Cattleya aclandiae

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Cattleya aclandiae

Post by Tina »

Šią katlėją įsigijau 2010 pavasarį iš orchidėjos.lt.
2010_0417_054840.JPG
2010_0417_054840.JPG (54.75 KiB) Viewed 3366 times
Pirmojo žydėjimo sulaukiau lygiai po 7 metų tą patį balandžio mėn. Žiedo sulaukiau po žiemojimo orchidariume.
IMG_6908.JPG
IMG_6908.JPG (59.73 KiB) Viewed 3367 times
2018 m. pražydo jau dviem žiedais, rugpjūčio pabaigoje vasarodama lauke.
IMG_9968.JPG
IMG_9968.JPG (69.01 KiB) Viewed 3367 times
2019 m. ilsėjosi.

Šįmet pražydo vienu žiedu lapkričio viduryje.
20201109_131629.jpg
20201109_131629.jpg (38.18 KiB) Viewed 3366 times
Žiedai labai įspūdingi, vaškiniai, itin stipraus kvapo.

Nors teko girdėti, kad ji sunkiai pražydinama, reikli šviesai, bet matyt jai kažkas visai atsitiktinai pas mane patiko. Jokių išskirtinumų nuo kitų savo orchidėjų jai netaikau. Žiemos - orchidariume, vasaros nuo birželio lauke. Kabo po graikišku riešutu, kur gana didelis šešėlis ir tiesioginė saulė praktiškai nepasiekia. Rudenį neskubu parnešt namo. Gauna tikrai gana vėsių, netgi šaltokų naktų.

Pastebėjau, kad ji reikli aplinkos drėgmei, bet šįmet dėl jos dydžio bandysiu auginti ant rytinės palangės. Pasodinta plastikiniam paprastam vazonėly, pusiau smulkiam substrate. Šis vazonėlis įstaytas į kitą, kurio dugne galima įpilti vandens.

Tręšiu Rain Mix trąšomis visą sezoną, be jokių poilsių. Kai būdavo orchidariume - per lapus ir vazono perliejimu, kol gyvena įstatomam vazone - mirkau tiesiog jame. Vasarą visas bekabančias lauke, tame tarpe ir ją, be ceremonijų perlieju laistytuvu. Laistymui naudoju lietaus vandenį, kuris susirenka į iškastą šulinuką. Tad manau prisirenka dar visokių gėrybių iš dirvos.

Tai vat taip. Jokių stebuklų ir specialių ceremonijų, nes tam tiesiog neturiu laiko. Pastebėjau, kad šis mano auginimo būdas visai patinka ir kitoms katlėjoms.

User avatar
Dalytė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 142
Joined: Sun Oct 18, 2020 10:02 pm
Location: Kaunas

Re: Cattleya aclandiae

Post by Dalytė »

Labai labai ačiū už pasidalinimą :) čia mano viena iš top super gražių orchidėjų. Įkvepia vilties :lol:

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Cattleya aclandiae

Post by Tina »

Tikrai įmanoma ją pražydinti. Dar vienas pastebėjimas. 2019 vasara buvo tragiškai karšta. Ir būtent šį sezoną ji nežydėjo. Jei bandyt ieškot sąsajų. Toks vaizdas, kad jai patinka drėgmė, saikinga šiluma ir tikrai ne pati ryškiausia šviesa.

Dar ji nuolat "lipa" iš vazono pagal savo prigimtį. Šįmet gan drastiškai sukišau ją atgal. Atrodo ir dėl šito nesupyko ir net pražydo. Bet bijau daug prisidžiaugti, nes tik pasigirk kuom nors :lol:

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Cattleya aclandiae

Post by Urze »

Tina, o gal galite ir viso augalo nuotrauką su žiedu įdėti? Kad ir dydis matytųsi, ir kaip rizoma keliauja. O per sezoną užaugina vieną ūglį?

Įdomu tai, kad daug kur nurodo, jog kas jau kas, bet šita katlėja nori augti tik ant bloko ir jokių vazonų. O va, auga puikiai vazone, posmulkėj žievėj, žydi, ir ką tu jai. :lol: Tai eilinį kartą patvirtina taisyklę, kad orchidėjų auginimo sėkmė priklauso nuo individualių augintojo suteikiamų sąlygų, o ne sekimo griežtomis rekomendacijomis.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Cattleya aclandiae

Post by Tina »

Prašom :)
20201111_121123.jpg
20201111_121123.jpg (140.86 KiB) Viewed 3342 times

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Cattleya aclandiae

Post by Ričardas »

Oho, o ji ir netokia mažitė atrodo nuotraukoi .

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Cattleya aclandiae

Post by Tina »

Na taip, orchidariumui ji man jau griozdas. Todel ir bandau laikyt ant palanges pirmaji salta sezona.

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Cattleya aclandiae

Post by Šilingė »

Foto - akivaizdi priežastis, kodėl susilaikau nenerdama į katlėjas pilna galva :lol: Neskaitant to, kad su šviesa mano namuose irgi nelabai... kas yra pagrindinė priežastis. Tiesa, keletas tų, kurios pas mane gyvena, tai visai dar ir pasitenkina esamu ir didžioji dalis jų net žydi laikas nuo laiko.
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Cattleya aclandiae

Post by Tina »

Turejot omeny gabaritus?

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Cattleya aclandiae

Post by Šilingė »

Aha :mrgreen:
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Cattleya aclandiae

Post by Urze »

Ačiū, Tina. Man iš internetinių nuotraukų irgi buvo susidaręs vaizdas, kad ji tokia mažulė, kompaktiška, o čia ponia plačių mostų. :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Cattleya aclandiae

Post by Tina »

Taip, ji pasodinta tam didesniam orchideju vazone. Visiskai netramdoma. Ugliai ir saknys auga kuria uzsinoreje kryptimi :) yra ir didesniu katleju, bet si savo vietos po saule irgi issikovoja.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya aclandiae

Post by MrGreen »

Tina, ačiū už info ir šią tema. Turiu jauną sodinuką tai reiks dar penkis metus laukti žiedų :lol: Dėl drėgmės su šia katlėja problema ta, kaip ir su dauguma dvilapių katlėjų - jų stiebagumbiai labai nedideli ir mažai drėgmės prikaupia, ir blogiausia, kad priešingai nuo vienalapių katlėjų, sunkiai arba visiškai neatsistato po to kai perdžiūna. Todėl dauguam dvilapių katlėjų netoleruoja perdžiūvimo. Manau Cattleya aclandiae puiki kandidatė ne tik ant žievės auginti, bet ir krepšelyje jei galima užtikrinti augalui reikalingą aplinkos drėgmę, jei ne, belieka vazonas. mano jaunas augalas auga vazone smulkiame substrate, kai paaugs parinksiu šiek tiek stambesnių gabaliukų substratą.

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Cattleya aclandiae

Post by mozaika »

Na va, ir atkrito noras. Kai dauguma rinkosi mažąsias paaugusias iš laboratorijos, aš kažkaip susilaikiau. Bet po to vis sukosi mintis, jeigu ji tokia nedidelė, kodėl aš nepasiimu. Laboratorijoje liko tik itin mažos. Sakiau gi tegu dar auga, bet dabar galvoju, jeigu ji tokio dydžio, gal ir neatsiras vietos. :roll:
Bet labai žavinga ;) .
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Cattleya aclandiae

Post by Tina »

Pamatavau užimamą plotą ant palangės, kad dar aiškiau būtų. Tai užkariavus kažkur 45 ant 35 cm.

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Cattleya aclandiae

Post by Ričardas »

Tina wrote:
Wed Nov 11, 2020 6:34 pm
Pamatavau užimamą plotą ant palangės, kad dar aiškiau būtų. Tai užkariavus kažkur 45 ant 35 cm.
:o mano schomburgkia tiek vietos neužima . O gal pas Jus kitokia , nes kiek google žiurėjau tai ji kaip ir mažo ugio ?

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Cattleya aclandiae

Post by Tina »

Atskiri ugliai tikrai nera auksti. Ji mazesne uz kitas katlejas, bet netvarkingas augimas i visas puses ta erdve atima. Lyginant su musu turima Alma, ji mazyte.

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Cattleya aclandiae

Post by Tina »

Zydintis ugliukas iki lapeliu issisakojimo 11 cm. Ismatavau visa kaip pas siuveja per primatavimus :D

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Cattleya aclandiae

Post by Ričardas »

Tina wrote:
Wed Nov 11, 2020 6:53 pm
Zydintis ugliukas iki lapeliu issisakojimo 11 cm. Ismatavau visa kaip pas siuveja per primatavimus :D
Pagaliau išsiaiškinom 😂
Aš mėgstu kad ugliai nestypsotu į visas puses, tai raišioju kad stačiai stovėtu (aš apie uglius 😂) tai gautusi gan kompaktiška ir graži katleja .

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Cattleya aclandiae

Post by Ričardas »

mozaika wrote:
Wed Nov 11, 2020 5:28 pm
Na va, ir atkrito noras. Kai dauguma rinkosi mažąsias paaugusias iš laboratorijos, aš kažkaip susilaikiau. Bet po to vis sukosi mintis, jeigu ji tokia nedidelė, kodėl aš nepasiimu. Laboratorijoje liko tik itin mažos. Sakiau gi tegu dar auga, bet dabar galvoju, jeigu ji tokio dydžio, gal ir neatsiras vietos. :roll:
Bet labai žavinga ;) .
Linut, o kokio maždaug amžiaus iki žydėjimo labaratorijoj ?
Ps, pasirodo, jeigu ugliai vertikalus ji gan kompaktiška.

Post Reply

Return to “Katlėjos (Cattleya) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests