Paphinia

Acineta, Cirrhaea, Coryanthes, Embreea, Trevoria, Gongora, Houlletia, Kegeliella, Lueddemannia Paphinia, Polycycnis, Schlimmia, Sievekingia ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Paphinia

Post by mozaika »

Evaja wrote:
Thu Jun 17, 2010 9:09 pm
Paphinia - tai Stanhopea genčiai giminingos orchidėjos dideliais žiedais, pailgomis arba apskritomis bulvėmis, turinčiomis po du lapus. Jų yra 16 rūšių, augančių nuo pietų Gvatemalos iki šaurinės Pietų Amerikos dalies. Auga kalnuose 1000-1800 m virš jūros lygio.
Orchidėjos pavadinimas kilęs iš graikiško žodžio „Paphia“. Tai – kitas graikų grožio deivės Afroditės vardas.

Paphinia skirstomos į dvi grupes:
Miniatiūrinės – clausula, herrerae, hirtzii, levyae, lindeniana, neudeckeri, posadarum, rugosa;
Vidutinio dydžio - cristata, grandiflora.

Paphinia geriausiai auga šiltoje – karštoje, gerai vėdinamoje aplinkoje. Drėgmė turėtų būti 50 procentų ir didesnė. Apšvietimui nereikli - dauguma rūšių auginamos visiškame pavėsyje.

Orchidėją galima auginti tiek vazonuose, tiek krepšeliuose, tačiau dažniau siūloma kabinti į krepšelius. Substratas turėtų būti iš žievės ir kiminų.

Laistyti reguliariai, niekada neleisti visiškai išdžiūti. Laistymą galima šiek tiek sumažinti šaltuoju metų laiku, kai nesimato augimo požymių.

Augalas dažniausiai žydi vėlyvą pavasarį arba rudenį - žiemos pradžioje. Žiedai dideli ir kvepiantys.

Paphinia cristata – vidutinėje – aukštoje temperatūroje, visiškame pavėsyje auginamas epifitas. Dažniausiai žydi vėlyvą rudenį - ankstyvą žiemą arba vėlyvą pavasarį – vasaros pradžioje. Ant 10-20 cm. ilgio žiedstiebio sukrauna 2-3 nuo 7,5 cm iki 10 cm dydžio žiedus.

Paphinia herrerae – auginama pavėsingoje vietoje. Gali gauti ankstyvos rytinės arba vėlyvos vakarinės saulės. Epifitas randamas labai drėgnose kalnuotose miškų vietovėse. Visus metus laistyti reguliariai, tik žiemą, kai dienos trumpesnes ir vėsiau, laistymą šiek tiek sumažinti.

Paphinia posadarum – šešėlyje ir vidutinėje temperatūroje auganti orchidėja. Žydi vasarą, sukrauna kelis apie 8-9 cm dydžio skaniai kvepiančius žiedus.
Ramsis wrote:
Thu Jun 17, 2010 10:43 pm
mano namuose gyvena Paphinia herrerae var. rosea, žiedų dar nemačiau bet tikiuosi, kad gal bent jau kitais metais bus, gera info, ačiū :)
Evaja wrote:
Fri Jun 18, 2010 7:32 am
Ramsis wrote:mano namuose gyvena Paphinia herrerae var. rosea, žiedų dar nemačiau bet tikiuosi, kad gal bent jau kitais metais bus, gera info, ačiū :)
o auga krepselyje ar vazonelyje?
as irgi turiu paphinia herrerae.... pastebejau, kad gerai jauciasi silumoj ir didelej dregmej.... augaliukas reanimatoriuj, bet matau,kad is ten isemus, reikes kisti i koki akvariuma :)
Rifas wrote:
Fri Jan 28, 2011 7:33 pm
Paphinia herrerae (panašiai, kaip Ramsio stanhopea) prieš kelias dienas numetė du žalius lapus nuo naujausio ūglio. Prieš kelias savaites nuo to paties ūglio numetė visiškai nudžiūvusį lapą (greičiausiai peršaldžiau, kai dėl netikėtų aplinkybių turėjome labai jau stipriai ir ilgai vėdinti namus).
Ūglis liko be lapų, iš tiesų tai ir auginio neliko - ką tik pačiupinėjau - dar nesupratau, ar jo visai nėra, ar jis labai minkštas, ar jis labai sausas.
Substratas beveik pradžiuvęs (vos vos vos jaučiasi drėgmės pėdsakai).
Liko dar du senesni (ne ypatingo grožio, bet lyg nepažeisti) ūgliai.
Ar imtis kokių priemonių, ar tiesiog laukti, kaip reikalai vystysis toliau?
Ramsis wrote:
Sat Jan 29, 2011 8:37 pm
Rifas, praeitais metais man buvo lygiai taip pat kaip tau, bet aš nieko nedariau, vasarą pradėjo augintis auginį, taip jis iki šiol dar ir auga. Tad jeigu nieko nenutiks galiu tikėtis kad per vasarą sustiprės ir kita žiema nebus tokia baisi.
andriuxplind2 wrote:
Mon Aug 15, 2011 2:43 pm
Rifai, kaip jūsiškė laikosi?
Ne-a, nepražiopsojau, grįžau iš Ispanijos trečiadienį, o ketvirtadienį pumpuras išsiskleidė.

Auginu labai paprastai. Susidariau įspūdį, kad tai labai nelepus augalas, tiesa, numetė nuo dviejų bulbų lapus, bet auga naujas auginys ir žydi, tai manau, kad susidraugavom.
Tik gavęs, iškart ją persodinau, į tą patį vazoną, tik su savo gamybos vidutinio smulkumo substratu. Pastebėjau vieną dalyką: Jai labai patinka, kai substratas būna pastoviai vos drėgnas, todėl laikau apie 0,5cm balutę po vazonu. Keramikinis įdėklas puikiai tam tinka, kaip matosi iš foto.
Du pumpurus praradau, nes leidau substratui gerokai pradžiūti :shifty:
Gyvena ji ant pietvakarinės palangės, nuo 16 val gauna tiesioginės saulės. Tręšiu "Shultz" orchidėjų trąšomis, kartais palieju su "HB - 101", skiedžiu: 4-6 lašai preparato litrui vandens.
Tai tiek apie priežiūrą. Bus matyt, kas su ja darysis, kai žiema ateis :shifty:
Rifas wrote:
Mon Aug 15, 2011 3:53 pm
Maniškė tiesiog nekinta. Gal netikra ? :lol:
Ačiū už išsamų aprašymą.
Ramsis wrote:
Tue Aug 16, 2011 9:50 pm
Žinai Andriau, taviškė ne ką didesnė nei mano. Maniškės pavadinimas yra Paphinia herrerae var. rosea ir kaip suprantu jos žiedai turi būti rausvi ne tokie intensyvūs. Bėda tame kad aš vis dar galvoju kad su ja nesutariu, tad sąraše ir nėra. Kaip suprantu ji turėtų būti kur kas didesnė, ir ją auginti patogiausiai krepšelyje.
andriuxplind2 wrote:
Fri Aug 19, 2011 12:11 pm
Man pačiam labai keista, kad augalas, kurį gavau gegužės mėnesį, ėmė ir pražydo. Žiedų tikėjausi kitiems metams. Na, bet nukirpt žiedstiebio ranka nekilo :no: :lol:
Šiaip, man ta šviesesnė daug gražesnė. Tai jei viskas bus gerai ir augalas prisitaikys prie šeimininko :roll: manau, kad bus ir P. herrerae var. rosea ant palangės pas mane
P.S. Žiedas jau beveik visai nuvyto. Kažkas aukščiau keliais postais klausė, kiek laiko žydi, taigi - apie 10 dienų vienas žiedas.
andriuxplind2 wrote:
Tue Jan 10, 2012 12:12 pm
Kaip jūsų paphinios laikosi?
Turėjom problemų. Ant vienos bulbos atsirado juodos dėmelės ir jos labai sparčiai plėtėsi. augalas numetė visus lapus. Bulbą pašalinau ir atrodo, kad toliau nieko blogo nebesidaro. Jau buvau bepradedąs prarasti viltį, kai sugalvojau vėl persodint, nes 3 mažos bulvytės kažkai prastai atrodė. Po persodinimo jinai atsibudo, ir dabar auginamės du auginukus :thumbsup:
Tiesa, persodinant, toje vietoje kur buvo išoperuota, augalas pasidalino į dvi ir vieną bulbas, todėl dabar auga du auginiai.
Evaja wrote:
Wed Nov 12, 2014 8:02 pm
o ar dar kas nors Paphinia auginate?
FUJI wrote:
Fri Nov 14, 2014 12:14 pm
Turiu Paphinia neudeckeri, bet nepatinka jai pas mane, gauta iš Perufloros pernai, bet taip normaliai ir neaklimatizavosi ... :(
Ramsis wrote:
Fri Nov 14, 2014 5:24 pm
Aš jau nebeturiu, nepripratinau jos prie savo klimato.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
Lina
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 6
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:22 pm

Re: Paphinia

Post by Lina »

Šiemet Paphinia neudeckeri žydėjo du kartus - vieną kartą pavasarį, antrą neseniai - čia ką tik spalį džiuginęs žiedas. Sukrauna vis po pora pumpurų, bet pražysti pavyksta tik vienam.
20201017_111038.jpg
20201017_111038.jpg (510.67 KiB) Viewed 2570 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Paphinia

Post by Urze »

Oho, koks žiedo marginimas ir kokie balti karuliai. Gražu. O kaip augini?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Gabriele
Posts: 329
Joined: Tue Oct 20, 2020 4:09 pm
Location: London
Contact:

Re: Paphinia

Post by Gabriele »

Lina, labai grazus ziedas😍 Prisijungsiu prie Urzes, papasakokit kaip ja auginat (kokios temperaturos, substratas ir tt).

User avatar
Lina
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 6
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:22 pm

Re: Paphinia

Post by Lina »

Urze wrote:
Mon Nov 02, 2020 7:07 pm
Oho, koks žiedo marginimas ir kokie balti karuliai. Gražu. O kaip augini?
Kad sunku kažką ir išskirti, priežiūra minimali - visus metus gyvena po dirbtiniu apšvietimu, keliskart per savaitę gauna truputį vandens.

Post Reply

Return to “Lūpragės (Stanhopea) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests