyko. Vienąkart padžiuvo nelaiku, kitą buvo per karšta, o kas trečią kartą koją pakišo, tai ir nežinau. Laikoma ant šiaurinės palangės, temperatūra svyruoja 14-18 laipsnių ribose, šviežio oro irgi gauna, o aplinkos drėgnis yra menkas, gal tik apie 40-50 %. Tinkamesnių sąlygų neturiu kaip suteikti.

Kame Taviškė pasodinta ar prie ko pritvirtinta? Ir čia nauja, o ne ta, apie kurią temos pradžioje rašei?
Mestė wrote:Kai augo vazonėly, tai nieko nevyko, dabar auga ant paparčio bloko apdėta gyvom samanom, čia dovana nuo Mam, o ta ankstesnė neatlaikė šilumos(apie 20C). O, Gustina, jūsų kuo nors apdengta didesnei drėgmei, koks substratas, kaip augo vasarą?
Aš iki orchidariumo įsigijimo vasarą laikiau šiauriniam balkone šlapiom kojom, per lietų padėdavau ant stalo lauke, kad atvėstų ir nusiplautų, o jei lietaus nebūdavo tai purkšdavau ryte ir vakare. Tik per tuos didelius karščius ir sausras nešdavau dienai į kambarį ir pajungdavau ventiliatorius, kad neperkaistų.(Kai prisimenu, kokie "krūmeliai" parvažiavo iš Peru, ir kokie dabar tai net liūdesys apima, kad tada negalėjau pasirūpinti tinkamai, ir daug lapų praradau...(aplamai visos Lepanthes))
Urze wrote:Užsodinta ant papartmedžio gabaliuko, šaknys šiek tiek kiminais pridengtos. Blokas pakabintas ant molinio neglazūruoto vazono krašto. Vazonas stovi vandenyje ir šiek tiek didesnį aplinkos drėgnį taip sukuria. Vasarą kelis ūglius augino, bet paskui jie nunyko (galėjo ir ant tos palangės įsitaisęs vikšras tuo pasirūpinti, nes ūgliai staigiai dingo, o ant masdevalijos jau buvo pagautas). Bet ūglių augimas vangus tiek vasarą buvo, tiek ir dabar, nors žiedstiebiai aktyviai tįsta.
Urze wrote:Ėėė, Mantai, kaip gražiai Taviškės nauji ūgliai auga! Pas mane tai iš tų 4 beliko pavargėlis vienas ūgliukas, kuris labai trumpas kažko auga, o kiti nupuvo. Bet vėl naują leidžia. Tai dar nesuprantu, dėl ko taip sunkiai ūgliai auga. Gal per drėgna ir ventiliacijos trūksta? Bet kol kas pumpurai labai sėkmingai auga. Sėkmė atsirado ne tik tada, kai atvėso, bet ir kai patręšiau kelis kartus. Pirma, matyt, jėgų trūko. O dabar jau viens greitai skleistis turėtų.
Aš kaip tik stengiuosi kuo mažiau kedenti, nes nuo meilės pertekliaus augalai pūva ir žūva. [O.0] O kaip su šaknimis reikalai? Ar leidžia naujas, ar lenda jos į papartmedžio bloką, ar ant paviršiaus vingiuoja? Nes maniškės šaknų matosi tik kelios, su kuriomis atkeliavo, ir jų išvaizda man ne itin patinka, nes neatrodo gyvybingos ir funkcionuojančios. O ar naujų išleido, nežinia. Taip norisi nulupti ją nuo bloko ir apžiūrėti, gal rasčiau, kur klaidas darau su ja. Bet daba gi nejudinsi, kai su pumpurais. :Hmmmm:
Lepanthes caprimulgus 2013-12-15 1.jpg
Lepanthes caprimulgus 2013-12-15 1.jpg (117.35 KiB) Viewed 2331 times
Lepanthes caprimulgus 2013-12-15 2.jpg
Lepanthes caprimulgus 2013-12-15 2.jpg (101.57 KiB) Viewed 2331 times
Lepanthes caprimulgus 2013-12-15 4.jpg
Lepanthes caprimulgus 2013-12-15 4.jpg (91.84 KiB) Viewed 2331 times
Urze wrote:Teko savaitei palikti šią Lepanthes be priežiūros, o tai būtų garantavę džiūvėsio atradimą po to. Tai surizikavau ir įkėliau ją į orchidarimą, kad kasdien po kelis kartus vandens gautų. Ir ką sau manai? Jai patiko! :? Anksčiau rodytas didysis pumpuras prasiskleidė, kitas nunyko, bet netrukus jau du nauji žydėjo, trečias žiedstiebis augo, dar ir keikiai sukruto augti ir net ūgliai, kurie pirma taip sėkmingai nunykdavo, dabar kuo puikiausiai auga, net ir daugiau jų iškišo nosis. Va tau ir "gerokai per šilta". [O.0] Apsidžiaugė augalėlis didesniu aplinkos drėgniu tikriausiai. Tai dabar patapo orchidariumo gyventoja.
Žiedai labai atkakliai laikomi atsukti į kerą, tai fotografuojant teko ją gerokai pavartyti, kad ir iš priekio žiedą galėčiau nufotografuoti. Orchidariume užaugę žiedai yra tamsesni nei ankstesnis. Gal čia papildomas apšvietimas padarė savo?
Lepanthes caprimulgus 2014-01-21 1.jpg
Lepanthes caprimulgus 2014-01-21 1.jpg (122.62 KiB) Viewed 2331 times
Lepanthes caprimulgus 2014-01-21 2.jpg
Lepanthes caprimulgus 2014-01-21 2.jpg (98.36 KiB) Viewed 2331 times
Lepanthes caprimulgus 2014-01-21 4.jpg
Lepanthes caprimulgus 2014-01-21 4.jpg (108.98 KiB) Viewed 2331 times
Mestė wrote:Mano irgi droviai žydi, gal jos visos taip daro.
Urze wrote:Beveik keli mėnesiai augimo šiltame orchidariume (20-26 laipsniai, 50-70 % drėgmės) šiai žvynlielei ne tik žalos nepadarė, bet kaip tik, rodos, patiko. Ir žydėjo kelis kartus, ir ūglius bei keikius kuo puikiausiai augino. Keikiai net ir patys žydėti susiruošė. O šviesos gaudavo daug (net nauji lapai violetiniai augo) ir papartmedžio blokas išdžiūdavo per savaitę kelis kartus - ir nieko. Taigi gerokai paslankus augalas, tik norintis pakankamai aplinkos drėgnio, nes kai augo ant vėsesnės ir tamsesnės, bet sausesnės palangės, ūgliai nunykdavo vos paaugę.
O dabar perduodu estafetę kitam augintojai, tad lauksim, kaip sekasi ją auginti kitokiomis sąlygomis.
Abitalė wrote:Lepanthes caprimulgus, šitas ožys, jam reikia idealių sąlygų, kad žydėtų! Tikrai mėgsta būti vėsiai, ir ne tik skirtumas tarp dienos ir nakties aktualus, bet ir visas jo gyvenimas, irgi labai jautrus šviesai, kuo didesnė prieblanda, kuo vėsiau, tuo geriau jaučiasi. Per tris bendro gyvenimo metus turime tik 3-4 lapus ir vieną kartą žydėjo. Vasarą nusibaiginėja, per žiemą truputį atsigauna.
Urze wrote:Mano patirtis su Lepanthes caprimulgus kaip tik teigiama ir smarkiai kitokia nei Abitalės - ir augo, ir žydėjo, ir šiltai kabėjo. Čia iš orchidėjų stebėjimo užrašų, kai dar tokius rašiau: "Iš Peruflora. Pasodinta ant papartmedžio kamieno bloko, ant šaknų - džiovinų kiminų sluoksnis. Pradžia - plikašaknė, 13 ūglių, keli iš jų belapiai, kelios gyvos šaknytės ir keli mažyyyčiai ūgliukai. Blokas palaikomas smarkiai drėgnas, pirmus kelis mėn. buvo dengta plastikine dėžute. Ant šiaurinės virtuvinės palangės, langas beveik pastoviai pravertas vėdinimui. 2013.07.18 - aktyviai auga - 5 jau lapukus išskleidę ir 5 dar tik augantys ūgliukai. Iškart puolė auginti 5 žiedstiebius, 2 nunyko, dar 2 gerokai vėliau nunyko jau ilgi būdami, dar vienas jau pumpurą augino, bet kelias dienas pabuvo be vėdinimo ir jis nudžiuvo. Bet toliau tęsia žiedstiebį ir kitą pumpurą krauna. Dar keli ūgliai ruošiasi žiedstiebius auginti. Aktyvuolė."

Paskui perkėliau į orchidariumą, kuriame pastoviai šilta, bent 21 laipsnius kiaurus metus, apšvietimas vidutinis, išsklaidytas. Ten irgi augo ir žydėjo. Paskui pardaviau, paauginusi gal metus ar kiek daugiau. Tik kad jos žiedas nusisukęs į kerą kabo, tai dalies gražuno nesimato.
Rasiukonas wrote:Abitale, o mano caprimulgus gyvena stiklinėje vazoje, prie balkono,gyvuose kiminuose. Tai jis ten ir žydi, ir keikius auginasi, ir prigijo vienas lapas, kuris buvo visai be šaknų..Aš tiesiog jį visai pamiršusi.. Ir žiemą ir vasarą jam ten gerai.
Abitalė wrote:Žiūriu, senokai judinta ši tema. Tai va, visai neseniai bėdavojausi, kad Lepanthes caprimulgus man yra sudėtingesnis uždavinys nei kiti šio vardo atstovai. Bet atrodo, kad pagaliau po kelių metų atradome bendrą kalbą. Ir šiandien žiedui jau sėkminga savaitė, dar keletas naujų žiedstiebių ir ūglių pakeliui.
Šiuo metu augimo sąlygos - orchidariume, drėgmė 60-70%, gera ventiliacija, pastovi šaknų drėgmė, pasodintas ant paparčio šaknų bloko šiek tiek pridengta kiminais ir natūraliai apaugusiomis samanėlėmis.
Kiekvieną kartą lieju silpnai trąšiu minkštu vandeniu.
1.jpg
1.jpg (90.83 KiB) Viewed 2331 times
2.jpg
2.jpg (140.02 KiB) Viewed 2331 times
3.jpg
3.jpg (85.02 KiB) Viewed 2331 times
4.jpg
4.jpg (93.91 KiB) Viewed 2331 times
84f5f639_compress18.jpg
84f5f639_compress18.jpg (184.85 KiB) Viewed 2331 times
5.jpg
5.jpg (106.46 KiB) Viewed 2331 times
Urze wrote:Abitale, tai kas konkrečiai pasikeitė, kad ši griautenė paskutiniame Jūsų rodytame video taip gražiai sužydusi? Ar pavyko nustatyti, dėl ko pirma taip spyriojosi?
Abitalė wrote:Urze, pasikeitė tai, kad perkėliau ant paparčio šaknų bloko. Tręšiu beveik kaskart laistant silpnu Shultz'u. Kaitalioju Bloom food su Plant food. Visą orchidariumą tręšiu taip. Dar pastebėjau, kad nauja lempa paspartino reikalus. Visų spalvų diodai sudėti. Bet bendras, akiai matomas, apšvietimas - šiltai baltas. Patiko visoms orchidėjoms. Net nežinau kas dar... Gal subrendom vienas kitam 😂.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Lepanthes caprimulgus

Post by Abitalė »

Va tokie reikalai mūsų fronte! Ir taip apvalius metus su trumpomis pertraukėlėmis.
Attachments
1b18ad12_compress19.jpg
1b18ad12_compress19.jpg (152.01 KiB) Viewed 2128 times
2e86e923_compress41.jpg
2e86e923_compress41.jpg (143.72 KiB) Viewed 2128 times
7dd349ea_compress1.jpg
7dd349ea_compress1.jpg (123.5 KiB) Viewed 2128 times

User avatar
InetaSka
Posts: 744
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Lepanthes caprimulgus

Post by InetaSka »

Labai gražu Plo_
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Lepanthes caprimulgus

Post by Abitalė »

Ačiū Ineta! Šitos tikrai nerekomenduoju, kaip lengvai auginamos miniatiūros brrrr.... Dabar jau kažkaip gerai gyvenam, bet pradžioje - "nervų grotuvas" ji man buvo!
Šiuo metu pačiame orchidariumo kampe tupi, apačioje, visi ūgliai stiebiasi link šviesos, tai toks kompaktiškai į viršų augantis krūmas susiformavo. Man tinka!

User avatar
InetaSka
Posts: 744
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Lepanthes caprimulgus

Post by InetaSka »

Aš dar pasiskaitinėsiu daugiau apie miniatiūras, nes ne visos kurias man siūlot yra man gražios :D O tada jau būsiu sukaupus savo norus pavasariui :)
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Lepanthes caprimulgus

Post by Urze »

Koks gausus žydėjimas. liuks_ O prieš metus ar du dar visiškai nesusikalbėjote. Bet vis tiek šitos žvynlielės nerekomenduočiau pirkti, nes ji žiedus laiko nukreipusi į save, o ne į išorę. Kai jų daug kaip pas Abitalę, tai gražu, bet tikriausiai dauguma pritars, kad toli gražu ne pas visus miniatiūros taip želia, kaip pas Abitalę. O kai žydi vienu ar dviem žiedais ir jie abu nugaras augintojui rodo, tai vaizdo nėra. Bent jau man.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Lepanthes”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests