Vanda 3

Ascocentrum, Neofinetia, Renanthera, Rhynchostylis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Steig

Re: Vanda 3

Standartinė Steig » 21 Bal 2011, 08:46

Olivija rašė:
Steig rašė:Smagu, dar viena naujokė.
Šiandien nemirkysiu, padėjau kibirą vandens prie vandos, drėgnis pakilo iki 50 % :roll: .
aaaa, tai štai kur gyvena "juodoji" karalienė :thumbsup:
Sveiki, taip ją ir vadiname namuose.
Gal žinote kokiomis sąlygomis vandutė augo anksčiau? Ar ji ilgai buvo LT, ar keliauninkė ?
ar aš teisi kad tai yra Vanda Orchids Black Magic? :roll:

tviga

Standartinė tviga » 21 Bal 2011, 09:47

Olivija rašė:Tviga, man rodos kad didesnių nei ekstra substrate, žievės gabalų rasi tik miške, taip kad išsirink didžiausius iš turimų ir pamaišyk dar 3-5 cm dydžio medžio anglies gabaliukų.
Ačiū už patarimą. Jau perknisau dėžutę, radau nemažai tokių didesnių gabalų. Tik dabar galvoju ar man ją į vazoną sodint, o gal į kokį medinį krepšelį? Pas kažką lyg mačiau krepšelyje pasodinta, gal jame geresnė oro cirkuliaciją nei vazone?

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 21 Bal 2011, 11:15

tviga rašė:
Olivija rašė: gal jame geresnė oro cirkuliaciją nei vazone?
Tikrai geresnė, greičiau pradžiūna. Reikia derinti pagal priežiūrą, jei mėgstate palaistyti dažniau tai krepšelis geriau bus nei vazonas, jei labai sausa ir retokai laistote tada geriau vazonas. Aš vieną iš didžiųjų savo vandų taip pat planuoju į Ramsio krepšelį (tik be susbtrato) įtvirtinti.
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

tviga

Standartinė tviga » 21 Bal 2011, 11:37

Dėl laistymo, tai dabar maždaug kartą į savaitę laistau savo augalus, bet pas mane pagrinde phalaenopsiai tai jie nesiskundžia, o naujokę vandą dabar kas antrą dieną pamirkau, bet man rodos vis tiek jos šaknys labai greit išdžiūsta. O jeigu vasara bus karšta, tai tektų kasdien mirkyt, užtai noriu pasilengvinti darbą :)
O kodėl į krepšelį sodintumėte be substrato? Aš kaip tik pamaniau kad su juo drėgniau būtų.
Krepšelis dar patogiau būtų negu vazonas, nes jį ir pakabinti bus galima, vietos ant palangės sutaupysčiau kurios ir taip nėra
mane prašom tu vadinti, aš dar jauna :roll:

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 21 Bal 2011, 12:26

Todėl kad mano sąlygomis su žieve per ilgai drėgmė užsilaikys, o to aš nenoriu :no: krepšelis bus tik kaip atrama augalui. Aš vasarą mirkau šaknis kas dieną ar bent kas antrą dieną. Tavo atveju kaip matau tiks ir krepšelis su žieve - išdžius greitai, bet kasdien nereiks vasarą mirkyti, be to kaip ir minėjai vietos susitaupo :)

tviga

Standartinė tviga » 21 Bal 2011, 12:59

Ačiū, manau kad vandą sodinsiu į krepšelį o ne į vazoną :)

Vartotojo avataras
lerika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė lerika » 22 Bal 2011, 16:30

Steig rašė:
Olivija rašė:
Steig rašė:Smagu, dar viena naujokė.
Šiandien nemirkysiu, padėjau kibirą vandens prie vandos, drėgnis pakilo iki 50 % :roll: .
aaaa, tai štai kur gyvena "juodoji" karalienė :thumbsup:
Sveiki, taip ją ir vadiname namuose.
Gal žinote kokiomis sąlygomis vandutė augo anksčiau? Ar ji ilgai buvo LT, ar keliauninkė ?
ar aš teisi kad tai yra Vanda Orchids Black Magic? :roll:
keliauninkė. Iš Olandijos. Tačiau nebuvus jokiuose sandėliuose ir panašiai :)
Ne šunų rasizmui!!! http://vimeo.com/31369195

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 22 Bal 2011, 20:29

ar aš teisi kad tai yra Vanda Orchids Black Magic?
taip tokia vanda yra, tai tiesiog labai puikus hibridas.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 26 Bal 2011, 18:07

Man šiandien kiek džiaugsmo buvo :w00t: :D Tarp vienos savo vandos lapelių pastebėjau "spurgiuką". Ir jis visai nepanašus į šaknį. Dar visai mažytis, vos įžiūrimas. Atrodo pagaliau ir aš kažkuom pasidžiaugsiu :thumbsup: :thumbsup: Jei augalas neapsigalvos :shifty: Tiek laukiau, ir visdelto pagaliau :thumbsup:

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 26 Bal 2011, 18:30

kaip džiugu :w00t:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Dalia Raimonda » 26 Bal 2011, 18:33

Vendigo, aš džiaugiuosi kartu su tavimi :) :thumbsup: Juk taip laukei :)

Zyginta

Standartinė Zyginta » 28 Bal 2011, 09:00

Labukas, visu patyrusiu vandu augintoju noru paklausti, kokia santykine oro dregme jusu butuose, kur auginamos vandos. skaiciau, kad vandoms patinka, kai patalpose apie 70-80 proc. dregmes, o sitokia dregme mano namuose neimanoma. gyvenu standartiniame daugiabucio bute, dabar dregmes buna apie 35 proc., papurskus orchidejas geles ant palangiu ir stovo, galiu dregme sukelti iki 45 proc., bet si dregme greitai isdziusta. dabar turiu savo issvajotaja vanda, noriu jai ir kitoms savo gelytems suteikti kuo geresnes salygas. vakar vandute pamerkiau i bliuda, is pradziu saknys buvo stangrios, baltos, traskancios. kai pamerkiau, po truputi pradejo darytis pilkai- zalsvos saknys, kai kurios plonytes visai zalios pasidare. ilgai nelaikiau, apie 20 min., patekshenau, kurios neilindo i bliuda, istraukiau vandute, pakabinau ant stovo, o saknytes greit vel pasidare pilkos. zalsvumas dingo. ar taip gerai, ar zalios jos turi isbuti kazkuri tai laika? itariu, kad si procedura patiktu dazniau po maziau??? falenopsiai gyvena, jauciasi gerai, zydi. saules buna tik ryte, per istiklinta balkona. dabar kambario temperatura apie 22 silumos.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 28 Bal 2011, 10:58

Su šaknim viskas gerai sprendžiant iš aprašymo :) Taip viskas ir turi būti. Vasaros metu, kai labai šilta, per dieną galima šaknis kelis kart apipurkšti, bei pamerkti į vandenį, 20 min. pakanka :idea: Beje didelės drėgmės reikia vandų šaknims, o lapų geriau nepurkšti :idea:

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 28 Bal 2011, 20:20

O gal kas vandas auginat aplink šaknis apsukę tilandsiją usneoides. Kadangi su vandom man lb žiemą nesiseka, tai gal taip drėgmė daugiau aplink šaknis pasilaikytų ir puvinys neįsimestų? Ar čia nesamonė gautųsį?

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 02 Geg 2011, 20:22

Aš savo vandą sumasčiau pagaliau į rupų substratą pasodinti. Kažkaip neramu man dėl šaknų - jų nėra labai daug ir dabar, kai perkėliau ant pietrytinio lango (gauna tiesioginės saulės), tai kažkaip pradėjau įtarti, kad šaknys džiūna. Nors jau pusantru metų ji pas mane buvo nuogom šaknytėm vis purkšdavau. Na, žiūrėsim gal sumastys žydėt. Kas auginat substrate, tai kokiu dažnumu laistot?

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių