Neofinetia falcata 2

Ascocentrum, Neofinetia, Renanthera, Rhynchostylis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Rifas
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Neofinetia falcata 2

Standartinė Rifas » 10 Gru 2015, 16:13

Maniškės "sėdi" paprastai - ant pietinės palangės. Dalis ant vėsesnės, kita dalis ant šiltesnės. Deja, nieko kito aš joms pasiūlyti negaliu. Šiais metais su laistymu prastai, gauna vandens vos vieną kartą per savaitę, bet negailint. Ankstesniais metais drėkindavau gana gausiai bent kelis kartus per savaitę. Tik nuo tręšimo susilaikau.
Kažin, ar kitąmet žydės, kai dabar aš jas mažiau laistau..... Bet vistiek kitaip negaliu...

zemuoge

Standartinė zemuoge » 10 Gru 2015, 18:24

Žiemot ant pietinės palangės - kiekvienos orchidėjos svajonė )
Įdomu, kiek trunka žiemos periodas neofinetijoms? Gal mano jau "peržiemojo", ir galima būtų perkelt į pietinę pusę ( išneščiau pasisvečiuoti), gal sugalvotų žydėti? Tiesa, " miegančių" žiedynų nestebima...

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 10 Gru 2015, 18:38

Žemuoge, tam kambaryje lempa palubėj būna įjungta, bet ant palangės stovintiems augalams tas apšvietimas yra tas pats kas su žvake tamsoj - per skysta tokia šviesa, kad trukdytų ramybės periodą ir duotų kokios naudos.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 11 Gru 2015, 00:31

Mano neo vasarą pradėjusios ūglius augintis apie rudenį sustojo, bet dabar žiūriu lyg ir vėl pradėjo augt ne tik tie patys ūgliai, bet dar pora naujų ir pačios auga. Gerai, kad po pirmų šalnų atsirado daug laisvos vietos tai pakišau į akvą po lempa. Gal duos kokios naudos. Nors vasarą išaugusios šaknys- užsiraukusios.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 27 Vas 2016, 14:08

Turiu bėdų su N.Biyeon :( . Iš 7 gražių auginių krūmelio beliko ti 2 nupiepę auginukai. Viskas atrodo taip: lapas prie pagrindo pagelsta ir po 2 dienų nukrenta būdamas žalias:cry: :cry: :cry: . Padžiovintos neofinetijos elgiasi kitaip - lapai gelsta nuo galiuko ir nukrenta tik visiškai parudavęs. Gal kas susidūrėt su tokia problema? Arba gal radot aprašymus internete?
Ačiū
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 27 Vas 2016, 16:31

Galbūt, buvo perlaistyta arba vanduo patekdavo ant pagrindo. O gal kiminus keist reikia. Pas mane irgi auginukai pagelsdavo, pradėjau rečiau lieti.
Mano viena neo jau prabudo, šaknelės auga.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 28 Vas 2016, 00:36

Rama, pažįstamas vaizdas, tik dar apatinėj lapo pusėj atsiranda juodas sudžiūvęs brūkšniukas. Išvyniojau iš samanų, apkarpiau negyvas šaknis, apdorojau visais įmanomais antibakteriniais ir priešgrybeliniais preparatais, padėjau ant keramzito, laikau drėgnoj aplinkoj po lempa.. Jau praėjo pora savaičių, kol kas nieko blogo nepastebėjau, laukiu, kas bus toliau.

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 26 ir 0 svečių