Paroda "Augalų labirintai" 2013 (penktoji)

Visa informacija apie orchidėjų parodas ir kitus renginius

Moderatorius: Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7490
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Paroda "Augalų labirintai" 2013 (penktoji)

Standartinė Urze » 18 Rgs 2013, 11:01

Labai smagu, kad gausėja prie parodos įgyvendinimo prisidedančių žmonių būrys! :thumbsup: O prisidėti galima net keliais būdais. Du pagrindiniai yra šie:

1. Augalais. Orchidėjos, tilandsijos, kaktusai, sukulentai, sanpaulijos ir jų giminaičiai. Ir visai nesvarbu, ar turite vieną žydinčią raibuolę, ar visą gražų orchidėjų pulką - laukiami visi! Tilandsijoms net žiedų nereikia, įdomios ir taip. Labiau norisi orchidėjų žiedais pasidžiaugti, bet jei turite įdomios formos orchidėją (pvz., kaip Zuzlos "uodegėlės"), kodėlgi ir jos neatsinešus? Tad prašom visus drąsiai siūlyti savo turimus augalus, nes laukiami tikrai visi! Siūlyti galite ir šioje temoje, ir rašyti augalulabirintai@gmail.com, taip pat ir AŽ Olivijai, Šilingei ar man. Jei abejojate, klauskit, kartu svarstysim. Jei neturite transporto, irgi rašykit, ieškosim. Svarbiausia, kad augalai būtų sveiki. Ir nepamirškite paskaityti šios temos apie augalų paruošimą.

2. Darbu. Pačios parodos ekspozicijų parengimas. Čia visad reikia daug rankų ir kūrybos. Tad kviečiam prisijungti visus norinčius 26 d., ketvirtadienį, nuo 18 val. (nors būsim ir anksčiau) LEU, Gamtos fakultete. Pagalbos reikia ir sekmadienį, pasibaigus parodai, tad kviečiam ir čia nepasikuklinti. Bus ir delikatūs komponavimo darbai, ir raumenis auginantys stalų nešiojimai - tam labai reikia vyriškos jėgos! Gal kas gali paskolinti? Kontaktinis asmuo - nepamainomoji Olivija.

O kokia nauda iš prisidėjimo prie parodos? Ooo, jos yra daug ir įvairiausios!
- Parodos dalyviai, prisidėję augalais ir/ar darbu į parodą įeina nemokamai. Visas 3 dienas!
- Visi gauna dalyvio diplomus.
- Daugiau žmonių pamato, kokių gražių žiedų galima išauginti (arba koks šaunus augintojas, kad tokių grožių sulaukė :D).
- Gaunama neįkainojamos ekspozicijos rengimo ir komponavimo patirties.
- Parodos iš visiško chaoso gimimo pamatymas (neįtikėtinas :w00t: ).
- Visuomeninė veikla (ypač aktualu moksleiviams ir studentams, norintiems įsirašyti šį punktą į CV).
- Pabendravimas gyvai su kitais orchidėjininkais/augalų augintojais.
- Didžiulis pasitenkinimo jausmas, kai pabaigi dėlioti kompoziciją ir kitą dieną girdi, kaip ją giria. :D Arba kai sukraustai viską atgalios į dėžes ir nieko lyg nebūta, suolai tik auditorijose stovi. Bet žinai, kad buuuvo ir buvo geraiii. [taip.gif]

Ir taip galima tęsti be galo. :D Įtikinau? Tai laukiam žinučių, skambučių ir laiškų!

Vartotojo avataras
catlea
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 20 Bir 2010, 16:35
Miestas: Panevėžys

Re: Paroda "Augalų labirintai" 2013 (penktoji)

Standartinė catlea » 18 Rgs 2013, 16:57

Vakare arba rytoj foto idesiu falenopsiu violacea blue ir sumatrian. Jei tinka tokie - mastykit kaip paimt. Bet galvoju, kad jau saules mazai, nespes issiskleist pumpurai iki parodos. O gal turesit ''pumpuru'' skyreli :D ?

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius
Pranešimai: 3087
Užsiregistravo: 22 Kov 2010, 11:06
Miestas: Vilnius, Rasų g.

Re: Paroda "Augalų labirintai" 2013 (penktoji)

Standartinė Olivija » 18 Rgs 2013, 16:59

Paroda ,,Augalų labirintai" yra ne akcija, ne vienkartinis įvykis. Ji jau turi tradicijas ir savo dalyvių bei lankytojų ratą. Čia renkasi žmonės, mėgstantys natūralų, kūrybingą ir harmoningą gyvenimą.

Tradiciškai penktą kartą Lietuvos edukologijos universitete Gamtos, matematikos ir technologijų mokslų fakultete rugsėjo 27 – 29 dienomis vyks kambarinių gėlių paroda ,,Augalų labirintai“. Joje demonstruojami augalų mylėtojų išpuoselėti augalai.

Šioje parodoje dalyvauja apie 100 kolekcionierių iš didesnių ir mažesnių Lietuvos miestų. Parodos dalyviai yra įvairių sričių specialistai, bet augalų auginimas jiems yra tapęs dvasios atgaiva. Parodoje bus galima pamatyti kaktusus ir kitus sukulentus, įnoringąsias orchidėjas ir ,,plėšriuosius” vabzdžiaėdžius, sanpaulijas ir visus kitus žaliuojančius sutvėrimus. Augalai bus išdėlioti pagal rūšis ir gentis, bet bus pristatomos ir individualios augintojų kolekcijos ir sukurtos gėlių kompozicijos. Augalus bei kompozicijas vertins patyrę augalų žinovai.

Šiemetinės parodos moto yra senos dainos žodžiai - ,,Ant senos palangės...", todėl bus akcentuojami šiek tiek primiršti, bet visų pažįstami ir mylimi kaktusai – echinopsiai (lot. Echinopsis). Būtent jie buvo mūsų tėvų, senelių gėlių kolekcionavimo įkvėpėjai ir namų puošmenos. Jiems bus skirtas atskiras stendas. Šiuo metu Facebook‘o „Augalų labirintų“ puslapyje vyksta konkursas, kuriame žmonės demonstruoja šiuos savo auginamus kaktusus ir pasakoja neįtikėtinas jų istorijas.

Augalų kolekcionieriai savo idėjas skleidžia tarp jaunimo. Šiemet pirmą kartą parodoje nedideles augalų kolekcijas / kompozicijas prisistatys mokyklos ir kitos ugdymo įstaigos.

Penktadienis tradiciškai yra skelbiamas vaikų ir ekskursijų diena. Kartu su patyrusiais augalų kolekcionieriais bus galima klaidžioti po drėgnąsias atogrąžų džiungles bei savanas ir išsiaiškinti, kodėl kaktusas storas, o ąsotenis turi ,,ąsotį”. Parodos metu vykst augalų loterija. Lankytojai savo įspūdžius galės išreikšti piešdami didelį gėlių kilimą (pernai jis siekė 36 metrus). Ypač tai mėgsta daryti vaikai. Savo pačių nuostabai įsijungia ir suaugę.

Rugsėjo 27 dieną 11:30, 12:30, 13.30 valandomis vaikams bus skaitoma paskaita ,,Viskas apie vabzdžiaėdžius”. Šie augalai ,,gaudo” vabzdžius ir kitus gyvūnus, juos suvirškina ir taip apsirūpina reikalingais elementais. Kaip visa tai atlieka augalai, paaiškins ir parodys profesionalai – žmonės, kurie tokius augalus augina savo namuose

Rugsėjo 28 dieną 14 valandą studija ,,Sodo meno avilys” kviečia į paskaitą su praktinių užsiėmimų valandėle ,,Improvizacija kusamono* tema - tarp lietuviškų pievų ir ikebana meno”. (*Kusamono - žolinių augalų įvairiose talpose ir induose komponavimo menas.) Norintys dalyvauti kusamonų konkurse, namuose pasodintą žolinę kompoziciją turi atnešti į parodą iki rugsėjo 28 d. 11 val.

Rugsėjo 29 dieną 13valandą etnografė, liaudies meistrė Janina Norkūnienė pasakos apie žolynus ,, Kaipgi gražus, gražus rūtelių darželis-- darželio bei kambarinių gėlių simbolika etnokultūroje". Visą sekmadienį bus galima bendrauti su etnografe, paragauti Jos žolynų arbatų.

Rugsėjo 29 dieną 15 valandą vyks paskaita ,,Augalų įtaka žmonių biologiniam saugumui” (medicinos biologas – fitoterapeutas J. Ruolia). Žmogus yra viena iš 1,8, o gal net 4 milijardų Žemėje gyvenančių organizmų rūšių. Gamtoje taip surėdyta, kad jie visi tarpusavyje susieti, vienas be kito negali egzistuoti. Taip pat ir mes, žmonės, negalime savęs izoliuoti nuo kitų. Ypač nuo augalų. Būtent jie prieš milijonus metų išvalė aplinkos orą nuo teršalų, praturtino jį deguonimi ir sudarė sąlygas mums gyventi. Šiandien gyvenimas kitoks. Mes sumanūs, išradingi. Bet gamtos nepergudrausime. Jeigu norime būti sveiki ir kūrybingi, tai mūsų gyvenamojoje ir darbo aplinkoje turi klestėti augalai. Būtent apie augalų galias savo mintimis dalinsis didelę patirtį turintis medicinos biologas – fitoterapeutas J. Ruolia.

Tad ateikite ir pasiklyskite Augalų labirintuose.
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
divatielis
Pranešimai: 550
Užsiregistravo: 10 Geg 2010, 14:03
Miestas: Vilnius

Re: Paroda "Augalų labirintai" 2013 (penktoji)

Standartinė divatielis » 18 Rgs 2013, 22:43

Urze nuostabu,kad priminei apie tema Kaip paruosti augalus parodai, nes ji atsake i didziaja dali man iskilusiu klausimu. Dar man yra toksai klausimas- koksai yra individualiu ekspoziciju tikslas juk augalu ivairove atsiskleidzia ir bendrame eksponavime? As klausiu tokio klausimo todel, kad tiesiog zinodama tikslus, zinosiu ko mes siekiame ir galesiu pasistengti geriau tai ispildyti. Dar man yra klaustukas del pacio augintojo dalyvavimo salia ekspozicijos, ar jisai bus reikalingas ir koksai yra jo vaidmuo (ka jisai turi but pasiruoses daryti)? Beje, ar butina, kad ekspozicija atspindetu tema - ant senos palanges?

Vartotojo avataras
spyglys
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 25 Kov 2010, 19:36
Miestas: Vilnius

Re: Paroda "Augalų labirintai" 2013 (penktoji)

Standartinė spyglys » 19 Rgs 2013, 03:52

Olivija rašė:Ar būtų dar kas iš Panevėžio ? Važiuos porcija kaktusų, tai suderinčiau, kad ir orchidėjas tuo pačiu paimtų :D
Važiavimas iš Panevėžio vyks 24 d. ryte (iš Staniūnų g.). Atvežimo reikalus derinti su manimi iki 23 d. vakaro (868420152). Tą pačią dieną augalus perimsiu globon arba perduosiu, kam bus nurodyta.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7490
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Paroda "Augalų labirintai" 2013 (penktoji)

Standartinė Urze » 19 Rgs 2013, 13:06

Divatieli, ačiū už klausimus!
divatielis rašė:koksai yra individualiu ekspoziciju tikslas, juk augalu ivairove atsiskleidzia ir bendrame eksponavime?
Augalus galima visaip ekponuoti - ir kartu su kitais, ir atskiroje asmeninėje ekspozicijoje. Asmeninės kompozicijos gali būti ir iš vienos genties augalų (pvz., kaip praeitais metais buvo Ryčio alavijai, eševerijos palei autostradą ar litopsiai), ir iš kelių skirtingų, ir iš skirtingai atrodančių ar kaip tik kažką bendrą turinčių (pvz., kaudeksai, spalvoti lapai, raudoni žiedai ir t.t.). Asmeninę kompoziciją galima kaip tik nori apipavidalinti, kažką pabrėžti labiau, savo hobį labiau pristatyti, o bendroje dažniausiai tiesiog pagal grupes išdėstomi augalai. Man visad įdomiau asmenines kompozicijas apžiūrinėti. Be to, parodoje bus renkama gražiausia asmeninė kompozicija, tad galima ir laurus pelnyti. ;)
divatielis rašė:Dar man yra klaustukas del pacio augintojo dalyvavimo salia ekspozicijos, ar jisai bus reikalingas ir koksai yra jo vaidmuo (ka jisai turi but pasiruoses daryti)?
Jei augintojas bus šalia savo ekspozicijos, tai būtų šaunu, jei besidomintiems galėtų papasakoti apie savo augalus (kuo įdomūs, kaip prižiūrimi), o tuo pačiu ir žiūrėti, kad nieko jiems nenutiktų. Sanpaulijų ir sukulentų ekpozicijas dažnai nuo bobulyčių reik saugoti, kad neskabytų lapukų. :twisted: Bet šiaip tai gali augintojas ir nebūti prie savo ekspozicijos, nors visada kviečiam prisijungti prie parodos prižiūrėtojų būrio.
divatielis rašė:Beje, ar butina, kad ekspozicija atspindetu tema - ant senos palanges?
Jei atspindės, bus šaunu, nes labiau įsilies į bendrą parodos temą. Bet nemanau, kad yra būtina. Tik pageidautina.

Jei dar kam nors kyla klausimų ar neaiškumų, drąsiai klauskit kaip divatielis. [taip.gif]

Vartotojo avataras
zuzla
Pranešimai: 1229
Užsiregistravo: 25 Bal 2010, 15:09
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Paroda "Augalų labirintai" 2013 (penktoji)

Standartinė zuzla » 19 Rgs 2013, 13:20

mama turi nemažą lamstą, asparagusą, žydinčių bugenvilijų.. reikia bendram fonui?
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
divatielis
Pranešimai: 550
Užsiregistravo: 10 Geg 2010, 14:03
Miestas: Vilnius

Re: Paroda "Augalų labirintai" 2013 (penktoji)

Standartinė divatielis » 19 Rgs 2013, 18:01

Dar tada toksai praktinis klausimas, kuo geriausia slepti vazonelius? Pas mane jie visi skirtingi ir man nepatinka, kad jie matosi. Gal turit kas kokiu ideju?

Vartotojo avataras
Mestė
Pranešimai: 794
Užsiregistravo: 20 Gru 2012, 12:40
Miestas: Kaunas

Re: Paroda "Augalų labirintai" 2013 (penktoji)

Standartinė Mestė » 19 Rgs 2013, 18:38

divatielis rašė:Dar tada toksai praktinis klausimas, kuo geriausia slepti vazonelius? Pas mane jie visi skirtingi ir man nepatinka, kad jie matosi. Gal turit kas kokiu ideju?
Vabzdžiaėdžius tai įsuks į drobę ar kažkokį panašų "senovinį" audinį, jei dar nepakeitė.
Tegul meilė ir empatija keičia pasaulį.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7490
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Paroda "Augalų labirintai" 2013 (penktoji)

Standartinė Urze » 19 Rgs 2013, 20:11

Dažnai naudojama juoda agroplėvelė, nes nekrenta į akis. Galima ja apsukti, galima tarp klosčių statyti. Galima įstatyti į kitą vazoną ar didesnį lovelį ir tarpus užpildyti žieve/kankorėžiais/stiklo rutuliukais ar šabalbonų pupelėmis. :D

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius
Pranešimai: 3087
Užsiregistravo: 22 Kov 2010, 11:06
Miestas: Vilnius, Rasų g.

Re: Paroda "Augalų labirintai" 2013 (penktoji)

Standartinė Olivija » 20 Rgs 2013, 13:17

divatielis rašė:Dar tada toksai praktinis klausimas, kuo geriausia slepti vazonelius? Pas mane jie visi skirtingi ir man nepatinka, kad jie matosi. Gal turit kas kokiu ideju?
jei bendrai ekspozicijai - tada svarbu pasirūpint, kad kiekvienas vazonas turėtų vardą, pavardę, miestą - kitą maskavimo darbą darom vietoje.

jei individuali ekspozicija - tada Urzės patarimai + maišinis audinys, pinti krepšiai, aksomas, barchatas ar šilkas, samanos, viela, popierius( rudas vyniojamas, tampomas ar simply 50 metų senumo laikraštis..) , rafija, plaušas - pagal pasirinktą ekspozicijos stilių ...
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
catlea
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 20 Bir 2010, 16:35
Miestas: Panevėžys

Re: Paroda "Augalų labirintai" 2013 (penktoji)

Standartinė catlea » 21 Rgs 2013, 22:41

Ar reikia is Panevezio parodai siu augalu?
Phalaenopsiai violacea tikrai neissikleis, tik pumpurai.
Galiu dar pasiulyti bugenvilija(nedidele) ir sanpaulijas viename vazonelyje.
Jei tinka - parasykit AZ, kad galeciau susiskambinti su Spygliu.
Prikabinti failai
DSC05254.JPG
DSC05254.JPG (35.38 KiB) Peržiūrėta 5587 kartus(ų)
DSC05241.JPG
DSC05241.JPG (19.03 KiB) Peržiūrėta 5587 kartus(ų)
DSC05240.JPG
DSC05240.JPG (36.18 KiB) Peržiūrėta 5587 kartus(ų)

Vartotojo avataras
catlea
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 20 Bir 2010, 16:35
Miestas: Panevėžys

Re: Paroda "Augalų labirintai" 2013 (penktoji)

Standartinė catlea » 21 Rgs 2013, 22:42

:
Prikabinti failai
DSC05246.JPG
DSC05246.JPG (41.12 KiB) Peržiūrėta 5588 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Pranešimai: 2386
Užsiregistravo: 20 Kov 2010, 09:19
Miestas: Vosyliukai prie Vilniaus (beveik Grigiškės)
Susisiekti:

Re: Paroda "Augalų labirintai" 2013 (penktoji)

Standartinė Šilingė » 23 Rgs 2013, 17:23

Dėmesio, parodos fanai ir ne tik!
Ryt, antradienį, visi žiūrim "Labą rytą" per LTV! Pokalbis apie artėjančią parodą numatomas 7:50 [Baksnoju]
Ir noriu pridurti - platinam šią žinią :heartsfade:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Mestė
Pranešimai: 794
Užsiregistravo: 20 Gru 2012, 12:40
Miestas: Kaunas

Re: Paroda "Augalų labirintai" 2013 (penktoji)

Standartinė Mestė » 23 Rgs 2013, 18:54

Gal kada kartos tą laidą, ar kur internete bus?
Tegul meilė ir empatija keičia pasaulį.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių