Alokazija

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Alokazija

Post by Šilingė »

Dabar taip.

Prašom man pasakyt, kodėl man nereikia pradėti domėtis alokazijomis! Prašau prašau prašau! Pabūkit kas nors proto balsu man...
Atsižvelgiant į tai, kad mano namuose yra lygiai trys kambarinės gėlės, kurios nėra orchidėjos, tilandsijos ar vabzdžiaėdžiai. Zamiokulkas, Dyckia ir karolinė žilė. Visa kita su laiku iškeliavo į darbovietes, giminėms ir artimiesiems, arba... paaiškėjo, kad lauke nežiemoja... Svil_ Žalias_
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Alokazija

Post by Urze »

Šilinge, o gal Tau reikia ne domėti jomis, o kokias tris tiesiog įsigyti? Hmmm_ Žalias_ Kiek mačiau alokazijų, jos gražios tik tada, kai auga gerokai šviesiai, bet be tiesioginės saulės. Būtų tokia vieta šiam nemažam augalui pas Tave? Ir plius, jos mėgėjos didelės oro drėgmės, 70 % ir daugiau. Kaip pas jus žiemos metu oras namuos - neišsausėja? Nu ir nežiemoja jos lietuviškam lauke. :D
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Alokazija

Post by Šilingė »

Ačiū, proto balse Urze Žalias_
Alokazija turbūt gyventų ant vonios kambario lango, kur ir yra sąlyginai drėgna aplinka (tiiiikrai drėgniausia visuose namuose). Tik ta sąlyga - gerokai šviesiai tai hm hm. Šiaurės vakarai su mišku iš vakarinės pusės... Dabar šviesu, kai ąžuolai sulapos, bus kitaip. Hibridiniams falenopsiams tai tinka, va ir dabar vienas miniukas ten sau puikiausiai žydi Žalias_ Tik va man ten tie mini falenopsiai pasidarė per daug minimalistiniai, norisi labiau džiunglinio / lapinio kažko.
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Alokazija

Post by Urze »

Hmm, man šviečiasi, kad alokazijai ten pas Tave per mažai šviestų. Hmmm_ O koks spatifilis netiktų? Tas labiau šešėlį toleruoja, nors lapai, žinoma, ne tokie gražūs kaip alokazijų.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Alokazija

Post by Abitalė »

Mano patirtis su šiais augalais prasta, trūksta tos drėgmės aplinkoje. Aišku, daugelis gali prisitaikyti prie žemės drėgmės, bet.... reikia pasverti ar norisi egzistuojančio augalo, ar vešlaus - džiungliško, tropinio, kuriuos matome instagram nuotraukose 😉.
Man protas sako : "geriau jokio, nei varganas 🙈".
Užtat, įvairūs kiti aroidiniai, tokie kaip Monsteros, Philodendrai, Aglaonemos gali gana neblogai sukurti tropikų atmosferą, o ir reikalavimų kur kas mažiau 😉

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Alokazija

Post by Urze »

Nu va, Šilinge, Tau reik mažoooos mažulytės monsteros, o tada džiunglės pasidarys savaime. O ir namiškiai palengva pripras ir nebekreips dėmesio, kai dušo kabinoj koks vienas kitas lapas išsivynios. Svil_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Alokazija

Post by Šilingė »

Jo. Pasodinu vonios kambary monsterą. Taip ir matau Myliu_ Būtų liuks, tik va paskui galima unitazo neberast po lapais Roll_

Bet tai kai gerų minčių man duodat. Einu studijuot pasiūlos Laimingas_
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Dalytė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 142
Joined: Sun Oct 18, 2020 10:02 pm
Location: Kaunas

Re: Alokazija

Post by Dalytė »

Man irgi nereikėjo alokazijų, kol pas Andriuką nenusipirkau alocasia cuprea 'red secret' Gėda_ kuri, taip sakant, nieko nedaro, tik taip va nenusakomai blizga
Attachments
IMG_20210227_214153.jpg
IMG_20210227_214153.jpg (66.84 KiB) Viewed 2360 times

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Alokazija

Post by Šilingė »

O taip. Mano įkvėpimo šaltinis.
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Alokazija

Post by Urze »

Atnešu ir čia, kad nepasimestų gera informacija.
mozaika wrote:Andriaus, į kokį substratą sodinti gautus anturius iš Ecuageneros? Tiktų tas Lidlo? Ar lengvesnį?
Andrius wrote:Aš maišau Lidlo, tada bet kokį geresnės kokybės "orchidėjų", kur su durpe ir žieve, dedu perlito ir dar kepinto molio kačių kraiko. Šaknų gniužulo neardau.
Alokazijas sodinu į tą patį mix. Jis puikiai tinkamas visiems aroniniams, tik proporcijas pagal vandens poreikius ir laistymo įpatumus reikia keisti. Alokazijoms papildomai įmaišau granuliuoto arklio mėšlo.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Aroniniai (Araceae)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests