Orchidariumas KITAIP

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Slogaa

Re: Orchidariumas KITAIP

Standartinė Slogaa » 30 Kov 2020, 21:04

Voras įsikraustys rytoj!
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 07 Bal 2020, 11:15

Voras labai mažas, neįmanoma nufotografuot [Geda2] Atvažiavo, suėdė dvi muses, susipynė sau hamaką ir išėjo trim savaitėm nertis. [Baksnoju]
Tuo tarpu rodau Hierodula maldininką. Tai aršiausias maldininkas, kurį man teko auginti. Vienu metu gali ėsti tris muses, gali suvalgyti vienuolika musiu vienu "pietavimu", yra labai stiprus, kartais pešasi su pincetu. Apsoliučiai nieko nebijo :lol: . Primena buldogą. Turi dvi "kraujuotas" rankas ir yra suėdęs savo brolį, kai buvo mažesnis.
Taigi, pristatau jum tikrą žudymo mašiną.
Screenshot 2020-04-07 at 10.13.38.png
Screenshot 2020-04-07 at 10.13.38.png (2.82 MiB) Peržiūrėta 412 kartus(ų)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 07 Bal 2020, 11:27

Kaip pamatau maldininkus vėl užsidegu norų jų turėti , nu egzotiski sutvėrimai :thumbsup:
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 07 Bal 2020, 18:41

Ateina vasara Ricardai - musiu ir kitokiu vabalu bus pilna sode, as siulyciau jums isigyt bent viena ir pamegint. Net jeigu ne savo dideliame terariume, tai siaip, kazkur stiklainy.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 07 Bal 2020, 18:47

Čia beje kitas, ūkiškai kalbant ir verčiant iš anglų: "Klajojantis smuikas" (Gongylos gongylodes, wandering violin)
Tas tas žalias buldogas, tai šitas - inteligentas.. Vieną kartą gavo tokią pusbitę-pusmusę, kad bevalgydamas ją vos neišskrido :lol: Nes pusbitė labai plasnojo.
Jis labai gležnutis, dažnai nuo visko nusiverčiantis, muses gaudo ypač atsargiai, iš lėto (ėda beje irgi visą amžinybę).. Toks labai grakštuolis. Aš jį prancūzu vadinu, nes jei neklystu pietų Prancūzijoje jų kartais pasitaiko gamtoje.
IMG_4558.jpg
IMG_4558.jpg (9 MiB) Peržiūrėta 387 kartus(ų)

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 07 Bal 2020, 19:58

Labai įdomūs ir gražūs (man) augintiniai :D Ačiū už juokingą istoriją apie maitinimąsį :D
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

indrea

Standartinė indrea » 07 Bal 2020, 20:13

Nu fainuoliai jūsų augintiniai,Slogaa,ir buldogas,ir prancūzas 🤩

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 07 Bal 2020, 20:28

Dianit, o kokiu 10 mano orchidariume gyventu ty vienas kito nesuestu ?
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 08 Bal 2020, 10:20

Nepykit, kad taip spaminu nuotraukomis forumą ne orchidėjomis, bet vakar visiškomis buitinėmis sąlygomis be jokio normalaus apšvietimo išėjo padaryti labai neblogų nuotraukų.
Ričardai - yra tam tikros rūšys, kurios kartu gali gyvent be didesnių problemų. Jei terariumas didėlis ir yra daug vietos - principe, jie gali niekada ir nesusitikt ( o ir gali, nes visi mėgsta kabėt žemyn galva ir dažniausiai susitiktų ant terariumo stogo). Bet labai nemažai yra tų kurie sugyventų. Čia visos tos rūšys kurios atrodo kaip medžių šakos (bet ne lapai).

Ačiū visiems. Tikrai, labai įdomūs augintiniai (ant rankų imti nebūtina) :D
Prikabinti failai
IMG_4879.jpg
IMG_4879.jpg (4.04 MiB) Peržiūrėta 364 kartus(ų)
IMG_4861.jpg
IMG_4861.jpg (7.1 MiB) Peržiūrėta 364 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 16 Bal 2020, 18:39

Slogaa rašė:
23 Kov 2020, 19:07
Kolembolos baigia mane isvest is proto - <...>
Neisivaizduoju, ka su jom daryt.. ir kaip kovot.
Sausas ledas! Slogaa, tai yra atsakymas į Tavo galvasopį dėl kolembolų (ir šiaip visos gyvasties, taigi ir sraigių, ir šimtakojų, ir maldininkų). Sausas ledas yra anglies dvideginis, kurio dujos sunkesnės nei deguonis, tad jis leidžiasi žemyn ir išstuma deguonį. Jei šiomis dujomis užpildomas visas terariumas ir palaikomas sandariai uždarytas kažkiek laiko (kiek - reik pasidomėti), padarai išdūsta, o augalams nieko, nes CO2 yra jiems "maistas". Tikrai esu mačiusi video, kaip apželdintame terariume naikino šimtakojus su sausu ledu. Tik su sausu ledu reik labai atsargiai, nes kontaktas su plika oda net akimirkai sukelia labai smarkius nušalimus. Po tokios dujų kameros terariume tereik jį gerai išvėdinti. Maži kiekiai žmogui kambaryje nepavojingi (kai išvėdinamas terariumas į kambarį), nuodingų likučių kaip nuo pesticidų nelieka, kas yra labai šaunu.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 17 Bal 2020, 18:08

URZE :heartsfade: :ploju: [10balu] [Laimingas] :kisscheek: :clapyellow: [ploju.gif]

KOKIA TU ŠAUNUOLĖ. KAIP TAU AČIŪ.
Ta prasme, tavo pasiūlymas yra idealus. Na, gal neidealus tuom, kad sauso ledo mažiau nei dešimt kg nėra pirkt, beeet yra pirkt pačio anglies dvideginio. Principe, teoriškai, mano terariumas turi dvi vedinimo skyles jungiančias jį per triūbeles su išoriniu pasauliu. Nuėmus abu ventiliatorius - per vieną skylę įmanoma leisti anglies dvideginį.. per kitą jis pats išstums orą.. tada užklijuot abi skyles.. ir palaukt..
Teoriškai tai turėtų suveikt. :pray:

Aš jau nusipirkau actaros tų baisybių žudymui.. bet problema ta, kad Actara ilgai laikosi.. o mano maldininkai kartais mėgsta nuo sąmanų gerti vandenį. Tai net nežinau, kaip jiem baigtųsi.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 17 Bal 2020, 21:01

Maldininkams tikrai baigtųsi gyvenimas, jei iškart po išpurškimo Actara įleistum juos atgal. Reiktų pažiūrėt Actaros karencijos laikotarpį, per kiek laiko suskyla. Bet tai gali būti ir savaitė, ir dvi, tai tuo laiku maldininkams orchidariume būtų pavojinga būti. Tai, jei įmanoma, saugiau būtų anglies dvideginį naudoti. Ir jei gali išnešt orchidariumą apdorojimui CO2 į lauką, manau, būtų dar geriau. Tiesiog atsargumo priemonė.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
InetaSka

Standartinė InetaSka » 18 Bal 2020, 01:49

Su tuo sausu ledu įdomus pasiūlymas, bet kažin ar pavyktų praktiškai taip įgyvendinti. Visų pirma, ar jis nedegintų augalų lapų? Ar toks didelis šaltis neturėtų įtakos? Kaip padaryti, kad tas orchidariumas būtų visiškai sandarus, nes vėlgi, kad ir kaip gerai sudėtas, tarpų tikrai yra daug ir kažin ar užteks laiko parazitams išdvėsti.

P.S 10kg yra labai daug.. bet ir ne pigus variantas. Jeigu nepasisektų, gaila būtų investuotų pinigų :D

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 18 Bal 2020, 07:58

Sausas ledas nudegins ir augalus, jei prie jų prisilies. Todėl jis turėtų būti dedamas į termoizoliacinę dėžutę ir ji įkeliama į terariumą (klausimas tik kur geriau - ant dugno ar viršuje pakabinti). Galima tiesiog storam putplastyje išskobti duobutę ir į ją įdėti sauso ledo. Kai jis atitirpsta ir pereina į dujinę formą, susidarę tiršti garai yra nešalti, tad jie augalams nepakenks. O užsandarinti gal elementaria lipnia juosta galima.

P. S. Kiek triukų galima būtų su 10 kg atlikti! 🤩 Visiem kaimynam šou surengti. Esu žaidus su sausu ledu, tai labai patiko. :)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 18 Bal 2020, 08:07

Pavyzdys: https://youtu.be/LVnSDkh6Xc8. Pasirodo, su sausu ledu ir auginamas kanapes maitina.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių