Dendrobium victoria-reginae

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Dendrobium victoria-reginae

Post by MrGreen »

Krialda wrote:
Thu Jul 14, 2011 7:03 pm
Dendrobium victoria-reginae, visai neseniai pirktas, ant vieno stiebo viršūnės ir dar kiek žemiau turi kelis pumpuriukus.. žinau, kad tikrai ne viena auginu.. ką jūsiškiai dendrobiai šiuo metu veikia? ar galiu tokiu laiku tikėtis žiedų? žinau, kad žiedus sukrauna stiebo viršutinėj daly, bet kad stiebas su lapais..žalias, gražus.. :scratchheadyellow:
DSC00553.JPG
DSC00553.JPG (76.83 KiB) Viewed 1597 times
Krialda wrote:
Sat Feb 11, 2012 1:36 pm
Kuniga wrote:neužilgo pas mane irgi turi atsirasti ši grauolė :heartsfade:
Sveikinu įsigijus :)
Krialda wrote:..ar galiu tokiu laiku tikėtis žiedų? žinau, kad žiedus sukrauna stiebo viršutinėj daly, bet kad stiebas su lapais..žalias, gražus.. :scratchheadyellow:
Buvo žiedų, negausiai, bet buvo :) O dabar gyvas: naujas auginys nuo šaknų ir jau metų laiko keikis, kuris niekaip nenori pas naują šeimininką: neleidžia šaknų.. laukiu pavasario..
Krialda wrote:
Sun Feb 12, 2012 10:31 am
Pirmieji žiedeliai buvo rugpjūtį, vėliau dar spalį.. gausiu žydėjimu jis nepasižymi, o ir augaliukui reikėjo adaptuotis.
skaidre wrote:
Sat Feb 18, 2012 7:03 pm
Kuniga wrote:aš taip pat jau turiu :thumbsup:
Tik atsargiai su juo, nes pasodintas kiminuose. Aš saviškio persodinimą jau atlikau.
Krialda wrote:
Sat Feb 18, 2012 7:52 pm
Malonu, kad augintojų daugėja :)
iliustracija-ankstesnis, kiek nususęs, bet žydėjimas..
DSC00661.JPG
DSC00661.JPG (68.31 KiB) Viewed 1597 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium victoria-reginae

Post by MrGreen »

guste07 wrote:
Sun Feb 19, 2012 1:36 pm
aš savo auginu kiminuose, man kažkaip patogiau ir augalėliui nepasakyčiau,kad nepatiktų.
Kuniga wrote:
Tue Jun 26, 2012 12:00 pm
mano reginae perzydejo su 7-8 ziedais, ant kito stiebo ziuriu vel spuogelis atsirado, galvojau zieda krauna, bet dabar vaizdas, kad auginasi keiki, na negalvojau, kad ji keikiuojasi :think: gerai apziurejau, kad stiebo gale vel pumpuriuku turi :thumbsup:
na ziuresim kas toliau :thumbupleft:
Kuniga wrote:
Tue Jun 26, 2012 12:27 pm
mano pirmieji suzyde gan sviesus buvo, po savaites, siek tiek patamsejo, na bet spalva ir violetine, na gal kai patamsejo siek tiek ir spalva pamelynejo, nu bet vistiek man ta spalva itartina :think: atspalvis violetinis, ne melynas :scratchheadyellow:
saunu zuzla :thumbupleft: gausi pasakoti koksai bus pas tave atspalvis ;)
Relax wrote:
Tue Jun 26, 2012 6:00 pm
Tai, kad jiek domėjausi yra dvi Dend. victoria-reginae porūšiai: violetinis ir mėlynas. Mėlynas žymiai brangiau kainuoja nei violetinis. Pataisykit, jei klystu.
Kuniga wrote:
Tue Jun 26, 2012 6:09 pm
neesu apie tai girdejusi, na jei skaitei gal ir tiesa, bet tad kazkaip jie turetu buti atzymeti isskirti tad, bet visur victoria-reginae ir aut :scratchheadyellow: sodrumas spalvos, vat kazkas informavo, kad nuo temperaturos priklauso, bet pati spalva violetine ar melyna tikrai neteko girdeti :think: tik tiek, kad kazkas informavo kazkokiam forume, kad mokslininkai gincyjasi del spalvos, ar tikrai ji melyna :scratchheadyellow: bet pati taipogi niekur apie tai neskaiciau :no:
kaa wrote:
Tue Jun 26, 2012 7:28 pm
Sometimes when we have shipped plants in flower the color changes while in the box becoming a purple lavender. In a day or two they change back to the deep blue once they are in normal growing conditions. It is important to remember that when the flowers first open they will appear purple but after just a few days they deepen to blue.
http://www.orchidweb.com/orchidofweek.aspx?id=45
Relax wrote:
Wed Jun 27, 2012 12:14 am
Pavyko tik štai ką rasti:
http://www.popow-orchids.com/Dendrobium ... ginae.html

http://www.popow-orchids.com/Dendrobium ... ae-58.html

ir manau pas ką žydi mėlynai ir bus toks dalykas, tik neprirašyta Royal AM x Blue Brothers AM. Ir daaugiau pasigooglines, pastebėjau, kad augalo stiebagumbiai turi skirtumą, o maniškio stiebagumbiai labiau panašūs į šio mėlyno :think: reik laukt žiedų. Kažkoks pumpuras mezgasi tik kaip čia keikio neprisikalbėjus :scratchheadyellow: :shhh:
Kuniga wrote:
Thu Jun 28, 2012 10:20 pm
as irgi biski goglinau, bet nelabai ka randu apie Royal AM x Blue Brothers AM :no:
bet is tikro niekur neteko matyti taip parasyti :Hmmmm: tik tavo relaxxx84 nuorodoj :scratchheadyellow:
siaip ir kaina tik tam puslapyja tokia didele :scratchheadyellow:
skaidre wrote:
Tue Aug 21, 2012 4:21 pm
Noriu pasidžiaugti savo Dendrobium victoria-reginae žiedukais. :)
Dendrobium victoria-reginae - skaidre 2.jpg
Dendrobium victoria-reginae - skaidre 2.jpg (44.46 KiB) Viewed 1596 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium victoria-reginae

Post by MrGreen »

Relax wrote:
Thu Aug 23, 2012 9:41 pm
Mano victoria nuo ką tik nužydėjusio ir seniau žydėjusio, belapio stiebo vėl kažką bando išperėt :shock:
skaidre wrote:
Fri Oct 26, 2012 8:05 am
Suradau kitus namučius. :)
Dendrobium victoria-reginae - skaidre 1.jpg
Dendrobium victoria-reginae - skaidre 1.jpg (53.95 KiB) Viewed 1596 times
Dendrobium victoria-reginae - skaidre 2.jpg
Dendrobium victoria-reginae - skaidre 2.jpg (44.46 KiB) Viewed 1596 times
Dendrobium victoria-reginae - skaidre 3.jpg
Dendrobium victoria-reginae - skaidre 3.jpg (41.83 KiB) Viewed 1596 times
Dendrobium victoria-reginae - skaidre 4.jpg
Dendrobium victoria-reginae - skaidre 4.jpg (33.37 KiB) Viewed 1596 times
Dendrobium victoria-reginae - skaidre 5.jpg
Dendrobium victoria-reginae - skaidre 5.jpg (29.95 KiB) Viewed 1596 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium victoria-reginae

Post by MrGreen »

Relax wrote:
Fri Oct 26, 2012 8:47 am
Skaidre, o kodėl atsisakei jo?
skaidre wrote:
Fri Oct 26, 2012 9:20 am
Kad man tie stagariukai....... :no:
Nors kai supakavau, suspaudė širdį.... Nu bet jau sudėliota viskas buvo. :)
Krialda wrote:
Fri Oct 26, 2012 3:28 pm
Žydintys stagarėliai žavingi.. stebuklo pojūtis- stagarėlis virsta verba..
Bet skonio reikalas :) džiugu, kad dendrobis surado naujus namus :)
Gintare wrote:
Fri Oct 26, 2012 8:55 pm
O lapiukai sio dendrobiuko irgi nukrenta??? :Hmmmm:
Kaštonė wrote:
Fri Oct 26, 2012 9:17 pm
Krialda wrote:Žydintys stagarėliai žavingi.. stebuklo pojūtis- stagarėlis virsta verba..
Bet skonio reikalas :)
Man panašiai, šitame dendrobyje būtent tai ir žavi.
Argi negražu ? :
http://www.flickr.com/photos/ericinsf/3590994381/
Urze wrote:
Fri Oct 26, 2012 9:54 pm
Kai žydi, tai žavu, bet kai po to į stagariukus žiūrėt tenka, tai grožis sumažėja gerokai. :)
Gintare, taip, senesni stiebai plikučiai būna, belapiai.
Kuniga wrote:
Sat Nov 17, 2012 1:46 pm
na pas mane ir saltuka atlaike, ir perdziovinu kai pamirstu palieti, ir dregniau palaikau kai uzmerkiu ir permirksta :oops: ir auga ir zydi ;)
nera ji man nei reikli, nei sudetinga ja auginti ;)
mozaika wrote:
Wed Nov 21, 2012 9:16 am
Meri wrote:
Krialda wrote:O aš labai laukiu žurnalo.. straipsnelis apie šį dendrobį labai domina pasiskaityt, palygint..
o kuriame yra straipsnis apie jį? ir aš noriu paskaityti :think:
Paskutiniame Nr. 10
Meri wrote:
Mon Mar 17, 2014 7:10 am
Tyliai pagirsiu savo victoria reginae, turės mėlynų žiedukų O.o
O ką jūsų veikia?
Relax wrote:
Mon Mar 17, 2014 6:33 pm
Pernai buvo ponia labai nepatenkinta tai praktiškai stagnavo. Kaltinu perkėlimą ant pliauskos. Bet rudenį pradėjo augintis naują ūglį, o prieš keletą dienų pastebėjau porą augančių naujų šaknų. Dar turi keikį, kuris auga, bet neturi šaknų.

Džiugu, Meri :thumbupleft:
Relax wrote:
Thu Apr 03, 2014 3:24 pm
Praėjus kelioms dienoms po šio posto parašymo, senasis stiebagumbis išstenėjo porą akučių. Tai arba žydėsim arba... keikiuosimes...
Relax wrote:
Thu May 22, 2014 6:13 pm
Fėėė... Abi akutės nurudavo. Priežastis- išnešimas į šiltnamį. :yuck:
Relax wrote:
Mon Oct 13, 2014 11:41 pm
Nelabai man patinka šitas dendrobiumas. Toksliau nelabai patinka augint. Ūgliai užauga storumo kaip vilnonis siūlas ir labai greit lūžtantys :evil: gerai, kad ponios Viktorijos nereikia migdyt, nes dar ūglį vieną auginasi ir gal vėl bando pumpuruotis.
Meri wrote:
Mon Nov 10, 2014 1:33 pm
Relax, ar pasiteisino auginimas ant pliauskos?
Sveikinu sulaukus žiedų :)
Relax wrote:
Mon Nov 10, 2014 3:29 pm
Meri, kažkodėl galvoju, kad dėl pliauskos jis stiebagumbius užsiaugina trumpus ir plonus. Gal vazone užsiaugintų masyvesnius, bet auginimas vazone su mano laistymu lygus mirčiai, nes šaknų auginasi tikrai ne daug.
Urze wrote:
Sat Apr 13, 2019 7:36 am
Kaži, ar dar yra auginančių Dendrobium victoria-reginae? Rodos, šio dendrobio populiarumo banga ėjo ir praėjo. Dabar retai kada pas tiekėjus jo būna, užsakymuose irgi nešmėžuoja, o kas anksčiau augino, tas nebesigiria žiedais. Lieka neaišku, ar kad jų nebūna, ar kad juos turintys augintojai foruman nebeužsuka.
Relax wrote:
Sat Apr 13, 2019 7:11 pm
Mano su ta visa pliauska keliavo ir iškeliavo, tik nebepamenu kur, greičiausiai sušalo, bet minties, kad jį dar turėsiu- neatsisakau. Gražus nors tu ką.

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Dendrobium victoria-reginae

Post by Abitalė »

Kaip tylu šioje temoje... Ar yra dar kas nors, kas turi šią 'karalienę Viktoriją'? Maniškė vasaros pradžioje atkeliavo iš Schwerter, tokia biški nupiepus stovėjo iki rudens, o va rugsėjį šovė naujų ūglių ir net pirmą vieno žiedo žydėjimą turėjome!
Nuo bloko į vazoną patupdyta buvo, mat šaknų ne itin daug teturėjo, cielos 2 buvo! Nuotraukos darytos prieš pat žydėjimo pabaigą.
Attachments
IMG_20211013_222823-01_compress38.jpg
IMG_20211013_222823-01_compress38.jpg (97.83 KiB) Viewed 775 times
IMG_20211013_223055-01_compress2.jpg
IMG_20211013_223055-01_compress2.jpg (101.17 KiB) Viewed 775 times

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Dendrobium victoria-reginae

Post by Abitalė »

Ta pati victoria reginae, šiemet žydi gausiai. Balandį pirmas žiedelis labai gražiai nužydėjo, o paskui, kad įsibėgėjo, tai koks 10! Jau galiu drąsiai teigti, tai vienas iš mylimiausių Dendrobium! Kol kas tik vieną žiedelį parodau, rimtesnei fotosesijai reikia labiau pasiruošti
Dendrobium victoria-reginae.jpg
Dendrobium victoria-reginae.jpg (246.23 KiB) Viewed 288 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium victoria-reginae

Post by Urze »

Abitale, kažkada sapnavau, kad Tavo šį dendrobį žydintį mačiau ir pagalvojau, kad vertas dėmesio. 😄 Kaip jį augini? Kokio jis ūgio ir ar svyra, ar gal pats išsilaiko tiesus? Ir kuo Tau jis toks mielas, kad papuola į mylimiausių sąrašą?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium victoria-reginae

Post by MrGreen »

Abitale, superinis denrobis tavo liuks_ Aš vis pamastau apie šį dendrobį, jis man ne tik gražus savo nepaprastais žiedais bet ir jo ūgliai man patinka, stiebų spalva, žali lapai. Kažkada laaaaaabai seniai turėjau tai sėkimingai nusibaigė, gal laikas vėl pabandyti :)

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Dendrobium victoria-reginae

Post by Abitalė »

Urze wrote:
Thu Jun 22, 2023 9:20 pm
Abitale, kažkada sapnavau, kad Tavo šį dendrobį žydintį mačiau ir pagalvojau, kad vertas dėmesio. 😄 Kaip jį augini? Kokio jis ūgio ir ar svyra, ar gal pats išsilaiko tiesus? Ir kuo Tau jis toks mielas, kad papuola į mylimiausių sąrašą?
Uo kiek klausimų! liukss_

Auginu lentynoje po lempa, bet manau, kad ant rytinės ar ankstyvos vakarinės palangės jam tiktų labiau. Smulkiam substrate - žievė ir kiminai. Laistau gerokai pradžiuvus. Vėsaus poilsio neturi, bet intensyviau laistau naujiems ugliams pasirodžius.

Ūgio maždaug sprindis (nuo nykščio iki didžiojo) ir dar trys pirštai. Storiausias ūglys plonesnis už mažąjį pirštą. Sakyčiau sumažintas didelis Dendrobis. Nėra miniatiūra, bet tikrai ne iš didžiųjų. Labai proporcingas, pagal ūglius - žiedai dideli. Pirmas žydėjimas nebuvo įspūdingas, o kuo toliau, tuo didesni žiedai ir forma gražesnė. Gavau ant bloko, perkėliau į vazoną, tai tie senieji ūgliai tokie išsidarkę truputį, bet dirbam ties tuo. O nauji visi, kaip styga! Statūs, jei labai tuzginsi, tai linguos, bet šiaip stabiliai stovint, nereikia jokios papildomos paramos. Auga į šviesą, mano atveju - tiesiai, tvarkingai.

O mielas dėl savo spalvos! Gamtoje mėlyna spalva itin retai sutinkama, lyginant su kitomis spalvomis, tai būtent spalva mane ir užburia. Fotografija neperteikia to mėlynumo.. Tiesa, žiedui keičiant stadijas, kinta ir mėlis - vienu metu jis būna grynai rašalo mėlynumo, paskui violeto įsipina, o baigia gyvavimą purpuriniais tonais. Tai ta mėlyna fazė man patinka labiausiai. Pirmo žydėjimo metu, mėlynumo nebuvo, tai darau prielaidą, kad branda duoda savo.
Ir aišku, dar patinka, kad ne griozdas.

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Dendrobium victoria-reginae

Post by Abitalė »

MrGreen wrote:
Thu Jun 22, 2023 9:51 pm
Abitale, superinis denrobis tavo liuks_ Aš vis pamastau apie šį dendrobį, jis man ne tik gražus savo nepaprastais žiedais bet ir jo ūgliai man patinka, stiebų spalva, žali lapai. Kažkada laaaaaabai seniai turėjau tai sėkimingai nusibaigė, gal laikas vėl pabandyti :)
MrGreen, tikrai laikas! Labai geras dendrobis - tikra karalienė Viktorija - nedidelio ūgio, bet ryški!

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium victoria-reginae

Post by Urze »

Pažiūrėjau internetines nuotraukas, tai tikrai ne iš mažųjų, dažnai nulinkęs, išsidraikęs į visas puses arba prie kuolo parištas, kas man labai negražu. Čia gal tik pas Tave, Abitale, augalai užburti ir auga spindinčiom akim taip, kad tik savo nepakartojamai šeimininkei įtiktų. Na ir dar ta lempa virš galvos skatina stiebtis. Reik tikriausiai man jį gyvai pamatyti, tada būtų lengviau apsispręsti, ar man jo iš tikro reik.

Ačiū už pasidalinimą!
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Gabriele
Posts: 329
Joined: Tue Oct 20, 2020 4:09 pm
Location: London
Contact:

Re: Dendrobium victoria-reginae

Post by Gabriele »

Abitalė, kokia grazi jo spalva❤️ Maniskis, pirktas is botorch, uzsilenke, neatlaike persodinimo is s/h i zieve. Nusipirkau nauja, is vietiniu augintoju, dar visai mazylis tad teks palaukt ziedu.

Urze, man irgi nepatinka, kai jie buna paristi :)

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Dendrobium victoria-reginae

Post by Abitalė »

Bandžiau nufotografuoti su ranka, kad būtų galima įsivaizduoti paties Dendrobiumo dydį.
Dendrobium victoriae reginae 2.jpg
Dendrobium victoriae reginae 2.jpg (524.94 KiB) Viewed 252 times
Nuotraukoje matosi ir keletas horizontaliai pakrypusių ūglių - tai tie, kurie atkeliavo, kai augalas buvo pririštas prie bloko. Taip pat matosi ir jaunimas, tik ką išlindęs.
Dendrobium victoriae reginae.jpg
Dendrobium victoriae reginae.jpg (478.33 KiB) Viewed 252 times
O čia ryškus spalvos skirtumas tarp pumpuro ir žiedo, po keletos dienų bus labiau mėlynas, nes pumpurai tik ką pradėjo skleistis, dar neišsiskyrė taip stipriai "rašalinis" pigmentas.
Dendrobium victoria reginae 1.jpg
Dendrobium victoria reginae 1.jpg (842.21 KiB) Viewed 252 times
Dendrobium victoria reginae.jpg
Dendrobium victoria reginae.jpg (769.1 KiB) Viewed 252 times
O čia dydžių palyginimui su Dendrobium tobaense. Auga vienoduose vazonuose ir sustatyti greta, vienoje linijoje.
Dendrobium tobaense and Dendrobium victoria reginae.jpg
Dendrobium tobaense and Dendrobium victoria reginae.jpg (431.97 KiB) Viewed 252 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium victoria-reginae

Post by MrGreen »

Abu dendrobiai superiniai ir ta paskutinė foto labai informatyvi liuks_

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Dendrobium victoria-reginae

Post by mozaika »

Šiemet , po ilgų svarstymų ir derybų su savimi, parsisiunčiau šį dendrobį iš ecuageneros. Tikėjausi gausesnio. Atėjo su trim ūgliais, liko du. Vienas jaunas tvirtas, kitas pasenęs. Bet lyg dabar auginasi naują ūglį. O šiandien ant senojo plikio stiebo radau pažadus🙂.

20230629_201155_resize_17.jpg
20230629_201155_resize_17.jpg (920.05 KiB) Viewed 235 times
20230629_201111_resize_29.jpg
20230629_201111_resize_29.jpg (1.42 MiB) Viewed 235 times
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium victoria-reginae

Post by MrGreen »

Baikit reklamuoti tuos dendrobius baksnoju_
Nindzė_

Post Reply

Return to “Dendrobis (Dendrobium)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests