Vanda coerulea

Ascocentrum, Neofinetia, Renanthera, Rhynchostylis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Vanda coerulea

Standartinė Relax » 22 Spa 2011, 12:20

Vėsiamėgė, reikalaujanti daug šviesos. Žydėjimo laikas ruduo-žiema. Reikalingas sausas žiemos periodas.

Kaip suprast tą ramybės periodą? Visai nutraukt laistymą/purškimą? Tai kaip taip ji be vandens išgyvens? Kaip auginat jūs, ką projektuoja jūsų augalai?
Aš šiandien saviškę gavau, nors pirkau kaip BS, bet man ji atrodo per daug maža žydėjimui :think: bet tiesa, kad dar nežydėjusi.
Kadangi žiedų nuotraukos iš interneto nenoriu kelt, tai prisegu savo augalo nuotrauką.
Paskutinį kartą redagavo 1 Relax. Iš viso redaguota 25 kartus.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Vanda coerulea

Standartinė Urze » 22 Spa 2011, 16:09

Dažnai orchidėjos auga ten, kur sausuoju metų laiku nebūna kritulių, tačiau aplinkos drėgmė būna didelė :!: Pvz., jei orchidėjos natūralioje augavietėje žiemos metu būna stiprūs rūkai, tai ji drėgmės prisisiurbia iš jų ir kuo puikiausiai išgyvena be lietaus. Manau, kad ir čia toks pats atvejis gali būti (reikia internete pasiknisti), tad žiemą patartina jai bent apie šaknis sukelti aplinkos drėgnumą, o retkarčiais papurškimas šalia šaknų irgi žalos neturėtų padaryti.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 28 Spa 2011, 12:14

Pirmoji nepatiko, tai pirkau kitą, o gavęs apšalau, kad tai jau tikrai žydėjimo dydžio. Pats augalas 67cm, pridėjus šaknis 130cm. Ir turi aštuonis tokius va spurgus. Tikiuosi tai geros užuominos nors vienam žiedstiebiui.

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 13 Lap 2011, 22:23

na, tie "spurgai"- tai nukirpti nužydėję ir sudžiūvę žiedstiebiai :arrow: be abejo, tai patvirtina, kad augalas yra suaugęs ir jei jam pas tave patiks, jis gali žydėti.
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 13 Lap 2011, 22:30

Olivija, tikrai ne, nes jie paauga iki tam tikro ilgio ir tada užsitraukia. Ryt pasistengiu padaryt kokybiškesnę fotosesiją.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 14 Lap 2011, 12:57

Žadėta fotosesija.
Prikabinti failai
2.JPG
2 ft.- Paauga iki kokio centimetro...
2.JPG (89.43 KiB) Peržiūrėta 10975 kartus(ų)
3.JPG
3 ft.- Ir štai kas lieka...
3.JPG (118.28 KiB) Peržiūrėta 10975 kartus(ų)

morta

Standartinė morta » 15 Lap 2011, 20:03

Nauji auginiai :shock: :question:

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 15 Lap 2011, 20:11

Morta, negąsdink... Nuo vidurio stiebo prasideda ir baigiasi paskutiniame tarpulapyje. Šiai dienai, suskaičiavus spuogus ir tuos piskiukus. viso 12 :shock:

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 15 Lap 2011, 20:18

Man reikia išsiaiškinti ko jai trūksta, kad iš jų nieko neužaugina... Nes kaip ir dabar jai kokių trąšų nebegaliu siųlyti. Tik vėsi temperatūrą ir daug šviesos. Nebent tai prieš tai buvusių augintojų kaltė ir augimo metu gavo per mažai reikalingų dalykų žydėjimui... :think:

morta

Standartinė morta » 15 Lap 2011, 20:29

Pas mane ir buvo tokių pupsiukų pas vandas. Esu "mėgėja" vandas laistyt tik po dušu , tai manau visus supūdžiau :( . Bet viena visdėlto vaikelį užaugino, nes neturėjo viršūnės,nebuvo kur visas jėgas skirt. Tas vaikelis atrodė panašiai. Sunkiai tos vandos vaikelius augina :) , jėgas atiduoda lapų ir šaknų auginimui, o prieš mirtį sumasto vaikus augint. Jei kokį prakala sveika būdama, tai tas augimą stagnuoja. Bet tai tik mano pamastymai :lol: , lauk profų komentarų

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 27 Lap 2011, 21:15

Na ne visada vandos vaikus auginasi prieš "užsilenkiant". Ar atsimenat relax vandą gigantę su trim vandukais. Juk vaikai pas ją buvo išaugę tikrai prieš kelis metus.
Beje, relax, tu žiūriu vidutinių vandų nemegėjas, ania :lol: ? Tokias gražuoles gigantes vis medžioji :lol: :thumbupleft: .

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 27 Lap 2011, 21:48

catlea rašė:Na ne visada vandos vaikus auginasi prieš "užsilenkiant". Ar atsimenat relax vandą gigantę su trim vandukais. Juk vaikai pas ją buvo išaugę tikrai prieš kelis metus.
Beje, relax, tu žiūriu vidutinių vandų nemegėjas, ania :lol: ? Tokias gražuoles gigantes vis medžioji :lol: :thumbupleft: .
Su keturiais, catlea, vandukais, kurie tikrai užaugę prieš 4-5 metus, pačiai vandai 12 metų ir tikrai jinai nesiruošia užsilenkt, bent jau kol kas nepanašu.
Taip, man patinka gigantiški augalai, ypač vandos, nes jų šaknys, man tokia egzotika :heartsfade: ir niekaip savęs nesuprantu kodėl esu prisipirkęs visokių pyplių, kuriuos net pamirštu kur esu sukabinęs :roll:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 28 Lap 2011, 09:09

Relax, iš kur taip tiksliai žinai, kiek vandai metų? Ar ankstesnis šeimininkas pasakė, ar gal kaip nors suskaičiavai? :)
P.S. Jei nusibos miniukai, tikrai atsiras, kas padėtų nuo jų išsivaduoti. Va nuo Dendrobium senile ar Brassavola nodosa aš galėčiau išvaduot. :roll:

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 28 Lap 2011, 12:46

Urze rašė:Relax, iš kur taip tiksliai žinai, kiek vandai metų? Ar ankstesnis šeimininkas pasakė, ar gal kaip nors suskaičiavai? :)
P.S. Jei nusibos miniukai, tikrai atsiras, kas padėtų nuo jų išsivaduoti. Va nuo Dendrobium senile ar Brassavola nodosa aš galėčiau išvaduot. :roll:
Taip, pats augintojas pasakė kiek tai gigantei metų, pridūrė, kad parodose žvaigždė būdavo :lol:

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 02 Vas 2012, 09:18

Šiandien iš krepšelio perkėliau mažąją į vazoniką su vidutinio stambumo substratu, nes krepšelyje per daug greitai džiūna šaknys, nors naująją auginasi ir dar vieną spurgelį parodė, bet gaila ir senų. Tikiuosi nebūsiu ko pridirbęs.
Didžioji kol kas judesio nerodo, gal tik šiek tiek auga vienas iš tų tarpulapio spurgų.

O čia nuotrauka didžiosios su tuo spurgu. Palyginimui pirmam puslapy yra koks spurgas buvo, o koks dabar.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių