Vanda 2

Ascocentrum, Neofinetia, Renanthera, Rhynchostylis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Vanda 2

Standartinė kaa » 25 Rgp 2010, 09:31

kiek prisimenu KK rašė apie žiemos laikotarpį. O jei plikom šaknim taigi reikia tik pažiūrėt į tas šaknis ;) ir turėtų būti aišku ar jau laikas ar dar ne:)

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Re: Vanda 1

Standartinė zuzla » 25 Rgp 2010, 10:05

na tada man neaišku jau dabar :oops: šiuo metu kiekvieną rytą pliukškenames :roll: pamerkiu saviškę kokiam pusvalandžiui, po kiek laiko šaknys pilkos pasidaro, ir? jei pagal šaknų žalia/pilka spręsti, tai ją po keliskart į dieną reik mirkyt... pagal ką jus sprendžiat?
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 25 Rgp 2010, 16:21

zuzla rašė:na tada man neaišku jau dabar :oops: šiuo metu kiekvieną rytą pliukškenames :roll: pamerkiu saviškę kokiam pusvalandžiui, po kiek laiko šaknys pilkos pasidaro, ir? jei pagal šaknų žalia/pilka spręsti, tai ją po keliskart į dieną reik mirkyt... pagal ką jus sprendžiat?
pilkos šaknys - reiškiasi vanda atsigėrus, žalios po mirkymo šaknys būna tada kai pati šaknis būna jauna, su laiku per laistymus senstančios šaknys ne visada atgauna žalią spalvą. Ir beja šiuo metu tikrai nereikia mirkinti po kelis kartus per dieną.

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 25 Rgp 2010, 17:57

Ramsis rašė: pilkos šaknys - reiškiasi vanda atsigėrus

Ir beja šiuo metu tikrai nereikia mirkinti po kelis kartus per dieną.
gerai.. o kaip atrodo šaknys norinčios gerti ?

beje, parašiau, kad šiuo metu tik kasrytą merkiu ;)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 25 Rgp 2010, 20:33

Saviškes merkiu kas antra diena ir leidžiu nudžiūti vonioj, man pačiai po tokių karščių šaltoka, tai stengiuosi ir su kvietkom nepersistengti, Tuo labiau man atrodo pažeidžiamiausia vieta vandos skrotelės pagringas kuris mirksta kartu su šaknim, tai vat dėl jo ir stengiuosi.
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 25 Rgp 2010, 20:49

Na pasidalinsiu savo atradimais ;) kad ir kaip besistengtume su laistymais, kad ir kaip besaugotume apatinę stiebo dalį vistiek su laiku ji numiršta, paprasčiausiai sudžiūsta, o augalas auga toliau, mano net dvi vandos jau sudžiovino apatines stiebo dalis, tiesa jos tik tokios kur randasi krepšelyje.

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 25 Rgp 2010, 20:56

mirkyt aš nebijau, bijau ,kad po lapais puvinys neisimestu :roll:

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 25 Rgp 2010, 21:33

maniškė įmerkiama nepasiekus krepšelio porą cm... čia sena nuotrauka, daugumos šaknų nebėra, bet ta didelė lenkta liko, ji (be kitų) auginasi daug naujų šaknų, todėl į turimą talpą tiesiog netelpa iki lapų...
kadangi vandutė pradėjo augintis daug naujų šaknų, žiedstiebio nekirpau, todėl pasikeitus orams gyvenam namie prie pastoviai atidaryto balkono... ne taip šalta naktimis, ne taip vėjuota, bet grynas oras, ta pati pusė, todėl pasikeitimai nežymūs... tikiuosi, viskas bus gerai :roll:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 25 Rgp 2010, 21:50

Ramsis rašė:Na pasidalinsiu savo atradimais ;) kad ir kaip besistengtume su laistymais, kad ir kaip besaugotume apatinę stiebo dalį vistiek su laiku ji numiršta, paprasčiausiai sudžiūsta, o augalas auga toliau, mano net dvi vandos jau sudžiovino apatines stiebo dalis, tiesa jos tik tokios kur randasi krepšelyje.
O kaip žinoti kada apatinė stiebo dalis nudžiūsta (na aišku, kad susitraukia ir patamsėja). Bet ar gali iš tos negyvos stiebo dalies šaknų prasikalinėti ir augti naujos šaknys :?: Ar tai reiškia, kad stiebo dalis neapmirusi :?:

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 25 Rgp 2010, 22:31

:?: Ar tai reiškia, kad stiebo dalis neapmirusi
jeigu auga šaknys ji gyva ir matyt dar džiūti nesiruošia. Tik dabar nepradėkit visi ieškoti numirusių dalių, aš konstatuoju faktą, kad taip gali būti, bent jau aš atradau tai pas save, tiesa kai kurios mano vandos jau pas mane kokie 4 metai o kur dar jos augo fermose ;)

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 25 Rgp 2010, 22:42

Ramsi, neatsakysit į klausimą? :oops:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 25 Rgp 2010, 23:04

Čia apie tą šaknų spalvą :oops: :?: jeigu taip, tai tokio klausimo kaip ir nėra, atskirai šaknys gerti paprastai nenori, nori visas augalas, todėl reik stebėti augalą ir po kurio laiko suprasit kada ir kas kiek laiko reikia jį laistyti.
šiltu metų laiku mirkymas gali testis, kad ir pusę dienos, šaltu - tas laikas labai sutrumpėja ar netgi pakeičiamas purškimu.
Toliau kalbant apie šaknis, po mirkymo prisitraukę vandens šaknys būna žalios, pilkai žalios spalvos gal kartai tokios dumblinos. Sausos būna sidabrinės ( labai jaunos storos šaknys mikrant kartais visai nenusidažo, matyt dar neturi chlorofilo ), beja dar galite patikrinti liesdami rankomis, jeigu šaknys palietus vėsios, lanksčios... na tiesiog pajusite kad jos dar drėgnos tai laistyti nereikia, o jeigu kietos, šiaudinės, tarškančios tada augalą merkite.
skaitoma vandą reik palieti taip kad šaknys pakeistų savo sidabrinę spalvą, tačiau daugiau kaip 2 val mirkyti nerekomenduojama, reik traukti lauk pradžiovinti ir vėl pamerkti, bet šiais metais aš nusižengiau taisyklėmis mirkiau ilgiau, nes katastrofiškai raukšlėjosi labai, o jos dar ir žydėjo, tai dehidratacija matydavosi valandom.

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 26 Rgp 2010, 09:55

ačiū labai už atsakymą :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 26 Rgp 2010, 13:27

nusprendžiau vandų šaknis pamirkyt , sudėjau į vonią, vandenį paleidau per paguldytą dušo galvą ir..... pamiršau, kol neišgirdau kad vanduo jau bėga per vonios kraštus, o vandos nardo po vonią :geek: kiek persistengiau :lol: :lol: :lol:

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 26 Rgp 2010, 13:49

mmdaaaa :o
Paveikslėlis

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 5 ir 0 svečių