Vanda 2

Ascocentrum, Neofinetia, Renanthera, Rhynchostylis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Re: Vanda 2

Standartinė Olivija » 22 Gru 2010, 11:39

Meri, koks smagus mažylis :thumbsup: ir kodėl man panašu, kad jis ne vienas :scratchheadyellow: :heartsfade:

Tikrai manau, kad reikia pasisodint "pagal save".
:oops: deja, dėl žievės frakcijos negaliu nieko komentuot, nes čia yra tas aplinkos ir laistymo kompleksas, kuris individualus kiekvieno augintojo turimom sąlygom ir gyvenimo būdui....

Bandžiau sodint porą vandų į vazonus ir po metų pertraukos rudenį skubiai teko ištraukt - oranžinė (kaip Zuzlos?) bandė nudžiūt... o kita jaunutė reanimuojasi majonezo kibire ant kiminų nuo spalio... :oops:
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Meri
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Meri » 22 Gru 2010, 12:04

man taip pat įtarimas, kad ne vienas. Ryt žinosiu.
Ko gero, vadovausiuos savo vidine nuojauta. Sodinsiu, jau turiu biski patirties :roll:
Dėkui, Olivija, už padrąsinimą :)

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 23 Gru 2010, 07:48

aš savo mesiu... miršta ir šaknys :yellow: laikiau persišviečiamame maiše, dienomis stovėjo šviesiai prie radiatoriaus, žiūrėjau, kad būtų lašelių ant sienelių, užrištas buvo ne iki galo, tai ir oro gavo.. ateičiai - ar viską gerai dariau?

noriu kitos vandos :Hmmmm: blin, panos kaune toookias gražuoles po 50 lt ir pigiau perka.. pas mus tokių nė u žiburiu nerasi :evil:

liko man vokietukė, kuri, Merei privaražijus, lapuką leidžia :heartsfade:
Paveikslėlis

Meri

Standartinė Meri » 23 Gru 2010, 09:32

zuzla rašė:aš savo mesiu...
liko man vokietukė, kuri, Merei privaražijus, lapuką leidžia :heartsfade:
gaila, kad neišbandei aukštielninkos palaikyt...
kas čia apie varažijimą, sklerozė, primink :)

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 23 Gru 2010, 09:47

Meri rašė: gaila, kad neišbandei aukštielninkos palaikyt...
kas čia apie varažijimą, sklerozė, primink :)
jau sakiau, kodėl nelaikiau - didesnė šaknis su daug mažų šaknelių buvo pakankamai sunki ir galėjo nulūžti, jei apverstą laikyčiau..

nu gi kažkada klausei, ar maniškė bent lapuką leidžia :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 20 Sau 2011, 22:31

Atvirai pasakius pavasarį reiks daryti naujas išvadas, nes jeigu maniškės išgyvens, tai galėsiu drasiai sakyti kad vandos yra labai atsparios ir kantrios orchidėjos, nes dabar besėdėdamas prie kompo pradėjau galvoti kada jas laisčiau paskutinį kartą, ir jeigu gerai pamenu tai buvo kažkur apie Kalėdas :doh:
Vanduo - ir to neprisirinkau, o juk šitaip lijo...

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 21 Sau 2011, 11:57

Nežinau-sakyčiau galima būtų pavadinti augalą atspariu konkrečio žmogaus priežiūrai. Nes šiaip jau kai augalas apibūdinamas kaip nereiklus, atsparus ar visiškai nelepus-tai suprantu kad jį prižiūrėti turėtų būti ant tiek paprasta kad bet kuris naujokas, pasiskaitęs kaip tai daroma, turėtų be jokių problemų susitvarkyt. Su vandomis juk taip nėra. Kiek yra žmonių kurie atrodo ir viską teisingai daro, o neauga nors tu ką. Pas kažkurį žmogų dėl kažkokių priežąsčių augalui matomai patinka ir tinka aplinka, tai ir priežiūros ypatingos nereikia atrodo. Atrodo kad ir numarint neįmanoma. Bet kažin ar tai reiškia kad tas augalas yra lengvai auginamas ir nereiklus, jeigu daugeliui kitų augintojų su juo nesiseka. Na pvz. phal.-jei tik turi minimalių žinių kaip reikia laistyt ir pan.-ir pas naujoką be problemų auga ir žydi. O su vandom va kiek bėdų... :neutral:

Beje-pas vieną savo nemažą vandą aukštai ant stiebo pastebėjau žalią spuogiuką. Iš pradžių buvo nelabai aišku kas tai galėtų būti, todėl buvo labai labai mažytė viltis kad gal kartais sulaukiau kažko gero. Deja, visgi paaiškėjo kad tai bus šaknis :( Ir kokia nesąmonė-taip aukštai ant stiebo, maždaug per vidurį augalo ar net aukščiau. Kai pradės šitokiu būdu leisti šaknis, nelabai įsivaizduoju kaip ją reikės augint :scratchheadyellow:

kaa

Standartinė kaa » 21 Sau 2011, 13:06

Vendigo - manau jei sausio pabaigoje pas Jus vanda planuoja šaknis auginti, tai turbūt nepasakysi kad jai bloga aplinka :mrgreen: na su žydėjimo klausimu sutinku, bet vis dar tikiu kad ateis tas laikas:D

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 21 Sau 2011, 13:08

Apie vandų auginimą, tai turėčiau tik patylėt.. turiu jau tik dvi (vyro kaprizas, ne mano noras) mažyles.. vieną jau teko išmesti :( bet manau, kad svarbu ne tik žinot jų poreikius, sukurt joms tinkamą mikro klimatą, bet ir suprasti, kas būtent reikalinga tam tikru jų augimo metu.. taip, kad mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis (nežiūrint, tai pasakiusio asmens :lol: )

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 21 Sau 2011, 13:45

Man su vandom tai visai nesiseka, nors pradėjau jas augint gal prieš gerus 4-is metus. Ir ko tik su jom nebandžiau: ir pakabintas augint, ir vazoj, ir žievėj..ir ramybėj netąsant pagal temperatūra palikt.., na visaip kaip tik galima, kiek forumų perskaičiau, ir žinoma Ramūno str skaičiau. Pavasarį - vasarą viskas gerai: auga, viršutinius naujus lapus didesnius augina, anksčiau buvau ir žiedų sulaukusi. Ateina ruduo-žiema - vandos užmiega ir nusibaigia. Susidariau nuomone, kad kaip Vendigo rašo, netinka pas mane turbūt joms mikroklimatas ar kažkas panašaus. Iš penkių gerai vasarą augusių vandų dabar turiu tik dvi ir vieną mažą nukarpytą be šaknų, bet jei greitu laiku neateis pavasaris ir tų nebeturėsiu :cry: . ir taip beveik kiekvienais metais. Kadangi vandos man lb gražios, tai sušilus orams vis susigundydavau įsigyti. Bet dabar tai turbūt nebebus tokio noro, kadangi tikrai brangus malonumas šitaip eksperimentuoti. Su kitom orchidėjom visiškai neturiu problemų.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 21 Sau 2011, 14:02

kaa rašė:Vendigo - manau jei sausio pabaigoje pas Jus vanda planuoja šaknis auginti, tai turbūt nepasakysi kad jai bloga aplinka :mrgreen: na su žydėjimo klausimu sutinku, bet vis dar tikiu kad ateis tas laikas:D
Na, čia tik neseniai pas mane tokie pasiekimai. :shifty: Ta kuri auginasi šaknį pas mane žiemoja antrą žiemą. Iki kol nesurizikavau jas susodinti į žievę (o labai bijojau-kad nepersilaistytų ir nesupūtų) nemažai jų esu pražudžius :( Būdavo viskas būtent taip kaip pas catlea-pavasarį, vasarą bujoja, auga, viskas puiku. Tik ateina ruduo, žiema-ir nėr augalo. Pavasario nesulaukdavo. Tai dabar galiu manyti kad gyvenimui joms pas mane sąlygos yra įmanomos, bet kadangi jos pas mane visgi nežydi, tai manau kad vieta pas mane gyventi jom nėra tinkama. Nes visgi orchidėjos ne kaktusai. Lapuotes gėles auginu tik dėl gražių žiedų. Ne dėl lapų. Jei augalui viskas tinka ir patinka, jis ne tik auga, bet ir žydi. Bent jau minimaliai. O mano visas pasiekimas-tai tik tiek kad antrą žiemą pavyksta nenumarint.
Pas mane jau visos vandos lyg ir po truputį bunda. Jau ne pas vieną yra šviežiai pažaliavę šaknų galiukai. Iki tol "miegojo"-šaknų galiukai iš po vasaros buvo užsitraukę. Ir nors naujus lapus viršūnėje augino, šaknys "miegojo". Dabar jau atrodo bunda.

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 21 Sau 2011, 14:51

O kodėl taip vandos susigalvoja aukštai per augalo vidurį šaknis leisti?Ar čia nuo rūšies priklauso?

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 21 Sau 2011, 17:07

catlea rašė:Ar čia nuo rūšies priklauso?
Nemanau. Kažkur rusiškam saite skaičiau kad augintojai kai augalas užauga labai jau aukštas, ir prisiaugina taip aukštai šaknų-pjauna augalą kad būtų mažesnis. Taip kad turėtų pakankamai šaknų, po šaknimis pjauna. Tai matomai visos vandos augdamos ir šaknis auginasi aukštai. Galbūt to reikia laisvėje kad stabiliai prisitvirtinti prie kokio medžio. Juk užaugęs aukštas augalas lengvai gali tiesiog nulūžti. Ypač jei dar vėjelis papučia. Tai tikriausiai tada taip šaknimis pritvirtina stiebą prie medžio šakų ar kamieno, ir išsilaiko :think:

Rifas

Standartinė Rifas » 21 Sau 2011, 19:31

Mano vandos nebunda :no: Kaip tik - viena dar taip ir neužmigo, o kita užmigo visai neseniai. Nors aš tarsi jų ir nežadinu :Hmmmm:
Kažin, ar po to nemiegos vasarą :Hmmmm:

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 21 Sau 2011, 19:46

Tai kad dar saulės mažokai, o šviesa - tik atspindys nuo sniego (kol dar visai neišsipurvino ir nenutirpo.... :? ) dar neskubėkim žadint.
Aš jau kažkada sakiau, - aš nesidžiaugiu, kai vandos pradeda augt lapkričio pabaigoj ar gruodį, nes neturiu joms papildomo šviesos šaltinio... Tegu viskas vyksta kaip gamtos sutvarkyta, o mes galim tik truputį pakoreguoti :D
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių