Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Thu Jun 07, 2018 3:18 pm
Tebūnie nauja tema šiuo metu ant populiarumo bangos kopiančiai Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox.

Tai kompleksinis, tarpgentinis, 1985 metais amerikiečių sukurtas ir užregistruotas hibridas.

Jos genealogijos medis prasideda nuo Brassocattleya Polka Dot (Brassavola nodosa x Cattleya Autumn Yellow) x Myrmecophila tibicinis, bet kraujyje turi net ir Cattleya warscewiczii, Cattleya (Laelia) purpurata, C. dowiana, C. cinnabarina, C. gaskelliana, C. mossiae ir C. tenebrosa rūšių įtakos. Pirminis Cattleya Hardyana hibridas genealogijoje pasikartoja bene 3 kartus, C. dowiana irgi bent kelis. Daugiausiai įtakos, žinoma, duoda paskutiniuose kryžminimuose naudoti individai, todėl tikriausiai iš Myrmecophila tibicinis paveldėjo gana ilgą žiedynstiebį, iš Brassavola nodosa - didelę žiedo lūpą ir gan siaurus žiedlapius bei lapus, o iš abiejų - malonų kvapą.

Giminės nuotrauka - laputaitė sėdi molinuke kairėje, dešinėje - "tėtis" Myr. tibicinis, apačioje - "senelė" Bras. nodosa.
PicsArt_06-07-11.42.19.jpg
PicsArt_06-07-11.42.19.jpg (161.2 KiB) Viewed 3478 times
Nuo 2017 m. vasaros turiu Myrmecatavola Frances Fox 'Sun Spot'. Atkeliavo beveik subrendęs augalas (nuotrauka kitoje temoje). Auginu moliniame neglazūruotame vazonėlyje su labai orui laidžiu substratu (stambios žievės ir vulkaninės uolienos akmenukai). Pirmą žiemą praleido po dirbtiniu apšvietimu ir adaptavosi prie naujų sąlygų pamažu augindama naują ūgliuką ir naujas šaknis (buvo gauta sukompresuotuose kiminuose, tad buvo kur adaptuotis), šią vasarą leidžia lauke, kur kepa beveik visą dieną tiesioginėje saulėkaitoje. Lieju dažnai ir gausiai, kartais mirkau ir tręšiu, substratas išdžiūsta greitai, tarp laistymų pabūna visiškai sausa. Nuo tiesioginės saulės ūgliai tik vos dažosi, naujai augantis ūglis čiut labiau, bet šiaip mažai rausta.
PicsArt_06-07-11.45.16.jpg
PicsArt_06-07-11.45.16.jpg (124.27 KiB) Viewed 3478 times
PicsArt_06-07-11.42.56.jpg
PicsArt_06-07-11.42.56.jpg (78.33 KiB) Viewed 3478 times
Kviečiu pasidalinti ir kitus savo auginimo sąlygomis ir pastebėjimais, kas jai patinka, o kas gal ne. Ir linkiu, kad pas visus kaip skeltų žydėt ir kvepėt!

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by MrGreen »

Slogaa wrote:
Thu Jun 07, 2018 4:34 pm
Och, kaip laukiau šios temos, nes atsirado tikrai daug augintojų (tame tarpe ir aš)

Išties su šeimos medžiu ji labai savita: pamenu niekaip negalėjau suprast, iš kur atsiranda tokios spalvos, nes žiūrint į tėvus - jų nėra (??). Tibicinis daugiau rūžavas/violetinis. O kas tokios spalvinės gamos lūpą turi? Dėl to, mano manymu, didžiausią "įnašą" padarė seneliai: C. Dowiana; C. Tenebrosa; C. Warscewiczii.


Nuostabi šeimyninė nuotrauka. Nors į orchidėjų pažintinį vadovėlį dėt.


Maniškė pirkta iš Taivaniečių, taip pat atkeliavusi supresuotuose kiminuose bando prisitaikyt prie S/H ir keramzito. Įsigyta 2018 metų pavasarį savo pirmąją vasarą leidžia lauke, pietinėje pusėje su šiek tiek krentančiu šešėliu nuo medžių lapų. Intensyviai auginasi naują uglį ir naujas šaknis, nes panelė atkeliavus pas mane jų neturėjo.

Išties, vos ji atsidūrė mano namuose ant pietinės palangės - ji čia pat,per vieną dieną, pilnai nusidažė raudonai: tiek lapai, tiek pačios "bulvės", o išnešus į lauką, ją net "pabėrė" raudonais taškiukais.

Augalas mažas, nemanau, kad subrendęs žydėjimui, nors parodoje pas Taivaniečius tokio dydžio jos žydėjo.
zemuoge wrote:
Sat Jun 30, 2018 5:12 pm
Gauta šiais metais birželio mėn. iš orhidgarden.pl. pasodinau į tuščią vazonėlį augintis šaknų. Kad negriuvinįtų ir turėtų kažkiek drėgmės, apkamšiau kiminais. Pakabinau įstikl. balkone rytinėj pusė. Po pietų, neiškentus, pernešdavau į vakarinę pusę pasilepinti saulės spinduliuose. Kasdien purškiau, perliedavau gausiau. Gan greit prasikalė nauja šaknytė, bet neskubėjo augti. Pradėjo augti ūgliukas , kuris dabar trijų cm,bet vėliau pastebėjau dar vieną, kuris jau 9cm, ir "prasižiojo", iš vidaus auga lapelis.
Visai neseniai mano konstrukcija išgriuvo iš vazonėlio, nieko kito nesugalvojau, kaip įkišti į gyvus kiminus, įdėt į maišelį, ir įstatyti į kašpo, kur iki šiol ir auga. Auga pastoviai drėgnai , šiandien pažiūrėjau - šaknytė prie mažesnio ūglio pradėjo šakotis, matyt, patinka. Toliau nekrapštinėjau, bet, sprendžiant iš pastovaus ( kasdienio) ūglio didėjimo, kol kas viskas tvarkoje.

ImageImage

ImageImage

ImageImage

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sat Jun 30, 2018 8:33 pm
Labai įdomu bus palyginti, kaip tas pats hibridas augs skirtingose sąlygose - gyvuose kiminuose, s/h ir labai stambiam substrate posausiai. Įdomiausia tai, kad visi trys būdai gali būti vienodai geri ir tinkami.
zemuoge wrote:
Sat Jun 30, 2018 8:41 pm
Aš paskui patikrinsiu, kaip šaknis auginasi, ir , ko gero, į kitą substratą persodinsiu, nes rudenį gali būti per drėgna, pažiūrėsim )
Urze ," (nuotrauka kitoje temoje)" - nerodo jokios temos (.
zemuoge wrote:
Sun Jul 01, 2018 4:23 pm
Urze wrote:
Sun Jul 01, 2018 4:00 pm
Žemuoge, pataisiau nuorodą, turėrų veikti.
Dabar matau , ačiū! Tai jūsiškė tikra gražuolė atvyko, tokios šaknys- kaip kasos))

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Mon Jul 30, 2018 8:44 am
Ar žinote, koks Lietuvos žinduolis gyvena miškuose, yra plėšrus ir turi snapą? Nagi lapė snapė. :)

Myrmecatavola Frances Fox šiųmetis ūglis pradėjo marškinius plėšytis - jau dabar stambesnis už ankstesnius ūglius. Ir auginasi snapą. Kartu su juo auga ir smalsumas. Kai dienos šiltos ir net karštos, laikau dienomis drėgnai, naktimis pradžiūsta, kartais būna vieną kitą dieną sausai. Sprendžiant pagal augimą panašu, kad jai toks drėgmės rėžimas dabartinėj šilumoj labiau patinka nei taikytas ankstesnis, kur dažniau sausa stovėdavo. Tiesioginės saulės gauna pusę dienos (tik kepinančiom dienom pavėsin patraukiu), bet rausvuno nebeliko, lapai šviesiai žali į salotiškumą.

Kaip kitų laputaitės auga?
PicsArt_07-30-09.40.27.jpg
PicsArt_07-30-09.40.27.jpg (125.28 KiB) Viewed 3477 times
PicsArt_07-30-09.39.40.jpg
PicsArt_07-30-09.39.40.jpg (101.17 KiB) Viewed 3477 times
Urze wrote:
Sat Aug 18, 2018 10:04 pm
Šiųmečio ūglio "snapo" auginas iš ankstesnės žinutės beveik visiškai sustojo, pats ūglis dar pastambėjo ir augalas net du naujus ūgliukus pradėjo leisti. Jei spės juos ligi žiemos užsiauginti, bus labai puikiai per vasarą pastiprėjusi ir pagausėjusi. Kol dienos karštos, vis dar duodu daugiau drėgmės, kad dieną būtų drėgna, o pernakt išdžiūtų, tręšiu kas kelias savaites.

Kaip kitiem su laputėm einasi? Tina, rašėte, kad gavot iš užsakymo šį augalą gan pavargusį ir kad per šią vasarą lauke gerokai sustiprėjo. Kaip ją auginate, kokį substratą jai naudojote?
zemuoge wrote:
Wed Sep 19, 2018 12:02 pm
Dvilapis ūglis 7cm ,storis ( apimtis) 3,5 cm ,augina naujas šaknytes , lapai 11cm ir 15 cm- mažesnis už motininį. Kitą dar augina , lapas neišsiskledęs, nuo rizomos 18cm. Per vasarą liko praktiškai be priežiūros, dabar prailginau dienos ilgumą po lempom ( 6-22 val )
Urze wrote:
Wed Sep 19, 2018 4:35 pm
Tai gan drūtas palyginus užaugo, jei tokia apimtis. Vis dar kiminuose ar jau į kažkokį kitą substratą persodinote?
zemuoge wrote:
Wed Sep 19, 2018 6:53 pm
Vis dar kiminuose,na, apimtis tai ne diametras), atrodo ne toks jau ir drūtas ), bet panašus į gretimus.Gal pastorės, kai šaknytes naujas pasiaugins, gal dar ir persodinsiu...
Urze wrote:
Sat Oct 06, 2018 3:47 pm
Nedavė man ramybės ta laputės apimtis. Galiausiai pamatavau savosios šiųmetį ūglį ir nustebau - net 5,5 cm apimtis. Ale pažiūrėjus neatrodo toks jau ir storas. Ūglio aukštis -25 cm.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by MrGreen »

Abitalė wrote:
Mon Oct 08, 2018 8:39 pm
Na ką, ir aš jungiuosi į kompaniją su savo 'lapute'! Šį pavasarį pirkta iš Lenkijos - orchidgarden.pl. Atkeliavo kiminuose - kukli, daili, daug šaknų nebuvo, bet skųstis tikrai negalėjau. Visą vasarą mylėjau, liejau minkštu vandeniu su šiek tiek SHULTZ firmos trąšų, aplinkos drėgmę laikėme ne mažiau kaip 50% - 60%, po dirbtinės saulės šviesa, orchidėjų substrate (smulkoka pušies žievė, lavos akmenys, truputis kiminų, agroperlitas). Ir pasiekėme puikių rezultatų - tvirtas šaknynas, keltas naujų ūglių. Nematavau tikslių matmenų, bet nauji ūgliai didesni už prieš tai buvusius.
DSC_0217_3.JPG
DSC_0217_3.JPG (4.15 MiB) Viewed 3477 times
DSC_0218_3.JPG
DSC_0218_3.JPG (4.06 MiB) Viewed 3477 times
Urze wrote:
Tue Oct 09, 2018 7:44 am
Gražus vaizdas - ir ūglių daug, ir šaknų matosi gausiai. O kokį laistymo rėžimą palaikėte vasarą - duodavot išdžiūti substratui ar palaikėte drėgną? Ir apšvietimas stiprus ar ne?

Atkreipiau dėmesį, kad kol jos jaunos, tai ūglių pseudogumbai labai mažyčiai būna ir tik vėliau didesniuose ūgliuose susiformuoja didesni. Nors šiaip dauguma katlėjų taip auga nuo mažumės. Tai čia gali būti kaip rodiklis, kokio amžiaus augalas - jaunas ar jau arti brandos.
Abitalė wrote:
Tue Oct 09, 2018 7:55 am
Pirkau kaip FS dydį, bet manau, kad tikrai dar nėra pasiekęs žydėjimo brandos, per 'kūdi' ūgliai, nors maniškiai - nauji didesni užaugo, bet kaip Jūs ir sakote, pseudogumbai tikrai rodo, kad augalas dar jaunas.
O kalbant apie drėgmę - laistymą - leidžiu truputį pradžiūti tarp laistymų. Šviesa stipri, plataus spektro (šaltai balta + mėlyni, raudoni diodai), švietė 15val. per parą, dabar šviečia apie 13val. Kitos Katlėjos raudonai lapus pasidažė, o šita 'neįdegė'. Atrodo, kad kol kas toks rėžimas tiko.
ricardas wrote:
Tue Oct 09, 2018 8:49 am
Vis pasižiuriu į šį grožį ir galvoju, nu gražųs žiedai ir ugliai stačiai auga ( vietos daug neužims) reikės pavasarį isigiti .
Urze wrote:
Tue Oct 09, 2018 12:17 pm
Ačiū, Abitale, už pasidalinimą. Gal ir kiti "lapučių" augintojai prisijungs, kad kartu patirtį kauptume, kaip jas prijaukinti.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by MrGreen »

Slogaa wrote:
Mon Oct 15, 2018 1:06 am
Na, man tikriausiai, su "lape" pasisekė mažiausiai. Kelionė iš Taivano jai išėjo tikrai ne į naudą, jau nekalbant apie tai, jog pati ji visa mažytė ir nedidelė. Vis dar prisimenu, kaip ant Taivaniečių stendo parodoje žydėjo būtent tokios, ne ką didesnės. Todėl, išties, kol nepamačiau Urzės "lapės" gyvai - man net į galvą neatėjo, jog realiai, ji kone dvigubai didesnė turėtų būt [Geda2]

Na, o reziumė ne kokia: iš Taivano ji atkeliavo labai smarkiai presuotuose kiminuose, kuriuos atkrapščius neradau nei vienos šaknies. Toks jausmas buvo, kad jos supuvo, o vėliau sudžiuvo. Per vasarą užsiaugino kiek naujų šaknų ir naują ūglį, kuris gerokai mažesnis, nei prieš tai esantys. Tačiau storesnis.
Ir čia pat auginasi kitą. Na.. bet žiūrint į kitų Recchar'as - kiek liūdnas, ne daug ką žadantis vaizdas. Kišiu greitu metu į semi hidroponiką, nes striuka su šaknim :Hmmmm:
thumbnail (1).jpg
thumbnail (1).jpg (91.79 KiB) Viewed 3477 times
Urze wrote:
Mon Oct 15, 2018 8:24 am
Slogaa, visai nieko tas vaizdas - šaknų jau yra, naujas ūglis sugebėjo pseudogumbą užsiauginti (vadinas, šaknys funkcionuoja), senieji ūgliai irgi drėgmės nepraradę, dar naują ūglį auginas - noriai į gyvenimą kabinasi. Dar gal vienas kitas ūglis ir žiedų bus galima tikėtis.

O kad šaknų netekusi orchidėja naują ūglį užsiaugina mažesnį nei ankstesni, tai čia kone taisyklė - labai dažnai taip ir būna. Pagal naujai užaugusius ūglius (simpodinėm orchidėjom) arba lapus (monopodinėm orchidėjom) galima orientuotis, ar auginimo sąlygos tinkamos ir ar augalas neturi kokių bėdų. Jei tik mažėja pagal dydį, reik ieškoti priežasčių, kodėl.
Urze wrote:
Tue Jun 04, 2019 8:56 pm
Kaip laputaitės šiais metais auga? Ar jau sukruto auginti naujus ūglius? Maniškė žiemojo šiltai po lempomis su pradžiuvimais. Dabar kepa įstiklintam balkone, gauna nemažai drėgmės ir kas kelias dienas smarkiai pradžiūsta. Ir pagaliau pabudusi akutė pradėjo kiek sparčiau augti.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by MrGreen »

Abitalė wrote:
Wed Jun 05, 2019 1:58 pm
Aš saviškę persodinau ir netrukus irgi pradėjo naują ūglį leisti! Taip pat žiemojo po lempa, o dabar ant pietrytinės palangės, visai neblogai laikosi, substratas visiškai neišdžiūsta, palaikau vos drėgną iki kito laistymo. O vaizdas toks šiuo metu.
IMG_20190605_085021_compress22.jpg
IMG_20190605_085021_compress22.jpg (474.86 KiB) Viewed 3477 times
Urze wrote:
Wed Jun 05, 2019 5:43 pm
Tai Jūsų, Abitale, žengia priekyje manosios, nes jau lapai lenda iš akutės. Gero sezono jai!
Slogaa wrote:
Mon Jun 10, 2019 12:16 am
Ai, mano tai konkreciai mane uzboikotavo. Sedi, nieko neveikia. Ziemos vidury pabaige augintis savo nupiepusi stora maza ugli ir viskas .. dabar toks jausmas kad jai ziema.
zemuoge wrote:
Mon Jun 10, 2019 12:59 pm
Mano irgi augo žiemą, dabar dar miega ))

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Mon Sep 23, 2019 3:28 pm
Laputaitė išaugino du ūglius - vieną didesnį nei ankstesni ir su dvigubu voku, kitą mažesnį bevokį. Ir kol kas tyla. Tik trečią ūglį susiruošė augint ir šaknis leist. O su šaknin aš, matyt, būsiu kažką pridirbusi, nes vasarą gumbai susiraukšlėjo ir nebeatsistato. Substratas labai stambus, greit džiūnantis, ale vaizdas, lyg nupūdžius šaknis būčiau. :scratchheadyellow: Tai ir svarstau - traukt lauk ir apžiūrėt, ar nekliudyt ir tikėtis to voko pilnėjimo.
PicsArt_09-23-04.21.32.jpg
PicsArt_09-23-04.21.32.jpg (131.23 KiB) Viewed 3477 times
Koks kitų laputaičių derlius?
zemuoge wrote:
Mon Sep 23, 2019 6:10 pm
O aš saviškę išvis pamečiau [Geda2] per priešatostogines rokiruotes... Turiu porą katlėjinių rizomų be pavadinimo, gal kažkuri iš jų ji?
Slogaa wrote:
Wed Sep 25, 2019 7:08 pm
Aš dar norėjau klausti, kas čia per Katlėjinė sąvybė augintis voką voke? Kažkaip, nesuprantu, kodėl augalas taip daro?
Na, o mano lapės derlius kaip ir visų kitų likusiųjų - liūdnas. Tiesa, vaizdas labai rudeninis nes deginosi saulėje (ir viena iš labai nedaugėlio, kuri nesudėgė) [Geda2] , bet kaip supratau - jai patiko.
Šaknų pas mus beveik nerasta, tad kai visi augalai eis į namus- ji gaus savo nedickį vazoną (visą vasarą taip ir pragulėjo ant keramzito)
Visą vasarą "tylėjo" ir gal tik rugpjūtį pradėjo augintis naują ūglį. Nei du, nei dešimt.
IMG_20190925_175358.jpg
IMG_20190925_175358.jpg (4.99 MiB) Viewed 3477 times
ricardas wrote:
Wed Sep 25, 2019 8:41 pm
Vokas voke nieko nuostabaus, mano cattleya maxima taip augina .
Urze wrote:
Wed Sep 25, 2019 9:01 pm
Slogaa, naujas ūglis reiškia naujas šaknis, o tai - labai gera žinia, ne jei ir tik rudenį susiruošė augti. Ale kaip įdegusi! O aš pagal saviškės kepinimą buvau susidariusi vaizdą, kad ji nelinkusi raudonuoti. Ir še tau - Anglijos saulė kaitresnė gal. :D

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by MrGreen »

Slogaa wrote:
Thu Sep 26, 2019 3:15 am
Na sakykim taip, lapute kaitinosi kiek tik galejo. Ir principe savo spalva igavo tik rugpjucio pabaigoje, rugsejo pradzioje, kai pas mus buvo +30 pora savaiciu. Vasaros gale/rudens pradzioje saule visviena ne tokia kaitri, tad galima pilnai palikinet ant maksimalios kaitros. O saknu jau dabar yra is to naujo uglio.
kaa wrote:
Tue Mar 10, 2020 5:02 pm
Na gi na gi, panašu ir man reikia.. 🤗Tai ar buvo žiedų ar ką praleidau. Rašo lengvai ir dažnai žydi..
Urze wrote:
Tue Mar 10, 2020 7:01 pm
Pas mane dar nežydėjo. Rašiau, kad gumbai pasiraukšlėjo vasarą. Tai, kaip ir įtariau, papūdžius šaknis buvau dažnu purškaliojimu, todėl šaltuoju sezonu persodinau ir dabar stovi visa pribintuota prie vazono, kad nesimakaluotų. Žiemą prastovėjo ant palangės užsimarinavusi ir pasiraukšlėjusi. Dabar perkėliau į "akvariumą" po lempom, kur substratas ilgiau išbūna drėgnas. Ir iškart geriau - ir gumbai išsitiesino, ir naujų šaknų išlindo. Gal ir nauja akutė pabus greit. Ir jau šįmet tai lauksiu žiedų, jei tik vėl ko nepridirbsiu. 🤨
Kaip kitų laputės laikos?
Slogaa wrote:
Wed Mar 18, 2020 5:58 pm
Maniske gyvena pilnoje hidroponikoje. Kazkada rudeni buvo isvirtus is vazono ir kadangi neturejo saknu, as ja taip ir laikiau padeta i nedideli stiklini inda. Laistyt gi visviena reikia - o indelis skyliu neturi. Taip ji ir augo visa ziema tam indeli, pilnai vandenyje. Prisiaugino labai daug nauju saknu. Pabaige augint savo ziemini ugli. Laukia saules, silumos ir kitu vasariniu etiudu turbut.
ricardas wrote:
Thu Apr 16, 2020 10:36 pm
Merginos, kokio aukščio ji užauga ?
Ar tarp uglių didelis atstumas ?
Urze wrote:
Fri Apr 17, 2020 9:33 am
Pas mane ilgiausi ūgliai yra 30-35 cm ilgio. Kiek nutolę ūgliai viens nuo kito matosi šioje temoje įdėtose nuotraukose.
Slogaa wrote:
Fri Apr 17, 2020 9:36 am
O pas mane tai ji auga kiekvienais metais trumpesnė, bet gerokai storesnė. Bet ji ta, iš laibesnių Katlėjų, t.y jos augimo kryptį bei ilgumą galimą pakoreguot, jeigu sukiot į šviesą. Nepasakyčiau, kad labai smarkiai atitolę ūgliai nuo vienas kito.
Urze wrote:
Fri Apr 17, 2020 9:45 am
Slogaa, Tu daugiau šviesos suteiki nei aš, tikriausiai dėl to ir trumpesni auga.
Slogaa wrote:
Fri Apr 17, 2020 10:01 am
Žinot, tai yra vienas Katlėjinių sąvybių stipriai nugeltonint lapus, jei šviesos yra daug, bet nenudeginta. Tai vat mano "lapės" ūglių lapai geltoni kaip koks klevo lapas (na, žinoma, ne ant tiek ryškiai), o žieminis ūglys tamsiai žalias, lyginant su jais (nors ir po lempom augo).

Ji užsiaugino tą žieminį ūglį ir stovi, nejuda. Bijau, kad nebūtų sumaišius vasaros su žiema.. ji gi iš visų Tailandų, pirkta per parodą..
Urze wrote:
Fri Apr 17, 2020 1:01 pm
Maniškė naujų šaknų pasiaugino ir viskas, tyliai, ramiai stovi. Bet jos lyg vėliau, pavasario pabaigoj pradeda naujus ūglius auginti, bent jau sprendžiant pagal šios temos žinutes.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by MrGreen »

Abitalė wrote:
Fri May 15, 2020 2:20 pm
Šiandien mano laputė oficialiai pareiškė, kad nubudo! Naujas ūglys pakeliui! O kaip pas Jus reikalai?
IMG_20200515_151315 (1)_compress73.jpg
IMG_20200515_151315 (1)_compress73.jpg (352.3 KiB) Viewed 3477 times
IMG_20200515_151226 (1)_compress62.jpg
IMG_20200515_151226 (1)_compress62.jpg (322.59 KiB) Viewed 3477 times
IMG_20200515_151211 (1)_compress63.jpg
IMG_20200515_151211 (1)_compress63.jpg (421.07 KiB) Viewed 3477 times
Urze wrote:
Sat May 16, 2020 12:37 am
Vis dar parpia. Bet mačiau, kad Dalytės šviežiai iš Nardotto atkeliavusi laputė irgi su neseniai išlindusiu ūgliuku, tai jei Italijoj jos tik dabar nubudusios, tai gal tikrai ir nereik tikėtis, kad pavasario pradžioj išsijudintų. Ale dabar jau galėtų gi.
Urze wrote:
Wed Jun 10, 2020 3:04 pm
Pagaliau ir mano laputaitė nubudo ir pradėjo pūsti akutę.
Slogaa wrote:
Wed Jun 10, 2020 6:00 pm
Pas mane taip pat. Už tai gavo atlyginimã - pasodinau į vazonã, ištraukus iš hidroponikos. :D

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by MrGreen »

Slogaa wrote:
Sat Aug 01, 2020 5:21 pm
Nu va, paskutinis vasaros mėnuo, o ūglys naujas ne iš pačių didžiausiųjų!
Bet geriausiai tai man atrodo tie du rudi lapai.. kurie yra gyvi!!! Ir net nesiruošia nukristi.

Nejau įmanoma ją visą taip nudažyt ar ji turi brasavolišką tendenciją rudint tik senus ūglius.
IMG_20200801_142549.jpg
IMG_20200801_142549.jpg (4.43 MiB) Viewed 3085 times
IMG_20200801_142526.jpg
IMG_20200801_142526.jpg (5.86 MiB) Viewed 3085 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sat Aug 01, 2020 7:44 pm
O aš saviškės atsikračiau :twisted: , nes man nereikia orchidėjų, kurios pradeda judintis tik vasarą, praleidusios progą gerai ūgtelti pavasario saulėje. (Myrmecophila pabudo tik dabar, bet jai atleistina, nes pavasarį žydėjo, o ir jau žinau, kad ji greit ūglius augina, tad iki žiemos turėtų subręsti.)
Slogaa wrote:
Sat Aug 01, 2020 8:55 pm
Nu va tai tau.. o kaip ten tas challenge... (?)
Urze wrote:
Sat Aug 01, 2020 9:00 pm
Išlėkė vėjais. :lol:
Abitalė wrote:
Mon Aug 03, 2020 6:49 pm
Urze wrote:
Sat Aug 01, 2020 7:44 pm
O aš saviškės atsikračiau :twisted:
Nu čia dabar kas per naujienos..... Nei penki, nei devyni :shrug:
O taip įdomu buvo visas šitas bendras auginimas ir stebėjimas. Kaip suprantu, šiuo metu trise auginome ir lyginome sąlygas, charakterius, polinkius.... Ech, Urze...
Urze wrote:
Mon Aug 03, 2020 6:53 pm
Nieko nežinau :snooty: , ji ištraukė trumpą šiaudą ir turėjo išsikraustyti gražiuoju. Bet netoli išsikraustė, tai jei pražys, tikrai išgirsim. :) Ko labai ir linkiu!
Abitalė wrote:
Mon Aug 03, 2020 7:27 pm
O jau pilnametė, kad galima žydėjimo tikėtis?
Urze wrote:
Mon Aug 03, 2020 10:46 pm
Du paskutiniai ūgliai bandė kažką augintis, kai baigė bręsti, bet tie cipukai taip ir sustojo augę vos po 1 cm išlindę. Tad jei ne šįmet žydės, tai bent jau greitu laiku tikėtis galima.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by Urze »

Kaip lapės snapės gyvena? Ar gerai auga, ar apie žydėjimus nors pas ką galvoja?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by zemuoge »

Saviškės jau seniai nebeturiu. Skaičiau, kad nevirusuotų lapių nėra...

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by Slogaa »

Juokas juokelis, bet lapė yra viena iš keturių augalų išgyvenusi mano puvinį-virusą.
Per šiuos metus užsiaugino ūglį - pakankamai neblogą. Nors matau, kad virusas vis dar joje - ji stengiasi.
Nemanau, kad žydės - nes jei sužydės, tai tikriausiai išgiedos paskutinę giesmę ir numirs.

Nejau pas nieką nebeliko lapių?
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by Urze »

Slogaa wrote:
Wed Oct 20, 2021 1:38 am
Nejau pas nieką nebeliko lapių?
Antrinu Slogoos klausimui. Ar dar turite kas šį hibridą? Kaip sekasi auginti?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by Abitalė »

Turiu!!! Ta pati nuo pat pradžių. Vienu metu jau rimtai galvojau ją išmesti! Beveik visi ūgliai patamsėjo ir suminkštėjo, kaip koks puvinys be juodavavimų, tiesiog kieta koše apvalkale pavirto. Bet kažkaip nepatogiai užkišau ir neišmečiau tuom kart.
Dabar mačiau, kad naujus ūglius augina, patikrinsiu ir parodysiu. Vilčių nededu, nes gal tikrai taip yra, kaip Žemuogė minėjo, kad nevirusuotų lapių nebūna... O gal jai nepatiko vėsus gūsis nuo kondicionieriaus, nes kiek girdėjau, ji mėgsta karštį ir daug šviesos bei laistymą šiltu vandeniu.

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by Kaa »

Urzės lapė pas mane gyvena gerai, net pavydžiu, šilta saulėta ir daug draugų _Plojam
bandė pernai žydėt bet nudžiovino, dabar varo naują ūglį

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by Urze »

Kaa, tai be spaudimo, bet visos viltys į Tave dabar sudėtos. :) Tikiuosi, šiemet parodysi mums, kaip ta lapė iš tikro atrodo.
Abitale, įdomu bus pamatyti ir Tavo "košės" augalą.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Myrmecatavola (sin. Recchara) Frances Fox

Post by Abitalė »

Nu va, pagaliau galiu parodyti! Šiemet 3 nauji ugliai - visokių fazių. Tie tamsūs lapai su laiku nunyks... Bet visi nauji ugliai atrodo sveiki, gyvybingi, šaknų irgi netrūksta. Gal jau nebeišmesiu 🤨.
Attachments
IMG_20220608_190845_compress55.jpg
IMG_20220608_190845_compress55.jpg (297.48 KiB) Viewed 738 times
IMG_20220608_190841_compress35.jpg
IMG_20220608_190841_compress35.jpg (315.65 KiB) Viewed 738 times
IMG_20220608_190816_compress99.jpg
IMG_20220608_190816_compress99.jpg (292.76 KiB) Viewed 738 times
IMG_20220608_190748_compress96.jpg
IMG_20220608_190748_compress96.jpg (195.85 KiB) Viewed 738 times
IMG_20220608_190737_compress94.jpg
IMG_20220608_190737_compress94.jpg (192.83 KiB) Viewed 738 times
IMG_20220608_190726_compress25.jpg
IMG_20220608_190726_compress25.jpg (313.61 KiB) Viewed 738 times
IMG_20220608_190717_compress69.jpg
IMG_20220608_190717_compress69.jpg (257.31 KiB) Viewed 738 times

Post Reply

Return to “Katlėjos (Cattleya) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests