Kiti kenkėjai

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Slogaa

Re: Kiti kenkėjai

Standartinė Slogaa » 15 Sau 2020, 19:22

O dieve neeeee.... Aš maniau, kad jos nekaltos!!! Visiškai nei kiek! Ooo neee.. jus gal juokaujat su tokiom žiniom... Visur kur drėgna ten jų yra ir bus. Nuo jų principe nepabėgt. Telipogonifloros jie nejidina pas mane.
Kad jų atsiras tai tiksliai. As net nepurskiau visko ir visur. Nu va tai tau naujienos.. teks gal tada viska visur purkšt iškrauščius maldininką.
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 15 Sau 2020, 20:29

Slogaa rašė:
15 Sau 2020, 19:22
O dieve neeeee.... Aš maniau, kad jos nekaltos!!! Visiškai nei kiek! Ooo neee.. jus gal juokaujat su tokiom žiniom... Visur kur drėgna ten jų yra ir bus. Nuo jų principe nepabėgt. Telipogonifloros jie nejidina pas mane.
Kad jų atsiras tai tiksliai. As net nepurskiau visko ir visur. Nu va tai tau naujienos.. teks gal tada viska visur purkšt iškrauščius maldininką.
Jie veisiasi kur yra daug puvančio medžio ir visokių atliekų, tai sumažinkit visą tai ir sumažinkit oro dregnį, Tikrai jų sumažės bet neišniks.
Kažkur skaičiau, sprigeilai neliečia augalų šaknų ir panašiai jeigu jų nedaug prisiveisė .
Be to, bandikit juos gauditi su agurku, bulve . Sumažinus jų populiacija manau ir augalai mažiau nukentėtu.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 15 Sau 2020, 21:10

Ričardai, o Jūsų orchidariume kaip su jomis? Gal tiesiog sunkiau įžiūrėti kai tokios mažos?!
Pas mane toks vaizdas - prieinu prie orchidariumo su laistymo žarna (naudoju sodininko purkštuvą) ir įdėmiai pažiūriu, ogi visos gražuolės kaip pliaže, prieš pilno spektro lempą, guli ant kiminų paviršiaus ar tiesiai ant bloko, karts nuo karto sukurta, bet net nesuprasi, kad gyvos. Tik praveriu dureles, toks jausmas, kad ausis pastato, kaip kaimyno vilkšunis einant man pro jo tvorą, o tik įkišus vamzdį ir vos pasigirdus srovės atlėkimo garsui, atrodo kad jas kas su švilpuku perspėja, staigiai pradeda bėgioti, bet atsižvelgiant į jų dydį, tai torpediniu greičiu! Kam kliūna, kam ne, vandens, bet jau nesimato pirmam plane jų nuogų kūnų. Dar kokia viena, kita, sublūdus pralėkia.. Įjungiu ventiliatorių, vėl zarazos iš visų kampų pradeda nosis kišti, bet nedrąsiai, mato, kad aš jas stebiu!
Taip, Urze, arba čia ne podūros, arba kažkokios ypatingos veislės, nedraugiškos jautriems augalams, arba tai naujiena Jums. Ir jos atrodo tikrai kitaip nei tos aklosios podūros, apie kurias rašiau anoje temoje. Bet aš, asmeniškai, tikrai neturiu daug žinių apie jas, apskritai.
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

zemuoge

Standartinė zemuoge » 15 Sau 2020, 21:20

Abitale, :thumbsup: :clap: :D aprašėt, kaip filmuką pažiūrėjau ))
O jei lipnią juostelę įdėt į vidų, vis apmažėtų :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 15 Sau 2020, 21:39

zemuoge rašė:
15 Sau 2020, 21:20
Abitale, :thumbsup: :clap: :D aprašėt, kaip filmuką pažiūrėjau ))
O jei lipnią juostelę įdėt į vidų, vis apmažėtų :scratchheadyellow:
Jau dabar populiacija lygi lietuvių emigravusių svetur skaičiui! O jei be kontrolės priemonių tai baisu kiek jų ten... Tiek puvėkų nėra, kiek jų prisdaugina, ir dar taip sparčiai! Matyt todėl puola gyvus augalus. Agurkai, obuoliai ir bulves, ir mėlynos (tripsams skirtos) bei geltonos (musytėms) juostos išbandytos. Tai tik tuos uodelius išgaudo, bet ir taip ten jų vienas kitas, vasarą Tuklytės maitinasi jais, tiesa, ir tu sidabrinių podūrų ant panelių 'Eseryčių' būna, ir gan nemažai!
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 15 Sau 2020, 21:55

Ernestule, prie orchidariumo su padidinamu stiklu prieinu N kartų per dieną , blokus per savaite kelis kartus pakilnoju , taip pamatau tuos greituolius bet jų tiek mažai kad kartais pagalvoju, galėtu ir daugiau buti. Tuklės švarutėlės , pagalvojau, gal tu greituoliu tuklės negaudo? Turiu 4 morano ir 1 eserio tukles , be to ir dvi rušis asotenių , tai gal asoteniai juos išgaudo ?
Ps, kiek teko skaititi, paduru yra keletą rušių , tik va nežinau ar visos minta tik organika ir neliečia augalų.
Mano galerija

Vartotojo avataras
Jūra

Standartinė Jūra » 16 Sau 2020, 11:57

Nuo podurų reguliariai naudoju Aktarą. Tiesa,pas man jos ne orchidėjose.Sanpaulijų substrate ir ant kapiliarinių mAtų vis atsiranda dėl pastovios drėgmės. Kas 3 savaites viską palaistau,išnyksta,bet ir vėl randas :viking:

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 02 Vas 2020, 18:11

Vaikai, nepurškit augalų su tuo mano minėtu cedarwood aliejum. Nužudžiau aš savo trisetella beveik ir sąmanas ://///

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 04 Vas 2020, 12:10

Masdevalijos ir visos giminaitės jų, netoleruoja chemijos aliejaus pagrindu, kartais šias pamokas išmokstame skaudžiuoju būdu....
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 04 Vas 2020, 15:01

Mano veidas perskaičius šį sakinį labai pavirto į tokį --- :(
labai jau liūdna. kad nežinojau šito aliejinio reikalo. Tai o kaip tada šią šeimą gelbėt nuo kenkėjų??

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 04 Vas 2020, 15:05

Kiek teko girdėti, jautrius augalus nerekomenduoja purkšti hemija, reikia stengtis mehaniškai nurinkinėti kenkėjus .
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 04 Vas 2020, 16:31

Na, colembolų mechaniškai nesurinksi.. O ir chemijos aš nesirinkau - rinkausi natūralų medžio aliejų... Tai kaip ir lyg vadovavausi logika :lol: prieš darydama, bet vat, kad aliejaus nemėgsta - girdėti ir skaityti neteko..

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 04 Vas 2020, 16:48

Slogaa rašė:
04 Vas 2020, 16:31
Na, colembolų mechaniškai nesurinksi.. O ir chemijos aš nesirinkau - rinkausi natūralų medžio aliejų... Tai kaip ir lyg vadovavausi logika :lol: prieš darydama, bet vat, kad aliejaus nemėgsta - girdėti ir skaityti neteko..
Paprastas patarymas, padėkit jiem skanėstu ir kai jų prisirinks ant skanėstų tiesiog išmeskit , taip sumažinsit jų populiaciją.
Kažkur skaičiau, kad perdidelis jų kiekis ir trukumas maisto jie pradeda žaloti augalus.
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 04 Vas 2020, 17:17

O kas jiems yra skanėstas..? Koks agurkas..? dabar tai jos jau nuo to aliejaus nutrūčytos, bet nemanau, kad ilgam

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 04 Vas 2020, 17:24

Slogaa rašė:
04 Vas 2020, 17:17
O kas jiems yra skanėstas..? Koks agurkas..? dabar tai jos jau nuo to aliejaus nutrūčytos, bet nemanau, kad ilgam
Agurkas, žalia bulvė, moliugas , manau daug daržoviu tinka. Padėkit ivairių daržovių gabaliukų , jie pasirinks kas skaniausia :)
Mano galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 5 ir 0 svečių