Kelionės

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Rama
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Kelionės

Standartinė Rama » 06 Geg 2010, 20:34

Negaliu nepasigirti, jūs jau man dovanokit :mrgreen: , bet aš per vieną 5 dienų kelionę išpildžiau net 2 savo svajones :D : pamačiau Drezdeną ir aplankiau Berlyno zoo. Tarp Drezdeno ir Berlyno dar aplankėm: Meiseną, Kionigštainą, Saksonijos Šveicariją ir Tropical island (100 km iki Berlyno). Lenkijoje ir Vokietijoje jau tikras pavasaris. Žydi kštonai, magnolijos, alyvos, vyšnios (kažkokios rožinės pilnavidurės). Va galite pasigrožėti nuotraukomis http://public.fotki.com/RamaZ/drezdenas-berlynas/ . Atrodo tiek daug fotografavau, bet pasirodo nuotraukų labai nedaug. Be to atminties kortelė baigėsi pačiu netinkamiausiu metu - Akvariume-terariume. Tikiuosi, kad greitu laiku gausiu nuotraukų iš kartu keliavusių, tai papildysiu.
Drezdenas paliko neišdildomą įspūdį - fantastiškai gražus atgimęs senamiestis (žinant, kad 90 proc. miesto buvo subombarduota irsudeginta 1945 metais). Drezdeno Nacionaliniame muziejuje laikomi pasauliniai neįkainuojami šedevrai. kai mes ten lankėmis buvo eksponuojamas Ticiano "Mergina apsirengusi baltai", matėm ir Siksto Madoną ir daug daug kitų šedevrų. Gaila, kad 3 muziejų kompleksui mums skyrė tik valandą laiko. To tikrai maža :( .
Kadangi čia kaip ne kaip gėlininkų forumas, tai trumpai papasakosiu apie Tropical island. Puiki vieta. Didžiulis stiklinis kupolas, o viduje baseinai, smėlio pliažai, gultai, o pačiame centre tropinis miškas. Pagal reklaminius vaizdelius, ten turėjo žydėt orchidėjos, deja, aš jų nemačiau. Užtat mačiau daug žydinčių įvairiaspalvių kinrožių. Ten laisvai skraidė kanarėlės, įvairios papūgos, fazanai, lakstė putpelės, kažkur klykavo povas, baseinėliuose (ne maudyklose) plaukiojo daug vėžlių. Vokiečiai ten ilsisi kartu su visomis šeimomis, pietauja tiesiog "pliažuose" - vaizdelis visai kaip Palangoje :lol: .
Berlyne nedidele grupele atsiskyrėm nuo likusių ir nusiboginom į Berlyno zoo. Metro - geras dalykas :lol: - 10 minučių ir tu beveik kitame miesto gale. Zoologijos sodas tikrai buvo vertas mano svajonės. Iš nuotraukų nepamatysit, bet ten milžiniški plotai, narvai ir voljerai erdvūs, gyvūnai "laimingi". Tik fotografuot buvo labai sunku, nes daugelis gyventojų už stiklo, o turistų daug, taigi daug ir atspindžių. Prasibastėm mes ten 4 valandas. Zoosode yra ir atskiras Akvariumas. Trijų aukštų pastatas, kuriame sutalpinti jūriniai ir gėlavandeniai akvariumai (pirmame aukšte), terariumai su smaugliais, gyvatėm, driežais ir varliagyviais (antras aukštas) ir insektariumas su įvairiais vabalais, skorpionais, tarakonais, skruzdėm ir oranžerija su drugiais. Dar zoologijos sode sužavėjo atskira patalpa naktiniams gyvūnams, ten gyveno lemūrai, mažos kengūros, visokios "žiurkės" ir panašūs gyviai, bei aišku, man labiausiai patinkantys,- šikšnosparniai. Labai įdomu buvo pamatyti kurmio urvų pjūvį ir juos pačius miegančius viename iš kambarių :).
Tiesa, Knutas nuvylė mano dukrą, nes jis visai nebe žavus meškiukas, o murzinas, susivėlęs dėdė :lol: :lol: :lol:
Berlyno mačiau labai mažai :lol: - tik Alexanderplatz ir Friedrychstrase :lol: - viskas kas yra nuotraukose :lol:
Kadangi kartą pavasarį jau pamačiau, tai dabar laukiu jo antrą kartą Lietuvoje. Va kaip man gerai :mrgreen:
Paskutinį kartą redagavo 1 Rama. Iš viso redaguota 7 kartus.
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Re: Kelionės

Standartinė MrGreen » 06 Geg 2010, 20:38

Rama gera istorija :D :!: Ir fantastiškos foto, kaip tik dabar žiūriu :mrgreen:
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 07 Geg 2010, 08:52

Rama, kaip smagu :) Ir magnolijos su riūžavom vyšniom man labai nostalgiška 8-)
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 07 Geg 2010, 09:56

dar praleidau :
Saksonijos Šveicarija, tai smiltainio uolynas (kaip tik akvariumistams :lol: ). Mus užvežė į viršų ir paleido leistis žemyn, autobusas laukė kitoje Elbės pusėje. Šiaip tai aš žiauriai bijau aukščio :oops: :lol: , bet dėl kalnų kiekvieną kartą save nugaliu :lol: . Čia mano gydymosi būdas - bijai aukščio - keliauk į kalnus :mrgreen: :lol: . Taigi nuo viršaus teko nulipti 500 laiptelių ir dar ne mažiau kilometrą be laptų, bet tvarkingu keliuku - civilizuota iškyla gamtoje. Iš "Šveicarijos" važiavom į Kionigštaino pilį, kuri iškilusi ant 350 m aukščio smiltainio uolos. Karo metais joje buvo laikomi Drezdeno paveikslų galerijos eksponatai ir Saksonijos iždas.
O tropikal island mačiau žydinčia gardeniją sulyg mūsų jazminais. Kvapas neišpasakytas, vaizdas irgi.

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 07 Geg 2010, 12:20

Rama, įsimesk mane į kuprinę kitą sykį - pro plyšiuką galėčiau stebėti tooookį Pavasarį :o :o :o
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 07 Geg 2010, 14:10

Važiuodama tikrai nesitikėjau tokio pavasario - metereologai žadėjo baisius lietus ir šaltį tam savaitgaliui, bet nei vieno nei kito nebuvo. Man buvo net per karšta (atvažiavus iš šalčio) :lol:

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 11 Geg 2010, 08:25

dievinu nuotraukas su pavadinimais ir komentarais :!: labai įdomu buvo žiūrėti, ačiū :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 19 Rgp 2010, 20:40

Jeigu daugiau keliaujančių nėra, tai tęsiu :mrgreen: . Mano atostogų savaitės Turkijoje, Kemere vaizdeliai: http://public.fotki.com/RamaZ/turkija-kemeras-2010/

Rifas

Standartinė Rifas » 23 Spa 2010, 20:13

Šiek tiek ir man pasisekė. Netikėtai patekau į mažutę orchidėjų parodą Stokholme. Paroda organizuota nedidelėje gėlių parduotuvėje. Reklama apie ją visuose Stokholmo traukiniuose. (Gal ir mūsų parodos galėtų būti reklamuojamos viešajame transporte?). Parodoje daugiausiai vandų, falenopsių, odontoglossum'ų, dendrobiumų, oncidiumų hibridų ir vienas kitas rūšinis augalas. Visi parodos eksponatai parduodami :) Tai vieną ir nusipirkau :thumbsup:. Augalus šeimininkas vežasi iš Olandijos (guodėsi, kad vietoj norimų 130 vandų galėjo atsivežti tik 42, nes daugiau olandai neturėjo (primenu, kad parduotuvė nedidukė, bent jau taip atrodo). Bandau įkelti kelias nuotraukas - deja, fotografuota telefonu :(
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Rifas

Standartinė Rifas » 23 Spa 2010, 20:21

Tęsiu toliau, jei nenusibodau:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Jei kas planuojate artimiausiu metu būti Stokholme, paroda tęsis iki lapkričio 7 dienos. Įėjimas - 60 SEK. Augalų kainos priimtinos

Vartotojo avataras
vilmis

Standartinė vilmis » 23 Spa 2010, 20:48

Artimiausiu metu gal neteks būti, bet būtų gerai ateičiai turėti kontaktus ar bent jau parduotuvės pavadinimą ;) ačiū.

Rifas

Standartinė Rifas » 23 Spa 2010, 21:16

TULPANENS HUS
Akeshovs Gardsvag 6
168 38 Bromma
Tel. 08-37 40 20. :)

Vartotojo avataras
vilmis

Standartinė vilmis » 23 Spa 2010, 21:37

Ir pernai, ir šiemet buvau visai šalia, bet kai nežinojau ir į orchidėjas nesifokusavau :oops: neatkreipiau dėmesio :lol:

Rifas

Standartinė Rifas » 23 Spa 2010, 21:43

Kaip supratau, jie nesiorientuoja vien į orchidėjas. Taigi, galima tikėtis siurprizų :)

Rifas

Standartinė Rifas » 03 Lap 2010, 21:20

Dar truputėlį įspūdžių iš kitos kelionės.
Su šeima savaitę atostogavom - keliavom (šuoliais per Europą ... :oops: ) maršrutu Barcelona, Perpinjan (Prancūzija), Andora, Carcassonne, Montpellier, Nica, Monaco, Ventimiglia, Milano.
Milžinišką įspūdį paliko Gaudi architektūra Barcelonoje, Pirėnų kalnai (GPS dėka išvažinėti visais ožkų takais :lol: ), Andoros tarpeklio šviesos, Carcassonne's miestas - tvirtovė (visai pamiršti, kad jis atstatytas 1853, jautiesi gilioje senovėje, nežiūrint į visas pramogų vietas ir suvenyrų parduotuves), Montpellier balti mūrai ir siauros gatvelės, Nicos šurmulys ir varlių kojos :) , Ventimiglia ramybė (ir apartamentai 30 metrų nuo jūros). Nelabai patiko Monaco prabanga (užtai sūnus džiaugėsi ir mus "varė" F-1 maršrutu :) ) ir lietingas Milanas (nešneku apie Duomo - ten pasaka).
O dar sėkmė, kad (Ramsi, labai labai ačiū už nuorodas) pakeliui į Nicą užsukome į Les Orchidees De Michel Vacherot (orchidėjų fermą) :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Žinoma, šeimyna nei valandos neištvėrė, bet aš pilna įspūdžių - niekada nieko tokio gyvai nemačiau. Milžiniškas šiltnamis (lyg mačiau skaičių 2500m2) pilnas didžiuuuuulių metalinių stalų ant ratukų, ant kurių marios orchidėjų - falenopsių, vandų, dedrobium, katlėjų, bulbophyllum ir kitų rečiau girdimų pavadinimų. Mažesni augalai kabo ant milžiniškų tinklų. Kažkodėl manau, kad bendravau su savininku ar bent jau atsakingu darbuotoju (bent jau persodinimu tai labai susikaupęs užsiiminėjo :lol: ). Nors ir prancūzišku akcentu šiaip taip susišnekėjome angliškai. Žinoma, nesusilaikiau ir nuo pirkinių :heartsfade:
Įkelsiu ir kelias nuotraukas, jei nepernelyg teršiu eterį.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių