Paphiopedilum 1

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
evers

Re: Paphiopedilum 1

Standartinė evers » 01 Bal 2011, 13:24

įtariu ,kad mano žaliukė krauna žiedą...vėl žydės...tik kitas pusinis vazonas... :)

Zyginta

Standartinė Zyginta » 09 Geg 2011, 19:47

Labukas, pas mane apsigyveno nauja gražuolė, tik nežinau jos pavadinimo ir priežiūros ypatumų, skaičiau, kad kai kurios raibuolių rūšys mėgsta kalkingą vandenį, sutrinktus kiaušinio lukštus, kt. Žiedynstiebis yra plaukuotas, plaukiukai tamsiai bordiniai, lapai prie pagrindo taip pat šiek tiek bordiniais taškučiais, lapai lygūs, nedėmėti. Padėkite atpažinti maniškę, ačiū
http://www.facebook.com/photo.php?pid=3 ... 1197586322

Meri
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Meri » 09 Geg 2011, 19:57

Zyginta, auginu tokį panašų hibridą. Persodinus, pridėjau smulkintų kiaušinio lukštų, patiko, kalkiamėgė ji.

Zyginta

Standartinė Zyginta » 10 Geg 2011, 07:23

Ačiū, ji dar pas mane antra savaitė, kol Lietuvoje, o ypač Šiauliuoise aną savaitę sniego buvo, šalta namie, tai neliejau dar tik apipurškiau.Vadinasi, jai nekenktų palieti vandeniu iš vandentiekio krano. O kiaušinių lukštų parūpinsim :-)

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 12 Geg 2011, 13:38

O buvo taip...orchidariume gyvena chameleonai ir kitos orchidėjos... pernai būdavo ten +35+40. Raibuolės išprotėjo ir pasidarė tikra to žodžio prasme - vijokliniai augalai, kadangi priaugintos atraminės sienutės "kišenėse". Vakar man kolega akvariumistas atitempė vieną tokį vijoklį - lapai ant rizomos kas 10cm, po kiekvieno lapo - šaknys, bendras augalo ilgis ("ūgis") ~25 cm - čia tipo -viena skrotelė.....
gaila, nebuvo fotiko po ranka... susukau tą stiebą į ratuką ir įsodinau į patį įmanomai mažiausią vazoną, bet vis tik liko klausimų - kodėl neaugino šoninių skrotelių o visą laiką augo ilgyn (buvo kokie 7 lapai). Įtariu, kad čia ne tik temperatūroj esmė, bet ir gerai trūko apšvietimo :think: :scratchheadyellow:
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 12 Geg 2011, 14:18

Ooo, kaip gaila, kad nėra nuotraukos! Nes vijoklinę raibuolę net ir aprašymą skaitant sudėtinga įsivaizduoti. :shock: O gal tokių raibuolių kolega akvariumistas daugiau turi ir iš jo nuotrauką galima būtų išprašyti? Juk ne kasdien tokie dyvai pasitaiko, tad įdomu įamžinti. Olivija, o gal to jau pasodinto augaliuko foto galima būtų suorganizuoti? Juk netipiška skrotelė net ir pasodinus tikriausiai matosi.

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 12 Geg 2011, 15:24

del sviesos stygiaus buna kad istyysta nesveikai, tik cia daugiau teko susidurt ne orchidejomis, bet galioti turetu(bent jau vienas is faktoriu, idomu kas per kurpaite, ju sviesos pomegiai smarkiai varijuoja), viena freakishka kurpaite ir pas mus auga, issikerojus, ir saknys is kiekvieno tarplapio auga, ir auginukas ties viduriu augantis jau nemazais, saknu pilna visur.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 12 Geg 2011, 18:25

Kai kurios raibuolės (ypač maudiae tipo margalapės) auga 'žemėje' po medžiais, ant jų pastoviai krenta lapai, todėl jos taip auga, kad skrotelė būtų paviršiuje. Dabar neišvardinsiu, kurios rūšys taip auga, reikia pasižiūrėti internete, bet kai kurie hibridai auga lygiai taip pat, ir kartais ta rizoma būna labai ilga ir labai nepatogu tokį augalą išlaikyti vazone.
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 12 Geg 2011, 19:12

na, atvirai pasakius aš nesistebiu, ir tvirtai manau kad čia yra šviesos stygius, beje esu matęs internetinių nuotraukų kai raibuolės auga ant nuvirtusių medžių, tad norėdamos pasiekti šviesą jos labai ištempia savo skrotelės ilgį.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 12 Geg 2011, 20:06

Giriniss rašė:viena freakishka kurpaite ir pas mus auga
Girini, o kokia Jūsiškės rūšis/veislė?
McGreen, Ramsi, jūs vis plečiat "žaliųjų" forumiečių akiratį. :thumbupleft: Man ypač įdomu pamatyti, kaip orchidėjos auga natūraliomis sąlygomis, bet gan dažnai nepavyksta rasti nuotraukų su tokiais vaizdais - tik vazoniukuose prifotografuota gebalės.

Meri
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Meri » 13 Geg 2011, 06:59

Olivija, pas mane auga panašus pigutis, dar mano namuose nežydėjęs, toks tysalas, gal čia toks keistas hibridas, žiūrėsim ar išleis šaknis ir šiaip ką jis darys.
Bandysiu jam suras šviesesnę vietą, nors sunkus atvejis mano atveju, jau apsikroviau vazonais "juodai".

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 13 Geg 2011, 08:04

turiu ir aš viena tokią, bet auga ji kartu su kitom ir šviesos tiek pat gauna , ir per žiema buvo papildomai apšviesta , bet.... pasidare driūnanti ištysėlė :snooty:
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 13 Geg 2011, 10:44

Urze: pas mane unknown tipo :P, tiesiog augina biomase, ir nezydi, jau keleta metu taip auga.

jo, galtoje darytas nuotraukas sunkoka rast, bet imanoma, kai reikejo aiskintis salygas tai daugiausiai pavyko rasti visokiuose forumuose linku i keliautoju ar tyrinetoju puslapius ar blogus, googlis padeda kai ieskojau tai tik 1/4 kazkur is google pavyko rasti.

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 15 Geg 2011, 23:08

MrGreen rašė:Kai kurios raibuolės (ypač maudiae tipo margalapės) ............................. kai kurie hibridai auga lygiai taip pat, ir kartais ta rizoma būna labai ilga ir labai nepatogu tokį augalą išlaikyti vazone.
įtariu, kad kaip pirštu į Akį, unknown type margalapė, ir šaknys iš kiekvieno tarplapio...
na, matysim, ar ji"išlaikoma" vazone
Olivija, o gal to jau pasodinto augaliuko foto galima būtų suorganizuoti? Juk netipiška skrotelė net ir pasodinus tikriausiai matosi.
na, pasodinau taip, kad beveik nesimato ;) o augintojas tikrai nenufotkins - " ces't la vie"
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 16 Geg 2011, 12:52

jo, galtoje darytas nuotraukas sunkoka rast, bet imanoma, kai reikejo aiskintis salygas tai daugiausiai pavyko rasti visokiuose forumuose linku i keliautoju ar tyrinetoju puslapius ar blogus, googlis padeda kai ieskojau tai tik 1/4 kazkur is google pavyko rasti.
:lol: :lol: :lol: Čia greičiausiai taikoma man, prisipažinsiu tokias nuotraukas aptikau tikrai netyčia, tiesiog ieškojau informacijos apie paphiopedilum kurie yra kalkiamėgiai. Todėl taip greitai nepasakysiu kuriame puslapyje tai buvo.
O šiaip smagu kai tema skaitoma ;)

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių