Zelenkoa onusta

Rossioglossum, Cochlioda, Oncidium, Brassia, Miltonia, Miltoniopsis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Zelenkoa onusta

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Thu Aug 13, 2015 8:56 pm
Negaliu pasigirti, kad pas mane pražydo, nes gavau dovanų su jau pradėjusiu augti žiedynstiebiu, bet vis tiek labai džiaugiuosi, kad žiedynstiebis užaugo ir nenubarstė žiedų per karščius. Kai visi augalai sustojo augti šiltnamyje nuo per didelės kaitros, Zelenkoa onusta kaip tik pradėjo auginti stiprų naują ūglį. Gamtoje sutinkamas Panamoje, Kolumbijoje, Ekvadore ir Peru. Auga kaip epifitas ir prisitaikęs augti dykumoje, dažnai sutinkamas ne tik kaip epifitas ant krūmokšnių ar kaktusų, bet ir kartais auga kaip litofitas ant apkerpėjusių uolų. Žiedynas labai ilgas ir grakštus, bet vazonas buvo parvirtęs, tai žiedai žiūri į visas puses, todėl įkeliu tik vieno žiedo fotografiją.

Image
MrGreen wrote:
Fri Aug 14, 2015 7:34 pm
Urze wrote:MrGreen, gerbiamasis, įdėk viso žydinčio augalo nuotrauką, a?
Urze, gal kada kai augalas paugs ir atrodys padoriau, nes dabar gėda rodytis :)
mozaika wrote:Kaip augalas visai nieko. Nedidukas, kompaktiškas, tik, kad aš su šia grupe nesusitariu.
O ne du žiedynstiebiai buvo?
ne, jei gerai pamenu, du buvo pas šeimininko augalą šiltnamyje, o šis su vienu žiedynstiebiu buvo namų šiltnamyje.
Urze wrote:
Sat Aug 15, 2015 7:08 am
Aš buvau įsigijusi jį iš Perufloros. Tai ilgai vargo, kol įsitvirtino, ne vienas gumbas nupuvo. Kai jau įsikabino, gan normaliai augo, tik jam labai daug šviesos reikia. Kai pakankamas apšvietimas, lapai ir gumbai pasidaro bordiškai žali. Galiausiai į kitus namus persikraustė, nes augo ne taip gerai, kaip jam prigulėtų.
MrGreen wrote:
Wed Aug 26, 2015 9:33 pm
Parodau visą žiedyną:
Image
nolina wrote:
Fri Sep 18, 2015 5:51 pm
Pagaliau prasiskleidė :heartsfade: Pirkau prieš 2 metus iš O&M, vienas ūglis su dėme buvo, aišku žiemą prisipurškaliojau ir puvinys sėkmingai išplito, teko porą ūglių pašalint, bet nieko. Šiemet jau riebesnį ūgliuką užsiaugino ir pirmą kartą žydi pas mane :)

Image

Image

Post Reply

Return to “Liežuvės (Odontoglossum) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests