Vanda 2

Ascocentrum, Neofinetia, Renanthera, Rhynchostylis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
iron
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Vanda 2

Standartinė iron » 01 Vas 2011, 18:28

Dalia Raimonda rašė:Su tuo Vandų auginimu kaip kas įpratęs. Man labai baisu jas plikom šaknim laikyti :lol:
Man dabar va tai šitos tikrai labai gaila, kai tiek smulkių šaknų turi. O jos visos atrodo tokios sausos :? Bet ... nežinau, kaip elgsiusi toliau. Va, dabar štai taip įtaisiau į vazą - kitaip nemoku. :no:
Prikabinti failai
DSCN6088m.JPG
DSCN6088m.JPG (58.5 KiB) Peržiūrėta 4409 kartus(ų)
Stenkis nepergyventi dėl to, ko tikrai negali pakeisti...

P@ulius

Standartinė P@ulius » 01 Vas 2011, 19:21

Labai labai grazi vanda ir tokia sveika, "riebi" :thumbsup: Kai sekanti karta liesit tai pamatysit, kurios saknys negyvos, tas ir nukarpysit, bent as taip dariau.Manau viskas bus ok su ja ;)

Vartotojo avataras
Tensija

Standartinė Tensija » 01 Vas 2011, 22:25

P@ulius rašė:Kai sekanti karta liesit tai ...
:scratchheadyellow: :scratchheadyellow: :scratchheadyellow:
Būk smiltele prie kieto mūro, jei akmeniu būt negali...
Aš ne burtininkė, aš dar tik mokausi... Paveikslėlis

P@ulius

Standartinė P@ulius » 01 Vas 2011, 23:00

Kas?

Vartotojo avataras
sesetrumpakase

Standartinė sesetrumpakase » 02 Vas 2011, 01:28

Sveiki, ateinu ir as pas jus su savo augintine :) . nusipirkau rudeni vanda blue magic,va tokia: http://public.fotki.com/sesetrumpakase/ ... 01461.html
pradedant pratintis augint nudziovino ji man keleta saknu, bet dabar itaisiau i 5 litru bambali, apacioj pripyliau vandens, zinoma saknys nesiliecia..dar virsuje uzdengiu servetele kartais, kad taip greit neisgarintu dregmes is saknu kai palaistau, na gaunasi kad saknys butelyje(uz krepselio pakabinus), o lapai virs jo(tikiuosi aiskiai parasiau), tai va, ta anga butelio platoka, tai as ja dar uzdengiu servetele :D jauciasi ji visai gerai, pastebejau kelis spuogelius ant kamieno, tai matyt ruosiasi saknis augint. bet as tokia siek tiek tinginiuke su laistymu, ir vis galvoju ka cia man reikes vasara daryt. galvoju sodint i vazoneli, bet nezinau kaip tai geriau daryt. galvoju pirkt medini toki kabinama ir sodint i zieves. Pamacius Dalios Raimondos nuotraukas sugalvojau paklaust kaip ji daro/dare? ta prasme koki substrata naudojot, kas kiek laiko laistot? ar nesat vasara i lauka?
pas mane vasara bus pastoviai atidaryti langai,ziauriai karsta, pietine palange .. tai galvoju kaip cia reikes apsaugot save nuo pastovaus sokinejimo ir laistymo :roll: gal ka patarsit? ir ar nebus jai streso jei taip isodinsiu, kai ji visa laika auginosi saknis vazoje?

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 02 Vas 2011, 08:23

sesetrumpakase rašė: pas mane vasara bus pastoviai atidaryti langai,ziauriai karsta, pietine palange ..
ir pas mane pietinė pusė, ir dar tokia, kad saulė nuo 9 iki 18 val.. todėl iš patirties galiu pasakyt, kad tam, kad išgyventi pietinėj pusėj, dieną kaip tik reikia uždaryti visus langus ir užuolaidas, o atidaryti tik vakare, naktį..
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 02 Vas 2011, 10:05

Pas mane visos Vandos auga stambioje pušies žievėje. Seniau prisipirkdavau Extra substrato orchidėjoms išrinkdavau stambius žievės gabalus ir taip sodindavau. Žinoma prieš sodinimą reikia gerai pamirkyti Vandos šaknis. Tada jos tampa minkštos, elastingos ir lengvai telpa į vazoną. Vazonai: geri neglazuruoti moliniai, bet mano vandos didelės, o aš tinginė sunkiai kilnoti, tai susodinau į plastikinius vazonus. Jie lengvesni, be to juos įstačiusi į gražius keramikinius (vien dėl estetinio vaizdo).
sesetrumpakase, vasarą gal būt būtų gerai Vandą laikyti už užuolaidos arba, kad tiesioginiai spinduliai per pačius pietus jos neliestų. Jei yra galimybė- gerai ją lauke per vasarą laikyti.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 02 Vas 2011, 11:29

Pas mane jau kogero visos vandos prabudusios. Gana intensyviai pradėjo augti lapai. Pasodinus į žievę šokinėjimo dėl laistymo bus mažiau nei pilkom šaknim. Nors jei pietinis langas ir daug saulės-tai greičiausiai ir žievė greitai išdžius. Galbūt ant saulės vistiek teks laistyti kasdien. Aš tai galiu pasakyti kad pasodinus laistau gerokai rečiau nei plikom šaknim kabančias. Vasarą plikom šaknim purkšdavau kasdien, mirkydavau irgi jei ne kasdien, tai bent jau kas 2 dienas. O žievė-palieji, ir kol išdžiūsta daugiau nelaistai. Žinoma paviršių, paviršiuje esančias šaknis vistiek purškiu kasdien. Bet lakstyti kasdien su vazonais laistymui jau nereikia.

kaa

Standartinė kaa » 02 Vas 2011, 11:42

o vandom nėra poreikio permatomų vazonų? kažkodėl užstrigo kad falenopsiams ir vandom reikia šviesos ir šaknims :oops:

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 02 Vas 2011, 11:50

Auginu ir permatomuose, ir paprastuose tamsiuose vazonuose- jokio skirtumo jų augime. Bet, permatomuose- matai kas ten darosi, o tamsiuose- gali tik įsivaizduoti :lol: . Bet kai Vandos auga ir žydi, tai kas ten su šaknim- nelabai ir galvoji. Ne kartais pagalvoju, kad reikėtų ištraukti ir pažiūrėti, bet kažkaip vis nepažiūriu :Hmmmm: .

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 02 Vas 2011, 11:58

DaliaRaimonda, kiek maždaug laiko pas Jus auga seniausia vanda?

Vartotojo avataras
sesetrumpakase

Standartinė sesetrumpakase » 02 Vas 2011, 12:15

o kaip jei as i medini sodinciau? toki kvadratini? o pusu zieves pati gaminat? suprantu kad kazkur yra tema apie tai, reikes pasieskot, nes kazka girdejau kad apvirinet jas reikia ir pan.
suprantu kad ant saules jos tikrai tiesiogiai nelaikysiu. reikes pamastyt kaip pridengt.
ir dar vienas klausimas, jei isodinsiu vasara i vazona, ar poto rudeni/ziema jai bus gerai? nes gi buna visokiu saltuku kai dar nesildo ir pan. matyt reikes itin atsargiai su laistymu ziuret?
kazkaip vis neapsisprendziu, galvoju kad tik daugiau rupesciu neprisidaryciau... na bet vasara toks laikas, kai isvaziuot noresis ir ne vienai dienai.. ka tuomet darot? su savim tempiates? :lol:

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 02 Vas 2011, 14:57

Dėl šviesos poreikio šaknim nežinau, bet tikriausiai vandom gal ir reikia tos šviesos? :scratchheadyellow: Nes juk augant plikom šaknim tai ir saulės gauna, ir šaknų galiukai net rausvi pasidaro... Aš tai sodinu tik į permatomus vazonus. Ne tiek dėl šviesos, kiek dėl patogumo. Puikiai matosi šaknų būklė-jei kas įtartino, galima iškart sureaguoti nelaukiant kol augalas pradės mesti lapus. Be to-labai gerai matosi kada jau reikia laistyti, o kada šaknys ar žievė dar drėgna. Man taip tiesiog patogiau. Jei ant palangės bus tik 1 toks augalas-tai apsaugoti nuo saulės nieko daug ir galvot nereikia. Paprasčiausias variantas-tiesiog užmesti ant gėlės kokį marlės gabalą, ir viskas.
Nežinau kaip kiti su savo augalais daro-bet aš asmeniškai iš namų niekur nevažiuoju. Nes ir augalais reikia pasirūpinti, ir gyvūnais :lol: O ir noro kažkur važinėti ypatingai neturiu. O kas mėgsta keliones-tai sakyčiau turėtų atsisakyti augalų bei gyvūnų. Na, galbūt kokius nelepius augalus, nereikalaujančius daug dėmesio-galima patikėti kokiai kaimynei kad užeitų palieti. Bet orchidėjų nenusimanančiam žmogui jau nepatikėčiau. O bent jau pas mane laiptinėje tokių kurie jas augintų ir žinotų apie jas nėra.

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 02 Vas 2011, 17:47

catlea rašė:DaliaRaimonda, kiek maždaug laiko pas Jus auga seniausia vanda?
Net įlindau į RSF ir tiksliai pažiūrėjau pirmosios vandos nupirktos 2009-01-13.

Sesetrumpakase, į medinį vazoną tikrai negerai. Ten įsimes puvinys. Žievės aš vasarą iš miško pasivežiau. Neviriau aš jos, nors gal ir reikia, bakterijas užmušti :scratchheadyellow:

Meri

Standartinė Meri » 02 Vas 2011, 17:49

sesetrumpakase, jei sugalvosi į plasmasinį sodint, nepatingėk skylių prigręžioti, kad šaknys vėdintusi, kurios netelpa, palik viršuje. Ir šiaip pirma gerai įtvirtink, kokią savaitę duok augaliukui apsiprast ir po mažu prie žievių pratink. Apačioje padaryk drenažą.
Manosios baseino augalams skirtuose vazonuose auga.
o nuo saulės tiulis lb gerai.

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių