Re: Vanda 7

Ascocentrum, Neofinetia, Renanthera, Rhynchostylis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
andriuxplind2

Re: Vanda 8

Standartinė andriuxplind2 » 17 Sau 2013, 09:42

Urze rašė:
Ramsis rašė:tikiuosi prieš mirkindama jų neišvyniojat o po mirkinimo jų vėl nesusukat
Nes..? Tada šaknys vėl gali būti pažeistos, sutrūkinėti ir padidėti rizika, kad jos žus? O gali puvinys iš vandos šaknų pereiti į stiebą?
Ne Ramsis, bet atsakysiu. Iš šaknų, dar neteko matyti, kad puvinys į stiebą pereitų, bet kas liečia pastovų šaknų vyniojimą, tai pateiksiu pavyzdį. Įsivaizduokit, kad turit prapjautą pirštą ir vos pradėjus žaizdai užgyti, kažkas vėl ją praplešia. Su augalų šaknimis žinoma kiek kitaip, nes sutrupintos (sutrūkinėjusios) šaknys pilnai nebefunkcionuoja, o jei dar drėgnos - šaknų amputacija po kurio laiko - garantuota.
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 17 Sau 2013, 10:03

Aišku. Ačiū.

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 17 Sau 2013, 10:32

andriuxplind2 rašė:
Urze rašė:
Ramsis rašė:tikiuosi prieš mirkindama jų neišvyniojat o po mirkinimo jų vėl nesusukat
Nes..? Tada šaknys vėl gali būti pažeistos, sutrūkinėti ir padidėti rizika, kad jos žus? O gali puvinys iš vandos šaknų pereiti į stiebą?
Ne Ramsis, bet atsakysiu. Iš šaknų, dar neteko matyti, kad puvinys į stiebą pereitų, bet kas liečia pastovų šaknų vyniojimą, tai pateiksiu pavyzdį. Įsivaizduokit, kad turit prapjautą pirštą ir vos pradėjus žaizdai užgyti, kažkas vėl ją praplešia. Su augalų šaknimis žinoma kiek kitaip, nes sutrupintos (sutrūkinėjusios) šaknys pilnai nebefunkcionuoja, o jei dar drėgnos - šaknų amputacija po kurio laiko - garantuota.
Man tai teko ir ne vienai vandai. Todėl dabar ir mirkau tik 1 k. per mėn. Nei pačio augalo, o ypač stiebo nepurkšdavau. Rudenį šaknys mirkdavo gan dažnai (1k/sav.) , o paskui lapai barstydavosi... Nupjovus kotą - puvinys.

monikutem16

Standartinė monikutem16 » 17 Sau 2013, 10:35

Turbut, kad per daznai mirkau, nes mirkau karta i 1,5 savaites, o pas mane siaip dregna namuose, nes kitas orchidejas uztenka i menesi du kartus palaistyti, kai tuo tarpu drauges kiekviena savaite laisto :)

monikutem16

Standartinė monikutem16 » 17 Sau 2013, 10:38

Ramsis rašė:O mano išvados tokios:
vanda pirkta be vazos, prieš sukišdama į vazą šaknis susukot, jos be jokios abejomės sutrūkinėjo :!: Nuotraukose matosi kad vanda neseniai laistyta, šaknys žalios ir pilnos vandens, ar pastebėjot kiek laiko jos tokios būna :question: ( šlapios) Dėl ankštumo tai tikrai NE :!: Pagalvokit apie tas vandas kurias sodina į substratą, ten bala žino kaip jos auga :!:
taigi, jeigu šaknys išlieka ilgai drėgnos tai po sužalojimo jos tikrai turėjo pradėti ruduoti ( tikiuosi prieš mirkindama jų neišvyniojat o po mirkinimo jų vėl nesusukat)
Jums reikia mirkinti laaaaaabai retai na gal kartą į mėnesį, gal kartą į pusantro.
Po mirkinimo vazos nestatyti ant palangės leisti apdžiūti, jokiu būdu nelakstyti su purkštuvais ir nepurškalioti kasdien. ( į savaitę kartą :thumbupleft: ) Žiemą sumažinkit laistymą, tegul ji pabūna sausa, negu ilgai ar pastoviai drėgna.
O ka daryti tame tarpe tarp mirkimo? Saknis ar pacia vanda papurksti? :)

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 17 Sau 2013, 10:51

NEPURKŠTI pačio augalo, t.y. lapų su stiebu :!: .

monikutem16

Standartinė monikutem16 » 17 Sau 2013, 10:55

catlea rašė:NEPURKŠTI pačio augalo, t.y. lapų su stiebu :!: .
Na, bet kai ji vazoje labai sudetinga papurksti saknis jos :question: :)

Gal kas turite parduoti arba zinote kas parduoda ar yra pirkti va tokiu vazu? :)

http://www.google.lt/imgres?start=95&um ... 33&bih=645

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 17 Sau 2013, 11:05

Čia parduoda
viewtopic.php?f=30&t=1019.

Dar tokių vazų būna Senukuose.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 17 Sau 2013, 13:03

monikutem16 rašė:Turbut, kad per daznai mirkau, nes mirkau karta i 1,5 savaites, o pas mane siaip dregna namuose, nes kitas orchidejas uztenka i menesi du kartus palaistyti, kai tuo tarpu drauges kiekviena savaite laisto :)
o tai kiek drėgmės rodo?Neįsivaizduoju,kad šiuo metu būtų kažkur drėgna :)

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 17 Sau 2013, 13:05

catlea rašė:Čia parduoda

o kaip vazose išvis laistoma :Hmmmm: pili,išpyli,ar trauki lauk pastoviai?Vis tiek lapai sušlampa.

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 17 Sau 2013, 14:29

Eliss rašė:
catlea rašė:Čia parduoda

o kaip vazose išvis laistoma :Hmmmm: pili,išpyli,ar trauki lauk pastoviai?Vis tiek lapai sušlampa.
Aš vasarą pilu -išpilu, o žiemą plikom šaknim kabo, tai į didelį kibirą merkiu. Kiti ir vasarą kibire mirko. Čia au kai kam patogau. Man vazose vasarą patinka, nes šaknys labai paauga.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 17 Sau 2013, 20:59

monikutem16 rašė:
catlea rašė:NEPURKŠTI pačio augalo, t.y. lapų su stiebu :!: .
Na, bet kai ji vazoje labai sudetinga papurksti saknis jos :question: :)
o jums nebūtina taip purkšti kad jos visai visos šlapios būtų, apipurškit tiek kiek išeina, juk pilnai aprūpinsit vandeniu ją mirkindama. O juo labiau kai namuose yra drėgna.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 19 Sau 2013, 14:25

Turiu štai tokią vandą. Gal kas kokių patarimų duotų, kaip jai stiprybės suteikt :Hmmmm:
Prikabinti failai
DSC_15331.jpg
DSC_15331.jpg (132.38 KiB) Peržiūrėta 4525 kartus(ų)
DSC_15321.jpg
DSC_15321.jpg (132.22 KiB) Peržiūrėta 4525 kartus(ų)

Vartotojo avataras
lerika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė lerika » 19 Sau 2013, 18:53

Eliss rašė:Turiu štai tokią vandą. Gal kas kokių patarimų duotų, kaip jai stiprybės suteikt :Hmmmm:
žinai,kur puokštėse būna tokie plasmasiukai vandens rezervuarai, kur įkišamos nuskintos gėlės,kad ilgiau išbūtų? pamėgink užmauti ant tų didžiųjų šaknų tuos plasmasiukus - taip ir pamirkysi ir nereikės merkti tos apatinės dalies,kad pasiekti storasias, sveikasias šaknis, išvengsi vandens užsilaikymo kažkur ten kur nereikia. Bent jau man šitas dalykas labai pasiteisino.
Ne šunų rasizmui!!! http://vimeo.com/31369195

Vartotojo avataras
Rasa

Standartinė Rasa » 19 Sau 2013, 19:08

Laba :smartass:
ateinu ir as su klausimu, vanda neperseniausiai pirkta, jau nuzydejo. mirkau vazoje, lapai vandens nemao, nepurskiu ir mirkau tik pacias saknis. Pastebejau kad virs buvuvio ziedstiebio lapas gelsta [O.0] kazin pradeti nerimauti :Hmmmm: imetu iliustraciju
matosi ir po ziedstiebiu kazkokia deme
Paveikslėlis
virs ziedtiebio lapas :no:
Paveikslėlis
mirkinu taip
Paveikslėlis

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių