Puslapis 11

Pasaulio botanikos sodų orchidėjų kolekcijos

Parašytas: 05 Lie 2018, 12:27
Slogaa
Mano nuostabai, kiekvienas didesnis botanikos sodas turi savo asmeninę eksponuojamą orchidėjų kolekciją. Tikiu, kad forumo nariai keliauja, tad būtų smagu susirinkt įvairių botanikos sodų apžvalgą. :thumbsup:

Šiais metais teko aplankyti Oslo Botanikos Sodą Norvegijoje. Nedidukas, kuklus (žinoma, su kuom lyginant) - tačiau labai jaukus. Šilčiausias ir tvankiausias kuriame man teko būti - oro temperatūra - 30 laipsnių, o drėgmė - 74%. Daugiausiai turėjo Bulbophyllumų, kurie augo tiesiai ant medžių šakų tarp gausių sąmanų ir kitokių augalėlių. Šiek tiek dendrobiumų. Labai akcentuota Vanilė bei Den. thyrsiflorum.
Kadangi sodo/šiltnamio plotas nedidelis - augalai auga tankiai, todėl trūko pavadinimų lentelių.

Pasidalinkit savuoju aplankytu Botanikos Sodu!


thyrsi.jpg
thyrsi.jpg (191.9 KiB) Peržiūrėta 7207 kartus(ų)
kingianum.jpg
kingianum.jpg (234.77 KiB) Peržiūrėta 7207 kartus(ų)
kazkas.jpg
kazkas.jpg (279.09 KiB) Peržiūrėta 7207 kartus(ų)
flora.jpg
flora.jpg (200.05 KiB) Peržiūrėta 7207 kartus(ų)
dendrobium.jpg
dendrobium.jpg (198.23 KiB) Peržiūrėta 7207 kartus(ų)
dendrobium amethystoglossum.jpg
dendrobium amethystoglossum.jpg (195 KiB) Peržiūrėta 7207 kartus(ų)
bulbophyllum saltatorium.jpg
bulbophyllum saltatorium.jpg (190.83 KiB) Peržiūrėta 7207 kartus(ų)
bulbophyllum lasiochillum.jpg
bulbophyllum lasiochillum.jpg (213.64 KiB) Peržiūrėta 7207 kartus(ų)
bulbophyllum falcatum.jpg
bulbophyllum falcatum.jpg (250.18 KiB) Peržiūrėta 7207 kartus(ų)

Re: Pasaulio botanikos sodų orchidėjų kolekcijos

Parašytas: 23 Lie 2018, 17:48
Urze
Kas turės progą, rekomenduoju aplankyti Berlyno botanikos sodo oranžerijas. Jų yra net kelios. Į vieną įėjus užplūsta jausmas, kad tuoj pamatysi išlendant dinozaurą, nes auga senoviniai augalai (pvz., papartmedžiai), kuriuos paprastai vaizduoja paleontologiniuose piešiniuose. Pagrindinis oranžerijų kompleksas yra itin didelis. Jame skirtingose oranžerijose sukurtos skirtingos klimatinės sąlygos, tad pereidamas iš vienos į kitą net fiziškai pajunti, kaip pasikeičia oro drėgmė ir temperatūra. Fantastiškai įkurtas šiltnamis, skirtas nepaprastajai Welwitschia mirabilis. Jei tik bus ten darbuotojas, tikrai verta jo paklausinėti apie šiuos augalus ir jų istoriją (mes užtaikėm ant gerai angliškai kalbančio vyro, kurio pasakojimas buvo tikrai labai įdomus). Vabzdžiaėdžių augalų ekspozicija taip pat verta dėmesio.

Net ir tiems, kurie labiau domisi gyvūnais nei augalais, yra ką tose oranžerijose veikti, nes ten laksto egzotiški driežai, demonstruojantys savo kaklo klostes, milžiniškų bromelijinių augalų baseinėliuose kvarkia slapukės medvarlės, o vienoje oranžerijoje lakstydamos labai keistus garsus skleidžia karališkosios (arba kininės) putpelės.

O orchidėjininkams yra net ir atskiras rojaus kampelis - sąlyginai nedidelė (Berlyno botanikos sodo mastais) oranžerija, skirta tik orchidėjoms. O brolyti, kokio dydžio ten orchidėjos! Kupstai, kelmai ir kilimai jų. Net ir didžiausia pasaulio orchidėja Grammatophyllum speciosum ten auga ir jau tokia nemenka. Ir beveik visi augalai su pavadinimų lentelėmis, gal tik kelių neradau. Per na tikrai nedidelę oranžeriją paskubom viską apžiūrinėdama ir fotografuodama ėjau geras porą valandų, tad jei eisit su ne orchidėjininkų kompanija, ji turi būti labai supratinga. [Cha]

Re: Pasaulio botanikos sodų orchidėjų kolekcijos

Parašytas: 23 Lie 2018, 18:44
rasiukonas
Slogaa,Urze,ačiū,kad pasidalinote įspūdžiais..

Re: Pasaulio botanikos sodų orchidėjų kolekcijos

Parašytas: 29 Lie 2018, 21:13
MrGreen
Urze rašė:
23 Lie 2018, 17:48
Kas turės progą, rekomenduoju aplankyti Berlyno botanikos sodo oranžerijas.
Pritariu Urzei! Buvau pernai ir šiemet kai žydėjo Amorphophallus titanum ir viktorijos lelijos. Vėliau sukelsiu foto. Iš pernai metų galima foto pažiūrėti čia: https://www.flickr.com/photos/_anubis_/ ... 9887648652

Re: Pasaulio botanikos sodų orchidėjų kolekcijos

Parašytas: 30 Lie 2018, 20:11
rasiukonas
MrGreen, pasakiškai viskas atrodo,gražios nuotraukos,-ačiū už nuorodą..