Orchidariumas 3

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Re: Orchidariumas 2

Standartinė Eliss » 24 Kov 2014, 07:31

Dalytė rašė:Labai smagu skaityt gerus įspūdžius iš naujo augalų būsto :) o kokios raibuolės čia tai taip pajudėjo? kas būtent auga, šaknys, lapai? aš labai noriu, kad mano lygialapė amerikinio tipo raibuolė žydėtų, irgi įgrūdau į orchidariumą, nes nuo pirkimo keli metai, ir jokių žiedų dar nebuvo.
Lapus jos auginosi ir taip, gali sau gražiausios būt, bet be šaknų. Žalialapės rothschildianum ir st.swithin x druryi. Ir dar kelios margalapės, bet jos sunkiau pasiduoda reanimacijai, ūglius auginasi, o šaknų ne.

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 25 Kov 2014, 13:45

Suskaldžiau vėžlio ale akvariumą. Išmest buvo gaila tai patalpinau ten visokius leisgyvius ir nenorinčius augti. Viršų uždengiau kitu stiklu, o virš jo padėjau tokią kažkokią pailgą lempą, kurią deginu kokias 20 val. Karts nuo karto papurškiu purkštuku dulksnos ant visų augalų arba tiesiog šliukšteliu šiek tiek vandens į patį vidų. Tai per mėnesį tooookie pastebimi judėjimai :thumbsup: arba tiesiog sutapimas su pavasariu :scratchheadyellow:
Panašu, kad ten sėdėdama vyžūnė galutinai užsilenkė....
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Meri

Standartinė Meri » 25 Kov 2014, 14:15

relaxxx84 rašė:padėjau tokią kažkokią pailgą lempą, kurią deginu kokias 20 val.
blogai darote, užtenka 10-12 val. Jūsų augalai nepailsi. Db auga, o paskui pradės..
O kas vėžliukui nutiko?

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 25 Kov 2014, 15:10

Ne kaži ką ten ta lempa, gal labiau ji stiklą įšildo, negu šviesos augalams duoda.
Vėžliui nieko, gyvas ir sveikas.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 09 Bal 2014, 22:16

Kas tinka palangei, tas nebūtinai tiks orchidariumui. Pavyzdys, kas gali nutikti augalą su vazonėliu perkėlus į orchidariumą ir laistymą patikėjus automatikai. :neutral:
Ištraukus iš substrato:
Phalaenopsis tetraspis C1 2014-04-09 1.jpg
Phalaenopsis tetraspis C1 2014-04-09 1.jpg (196.41 KiB) Peržiūrėta 15338 kartus(ų)

Pašalinus negyvas šaknis:
Phalaenopsis tetraspis C1 2014-04-09 2.jpg
Phalaenopsis tetraspis C1 2014-04-09 2.jpg (212.12 KiB) Peržiūrėta 15338 kartus(ų)

Falenopsis buvo perkraustytas ant bloko ir pakabintas orchidariume.

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 09 Geg 2014, 17:53

Manau, man orchidariumas bando pasakyti, kad jau pilnėja. Šiandien grįžęs radau galinį tinklą su visom orchidėjom nukritusį, bent jau aukų nebuvo :pray: Užtat Pleurothallis rowleei su visu vazonu buvo numestas virstančio tinklo.
Taip pat galimos versijos, kad per mažai silikono pritepiau arba jau reikia oranžerijos :D gal kažkada...
Tegul meilė ir empatija keičia pasaulį.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Bir 2014, 14:13

Orchidariumo džiunglelės. Kas nori pabandyti suskaičiuoti, kiek nuotraukoje orchidėjų matosi? :D
Prikabinti failai
Orchidariumas 2014-06-21 1.jpg
Orchidariumas 2014-06-21 1.jpg (221.6 KiB) Peržiūrėta 14806 kartus(ų)

Ida

Standartinė Ida » 21 Bir 2014, 14:58

O kokia ten medžiaga matosi? Maišinė ar kokia nors speciali?

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 21 Bir 2014, 15:49

Urze rašė:Orchidariumo džiunglelės. Kas nori pabandyti suskaičiuoti, kiek nuotraukoje orchidėjų matosi? :D
Kokių 13 :)
Aš porą vakarų tvarkiau orchidariumą, sukabinau viską, iki rudens , tikiuosi, taip ir kabės. Paskui reiks vėl pasispaust. Nieko, vietos sočiai.
Paveikslėlis

Prisijungęs
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Bir 2014, 19:30

Eliss, beveik pataikei - 12. :D O vietos pas Tave tai dar tikrai sočiai.
Ida, paprastas, kanapinis, rupus maišas. :) Kokoso plaušas byrėdamas akvariuman ir ant žemiau esančių augalų užkniso juodai, tai pakeičiau jį maišu. Šitas irgi šeriasi, bet nepalyginamai mažiau ir ne taip pastebimai.

Meri

Standartinė Meri » 21 Bir 2014, 21:19

O jei galinę sienelę komponuoti iš EpiWeb? gal nebyrėtų?
Turiu gabalą, rankos niežti pjaustyti, bet jei tiktų sienelei, dasipirkčiau dar vieną :think:

Prisijungęs
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Bir 2014, 21:37

Pati nesu čiupinėjusi EpiWeb'o, bet kiek skaičiau, tai jis nebyrantis. Tik visad reikia prisiminti, kad orchidėjų šaknys anksčiau ar vėliau vis tiek sulenda į sienelę, jei tik gali. Iš maišo ar kokoso plaušų jas ištraukti galima visai neblogai, nes jie minkšti ir paslankūs. Iš EpiWeb'o jau nebeištrauktum, greičiau jas nutraukytum. Apie tai Orchidkarma rašė, kai savo kolekcijos laikymą perdarinėjo.

Meri

Standartinė Meri » 22 Bir 2014, 06:00

Urze rašė:Iš EpiWeb'o jau nebeištrauktum, greičiau jas nutraukytum. Apie tai Orchidkarma rašė, kai savo kolekcijos laikymą perdarinėjo.
Tai būtent dėl šios priežasties perdarinėjo? (angliškai nesuprantu)

Vartotojo avataras
evelina

Standartinė evelina » 22 Bir 2014, 08:51

Įkišiu savo trigrašį apie epiwebą [Baksnoju]. Urzė teisi, jei į jį sulys orchidėjų šaknys, tai ištraukti nesužalojus, bus be šansų. Pats epiwebas yra šiurkštus ir porėtas, o poros yra labai smulkios, todėl jis tinkamas tik labai plonoms orchidėjų šaknims. Storesnių šaknų galiukai lenda - nepralenda, yra sužalojami, todėl gali užsitraukti ir pajuoduoti.

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 22 Bir 2014, 08:59

mano orchidariumo galinė sienelė iš epiwebo. Nusižiūrėjau iš interneto, epiwebo internetinio puslapio. Karma dar irgi tada augino ant epiwebo. Epiwebas- ''kieta sintetika''. Ji turėjo dvi problemas. Kadangi visi jos orchidariumo augalai buvo arba ant epiwebo bloko, arba vazone, kur vietoj substrato epiwebas, tai šaknys pradėjo į jį įauginėti. Iš jo lengvai, be šaknų pažeidimo augalo neišrausi. Kita problema buvo - atsiradusi grybelinė- bakterinė infekcija. Reikėjo visus augalus nurauti, purkšti, mirkyti. Chemija ir mechaninis šaknų pažeidimas...Todėl Karma jo atsisakė.
Aš orchidėjų ant epiwebo neauginu, aš kabinu kamštinės žievės blokus ant kurių auga orchidėjos. Per du metus įaugimo problemos neturėjau. Kaip jau rašiau epiwebas- tik galinė sienelė, kuri neyra, nebira, kurią aš kartais ištraukiu, išpurškiu dezinfektantais, gerai išplaunu po tekančia vandens srove, išdžiovinu ir vėl pakabinu orchidariume. Man jis nėra labai gražus, bet ir ne toks, kuris mane erzintų... Jei man pirmoje vietoje būtų grožis, o ne patogumas, prižiūrint orchidariumą, aš gal bandyčiau auginti orchidėjas ir samanas ant xaxim'o plokščių

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių