Masdevallia kuhnorum

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Masdevallia kuhnorum

Post by Urze »

Rama wrote:Masdevallia kuhnorum
Istorija prasidėjo nuo to, kad pirmojoje „ Augalų labirintų“ parodoje pamačiau žydinčias Dalios Raimondos masdevalijas ir be proto įsimylėjau. Vieną NOID po parodos įsigijau. Bet deja, mano butas tiek žiemą tiek vasarą labai šiltas ir tinkamų sąlygų jai augti aš nesugebėjau sudaryti . Teko atiduoti mano masdutę Orchidėjų fėjai :) , ale meilė niekur neišgaravo :oops: . Ir štai, pernykščio užsakymo iš Perufloros metu, aš išvydau iiilgą šių gražuolių sąrašą, ir (o stebukle :clap: ) prie vienos parašyta „WARM“. Puoliau naršyt internete ir mano viltys išsipildė – visi augintojai rašė, kad tai tikrai ne lepi, „šilta“ orchidėja.
„Augalas mažas, epifitas laikyti jį šiltai, , apšvietimas – išsklaidyta šviesa, šešėlis; žiedo dydis 2 cm; gali žydėti kiaurus metus; žiedstiebis status ir gali subrandinti net 5 vienas po kito pražystančius žiedus; ant tų pačių žiedstiebių gali žydėt net kelis metus iš eilės; auga tropiniuose lietaus miškuose Peru kalnuose ant medžių 750-1100 metrai virš jūros lygio“.

Taip praeitą pavasarį atkeliavo šis augaliukas pas mane. Kadangi vargšiukė keliavo net iš Pietų Amerikos ir per Budapeštą (ačiū nenuilstantiems LOD keliautojams) atkeliavo Lietuvon. Dar kelias dienas jis keliavo Vilniuje, kol pasiekė mane. Su šaknimis buvo prastoki popieriai, bet kelias gyvas lygtai ir užmačiau. Pasodinau ją į peršviečiamą vazonėlį (mėgstu matyti kas darosi su viduje) į smulkokos žievės ir kiminų mišinį ir pastačiau į buvusį akvariumą po Flora lempom. Laistau virintu vandeniu kartą į 2 savaites, o kas antrą dieną purškiu substratą su HB 101 tirpalu, kas 4 dienas nupurškiu ir lapus. Vasario pradžioje, mano masdevalija buvo sukrovusi žiedą, bet mano viena, atrodo,tokia nedidelė, klaidelė [Geda2] viską sugadino ir žiedas nušoko nuo žiedstiebio :cry: - aš tris dienas pamiršau atidaryti savo orchidariumo dangtį ir pravėdinti vidų. Masdevalijos mėgsta gryną orą ir ši ne išimtis. Vėl teko laukti žiedo ir aš dangčio nebeuždarinėjau, priežiūroje nieko nekeičiau, kad tik ko nors nepridirbčiau vėl ir, kaip kiti, meldžiiausi Masdevalijų dievams :D :lol: Štai ir sulaukiau.
Masdevalija kuhnorum 016.2.JPG
Masdevalija kuhnorum 016.2.JPG (76.9 KiB) Viewed 1142 times
Masdev 001.2.JPG
Masdev 001.2.JPG (114.95 KiB) Viewed 1142 times
Laistymu aš vadinu orchidariumo dangčio nuėmimą, gėlių iškėlimą :doh: ir merkimą į kibirėlį su vandeniu kokiam pusvalandžiui . Kadangi tai padaryt yra labai nepatogu, tai taip - aš laistau retai :D . Bet kas 2 dienas purškiu substratą taip, kad į lėkštutę po masdevalija pribėgtų vandens ir ji stovėtų "šlapiomis kojomis". Nuo to laiko kai ji pas mane, jau užsiaugino 4 ar 5 lapus. Ir dabar leidžia naują, dar labai mažytį, lapuką :).
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Masdevallia”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests