Substratai

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Substratai

Standartinė Urze » 06 Bir 2011, 22:01

Ramsi, Dalia Raimonda, prisieis kuriam nors iš judviejų eiti ragauti savų "čipsų". :lol: Svarstau dabar, kad gal spalva gali skirtis ne tik nuo druskų, bet ir nuo naudojamos kokoso rūšies (jei tik yra jų skirtingų :scratchheadyellow:) bei apdirbimo būdo.
Beje, į tuos Trixie kokoso čipsus esu kaip tik pasodinusi du raibuolių auginukus, kurie kiekvienas vos po 1-2 cm ilgio šaknytę teturi. Dar ir maišiukan patupdyti jie, kad drėgmė pastovi būtų. Tai šiandien pastebėjau, kad ilgai nekrutėjęs vienas auginukas naują lapą kiša. :thumbsup: Tai, matyt, patiko jiems. Nes gan ilgai neradau jiems tinkamų sąlygų - žievės substrate šalia suaugusios raibuolės sėdėjo nejudėdami gal kelis mėnesius, perkėlus ant kiminų pradėjo krutinti šaknytes ir... pelyti nepaisant vėdinimo. Tai kol kas džiaugiuosi tais čipsais.

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 06 Bir 2011, 22:19

cipsus nemazai kur giria, ypac sako phragmipediumam patinka, reiks pratestuot butinai su keletu kurpaiciu, jauciu kaip priedas nukeliaus i daugeli mano substratu

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 06 Bir 2011, 22:22

Taip phragmipediumai visai juo nesiskundžia, bet turiu vieną pastebėjimą, jeigu dar į kokoso čipsus įmaišote pjaustytų vyno kamščių, tada išvis viskas ok.
Aš nežinau dėl ko čia taip, gal dėl kokios nors rūgšties kamščiuose :think:

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 07 Bir 2011, 07:48

as speciau kad tiesiog palaiko struktura substrato, neleidzia susiguleti/sukristi ir del oro kiseneliu ant poreto kamscio, geresne aeracija

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 07 Bir 2011, 10:42

Ramsis rašė:Taip phragmipediumai visai juo nesiskundžia, bet turiu vieną pastebėjimą, jeigu dar į kokoso čipsus įmaišote pjaustytų vyno kamščių, tada išvis viskas ok.
Aš nežinau dėl ko čia taip, gal dėl kokios nors rūgšties kamščiuose :think:
mano turimoj knygoj apie bulb. vyno kamščių taninai minimi kaip tinkanti traša :scratchheadyellow:
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 07 Bir 2011, 15:16

Prieš naudojant vyno kamščius substratui, juos rekomenduojama gerokai pavirti, tai ar taninai nesuyra/neišsiplauna tuo metu? Gal gumbalapius vynu laistyti reikia, kad taninų daugiau gautų? :P Arba ant šviežios ąžuolo žievės bloko sodinti, irgi gautų taninų.

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 07 Bir 2011, 16:34

Urze, jei tau vyno negaila, gal palaistyk, žiūrėk tikrai geras efektas bus , bet aš geriau pagal paskirti suvartosiu :P
Nesakau, kad taninai gerai, nes nenusimanau tame, sakau tik tai kas buvo paminėta.
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 07 Bir 2011, 16:43

Misterija, man labai įdomus toks paminėjimas knygoje! Gali būti, kad tikrai taninai tinkami gumbalapiams. Tokiu atveju būtų įdomu, kuo būtent. Ar tai buvo bendrai apie gumbalapius paminėta, ar kokiai rūšiai/grupei? Einu pasirausti internete šiuo klausimu.

Papildyta. Na va, pasiknisau truputuką. Kai kurie gumbalapiai patys gamina taninus (jų rasta gumbalapių ekstraktuose), bet taninų yra ir kitose orchidėjose (pvz., priklausančiose Cymbidium, Dendrobium, Habenaria, Paphiopedilum, Vanda gentims ). Emly S. Siegerist knygoje "Bulbophyllums and their allies– a grower's guide" pamini, kad kamščių taniniai galbūt šiek tiek prisideda prie gumbalapių maitinimo, bet nieko daugiau nepaaiškina. Kiek mosklinių straipsnių peržvelgiau, nei vienam neradau paminėtų taninų kaip trąšų gumbalapiams. Taigi klausimas lieka neatsakytas. :think: Bet gal kas žino iš forumiečių?
Beje, toje knygoje dar parašyta "Prisiminkite, kad orchidėjos nėra vandens augalai". :D

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Dalia Raimonda » 07 Bir 2011, 21:52

Na, geri jūs :lol: Privertėte mane tą substratą paragauti :w00t: , nors net valgyti darydama aš nieko neragauju :lol: . Neskanus jis :twisted: , nepasakyčiau, kad sūrus, bet kažkokio velnio ten yra visą burną sutraukė :lol: Teko kelis kartus skalauti ir net vyno užgerti :lol: Taigi, net ir sodinant orchidėjas tikrai kokoso čipsus būtina kelis kartus praplauti :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
Kaštonė

Standartinė Kaštonė » 07 Bir 2011, 21:59

Girinio anksčiau įdėtoj nuorodoj (http://www.ladyslipper.com/coco3.htm) rekomenduojama pirmiau pamirkyt bent per naktį, tada gerai praplaut, tada dar užmerkt su kalcio nitratu ir magnio sulfatu, vėl pamirkyt bent per naktį, ir vėl gerai praplovus, naudoti.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 07 Bir 2011, 22:02

Aš savo irgi ragavau, mano papuolė ne sūrus :shrug:
O kalbant apie kamščius aš :oops: jų nevirinu tiesiog sudedu ir viskas :oops: :oops:

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 08 Bir 2011, 08:56

Ramsi tikrai nesūrios, bet kažkokios neskanios vis tiek :w00t:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 08 Bir 2011, 14:55

Dalia Raimonda rašė:Na, geri jūs :lol: Privertėte mane tą substratą paragauti :w00t: , nors net valgyti darydama aš nieko neragauju :lol:
Mes labai dėkingi, kad vardan smalsautojų pamynėt neragavimo tradiciją. :kisscheek: :D

Vartotojo avataras
DobileliS
Susisiekti:

Standartinė DobileliS » 14 Bir 2011, 21:52

O aš kaip dar žalias dobilėlis klausiu - kuris iš jau gatavų parduodamų substratų yra geriausias ir blogiausias?
Perskaičiau visą temą, reiks užsiimti substrato gaminimu. Tik reiks dar kelis kartus viską iš naujo perskaityti ir tada imtis darbo :oops:
Gėlės daro žmones geresnius ir laimingesnius; tai saulė, penas ir vaistai sielai.
Mano palangė
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 14 Bir 2011, 22:43

Na matai skirtingiems augalams patinka skirtingas ir substratas (smulkus, stambus) Be to kas mėgsta dažniau lieti greičiausiai renkasi stambesnį, kas lieja rečiau - smulkesni. Žodziu čia irgi yra gana individualus dalykas - priklauso ir nuo žmpgaus ir nuo augalo. Aš kol kas pernelyg nelindau į substratų subtilybes ir naudoju arba jau paruoštą, arba tiesiog pušies žievę.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių