Cattleya perrinii (syn. Laelia perrinii)

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Cattleya perrinii (syn. Laelia perrinii)

Post by MrGreen »

Ramsis wrote:
Thu Nov 17, 2016 8:23 pm
nesitikėjau tokio dydžio žiedų, sakyčiau gan graži ir forma, tik va šviesos permažai o ir žiedas pirmas, tai toks kreivokas :)
Bet šiai labai simpatiškas "veidelis"
ricardas wrote:
Thu Nov 17, 2016 8:55 pm
Ale tikrai gražus žiedas , apatiniai žiedlapiai gražiai nusvire .
Kokio skersmens žiedas ?
Ramsis wrote:
Thu Nov 17, 2016 9:43 pm
12 cm į plotį ir 15 į aukštį
ricardas wrote:
Thu Nov 17, 2016 10:02 pm
Nuotraukos dešinėj matau dar voką , ar jis tuščias ?
Ramsis wrote:
Fri Nov 18, 2016 6:23 pm
Ne netuščias, bet tas žiedas greičiausiai neprasiskleis. O aš ir nebandau jos prievartauti, tegul dar sustiprėja.
ricardas wrote:
Fri Nov 18, 2016 8:09 pm
Dėl prievartavimo, tai manau kad jei pakanka augalui jėgų tai jis ir žydės bet jei silpnas augalas tai žiedas bus ne taisiklingos formos ir trumpiau žydės . O prievartavimas kaip suprantu tai temperatūros režimas , liejimas , trešimas bet juk gamtoj tokios sąlygos ir būna . Kaip sakoma , išlieka stipriausi .
MrGreen wrote:
Sat Nov 19, 2016 10:33 am
Bent jau vieną žiedą turi ir žinai kad tikrai augini tai kas parašyta ant kortelės :) Aš kažkaip maniau visad kad žiedai tikrai mažesni, bet pagal išmatavimus tai normalūs visai :thumbupleft:
Tik vienas klausimas kyla dėl spalvos dryžių keliose vietose? Ar nebus virusuotas augalas? Gal tik fotografijoje taip atrodo? :think:
Ramsis wrote:
Sat Nov 19, 2016 7:09 pm
Tik vienas klausimas kyla dėl spalvos dryžių keliose vietose? Ar nebus virusuotas augalas? Gal tik fotografijoje taip atrodo?
Aš irgi apie tai pagalvojai, bet dar palauksiu, šis žiedas buvo toks susisukęs, užkliuvęs tarp lapų, aš jį gelbėjau, tai jis tiesinosi kokias tris paras, tai sakau gal tie dryžiai dėl to, nes dabar kai žiedas įsižydėjo, jie beveik visai dingo.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya perrinii (syn. Laelia perrinii)

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Sun Dec 01, 2019 2:21 pm
Kaip Ramsis rašė žiedai tikrai dideli o dar ir skaniai kvepia :) Pirktas iš Elsner kaip jaunas sodinukas 3 metai iki žydėjimo, pirmą kartą pražydo praėjus gal 7 metams nuo pirkimo, dabar žydi reguliariai.
Laelia perrinii
Image

Image
Slogaa wrote:
Mon Dec 02, 2019 4:28 pm
Septyni metai nuo pirkimo.. va čia tai wow.. aš jau turbūt būčiau neapsikentus ir kur nors ištrenkus - būčiau netikėjus savo auginimo sąlygom ir galvojus, kad jai kažkas netinka pas mane. Super Ričardai!!
ricardas wrote:
Mon Dec 02, 2019 5:13 pm
Slogaa wrote:
Mon Dec 02, 2019 4:28 pm
Septyni metai nuo pirkimo.. va čia tai wow.. aš jau turbūt būčiau neapsikentus ir kur nors ištrenkus - būčiau netikėjus savo auginimo sąlygom ir galvojus, kad jai kažkas netinka pas mane. Super Ričardai!!
Dianit, čia Igno nuopelnas :)
Slogaa wrote:
Mon Dec 02, 2019 6:11 pm
OJ,.. :D netyčia susimaišiau. - tai va.. Mr. Green čia jum skirta :lol:
mozaika wrote:
Mon Dec 02, 2019 6:55 pm
Pasižiūrėjau į savo sąrašą, vis dar laukiu nuo 2012 m. vienos raibuolės sprogimo. Vis kiekvienais metais viltis nemiršta :D .
andriuxplind2 wrote:
Tue Jul 14, 2020 6:04 pm
Kokio maždaug dydžio pats augalas, žydėjimo sulaukęs? Man O&M vietoj mano užsakytos Cattleya little jogheana × lucasiana metai iki žydėjimo, įdėjo Laelia perrinii coerulea - 3 metai iki žydėjimo. Jaučiu, prasikeiksiu 100 metų žiedų laukdamas (jei ji išgyvens nors metus pas mane).
received_970922040011480_copy_480x640.jpeg
received_970922040011480_copy_480x640.jpeg (94.17 KiB) Viewed 1830 times
MrGreen wrote:
Tue Jul 14, 2020 9:59 pm
Mano dabar atrodo taip, didžiausias suaugęs ūglis siekia beveik 40 cm aukščio. bet žydėti gali ir mažesnis augalas.
Laelia perrinii.jpg
Laelia perrinii.jpg (318.69 KiB) Viewed 1830 times
Taviškė manau bent 2-3 metus tikrai turės paugti.
andriuxplind2 wrote:
Tue Jul 14, 2020 11:00 pm
Nu jo. Pagalvojo omas, kad nėr ko man terliotis su tom miniatiūrom, tai tėškė normalią gigantę :lol: Gerai bent tiek, kad kažkada buvo tarp svajonių, galėsiu pasižaisti.
Bet taviškė kokia skaniai raudona :thumbsup:
MrGreen wrote:
Thu Jul 16, 2020 12:23 pm
Gal viskas bus gerai su tokiu jaunu augalu, laikas geras naujoms šaknims augti. Aš gailiuosi, kad ir Nardotto neužsisakiau coerulea formos, ten FS buvo ir kaina gera, o augalas retas.
andriuxplind2 wrote:
Thu Jul 16, 2020 12:32 pm
MrGreen wrote:
Thu Jul 16, 2020 12:23 pm
Gal viskas bus gerai su tokiu jaunu augalu, laikas geras naujoms šaknims augti. Aš gailiuosi, kad ir Nardotto neužsisakiau coerulea formos, ten FS buvo ir kaina gera, o augalas retas.
Pasiterliosiu aš su ja kurį tai laiką. Jei matysiu, kad nelaiminga, galėsiu atiduot 😀

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya perrinii (syn. Laelia perrinii)

Post by MrGreen »

Pakartosiu foto ir čia. Cattleya perrinii anksčiau vadinta Laelia. Žiedai kvapnūs ir siekiia horizontaliai 14cm. Žydi ankstesnėje žinutėje matomas mažas ūglis, kuris užaugo per vasarą.
Image

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Cattleya perrinii (syn. Laelia perrinii)

Post by Urze »

A, tai pagal Tavo ranką sprendžiant, tiek augalas, tiek ir žiedas yra gan nemaži. Labai neįprasta žiedo forma - tokia lyg nučiulptas ledinukas, ypač kai dabar esam pratę prie pūstažandžių hibridinių katlėjų.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya perrinii (syn. Laelia perrinii)

Post by MrGreen »

Lyginant su purpurata, tai ši labai kompaktiška :lol: O žiedo forma man labai patinka. Ir šiaip nemėgstu apvalių kaip lėkščių katlėjų žiedų, man patinka kai tam tikra forma yra. Ši, žinoma laaabai jau išskirtinė ir grakšti.

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Cattleya perrinii (syn. Laelia perrinii)

Post by Slogaa »

Koks gražus, tavo, Urze palyginimas. Taip ir įsivaizduoju vaiką įsisukusį į Mr.Greeno šiltnamį. :D
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

Post Reply

Return to “Katlėjos (Cattleya) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 3 guests