Bletilla striata (liet. kryputė)

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
andriuxplind2

Re: Bletilla striata (liet.Kryputė)

Standartinė andriuxplind2 » 06 Sau 2012, 20:54

Olivija rašė:](*,) ](*,) mano Bletilla seka netinkamu Andriaus augalo pavyzdžiu (gerai, aš kalta :oops: ) antradienį per skubėjimą biškį vandens šliūkštelėjau pro šalį ir kliuvo į jos vazoną... šiandien radau toooooookius 6 stiebus :shock: :shock:
Tinkamas, tinkamas pavyzdys pas mane. Čia kalėdoms buvo. Pavasariui dar antra tiek guli šaldytuve :)
O aš kadangi neturiu ką veikt, tai manau, kad mano kryputė nėščia pasidarė :lol:
Paveikslėlis
Paveikslėlis

O čia šiaip
Paveikslėlis
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 06 Sau 2012, 21:13

Ramsis rašė:
O aš kadangi neturiu ką veikt, tai manau, kad mano kryputė nėščia pasidarė

Ne, nu jau virš visko. Dar pasakyk kad pas tave bitės prabudo :lol: :lol: :lol: :lol:
Aha, toks diidelis dvikojis tranas apskraido orchidėjas kartais :lol:
Čia iš neturėjimo ką veikti :poke: :mrgreen:
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 17 Sau 2012, 14:34

Ramsi
Taviškė ;)
Paveikslėlis
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 17 Sau 2012, 15:07

Ramsis rašė:Oi, geras. Jau ūgliai nemaži. Tu dar parašyk kokį substratą man jai pasiruošti.
Saviškes sodinau į paprastos daržo žemės ir komposto mišinį santykiu 1 prie 1. Galima įmaišyt "atidirbusios" žievės, perlito, arklio aukso. Čia iš tikro, kaip kam geriau. Man geriau, kai aš galiu pamaitinti trąšomis, o maišant geresnius priedus, tokius, kaip arklio "auksas" su tręšimu gaunasi komplikuotai.
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 17 Sau 2012, 15:18

Šilingė rašė:Aš gautą iš Diedmorozo gumbelį kol kas įmečiau šaldytuvan pas plejones O.o Dėl substrato jau daugmaž aišku, o kokio dydžio vazoną imti :question:
Kiek teko patirti, tai negilus, bet platus "bliūdas" turėtų būti. Tokiems gumbeliams gautiems iš Diedmorozo, kažkur 15-20cm skersmens bus daugiau nei per akis. Jei kryputės bus gerai maitinamos, tai bus ir prieaugis geras.
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 22 Vas 2012, 11:59

Murfika rašė:Andriau, o paguldžius ją į žemes ar galima palieti? Ir kokiam gyly sodinti?
Sodinti kokie 3-5 cm gyliu ir palaistyt truputį, stengtis, kad žemė niekad visiškai neišdžiūtų
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 22 Vas 2012, 12:37

Beje, jau derlius irgi baigia sunokti. Įdomu, kada nuiminėti reikės?
Paveikslėlis
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
iron
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė iron » 25 Bal 2012, 08:45

Manoji turi du ūglius. Bet keisti lapai: tokiomis tarsi prašviesėjusiomis dėmelėmis. Gal tai kokia liga? O gaal čia amarų "palikimas": buvo, rodos, tripsai užsukę pakeliui... Dabar nunaikinti jau.
Stenkis nepergyventi dėl to, ko tikrai negali pakeisti...

Vartotojo avataras
Dalytė

Standartinė Dalytė » 25 Bal 2012, 09:34

mano taipogi su tokiom dėmelėm

Vartotojo avataras
iron

Standartinė iron » 25 Bal 2012, 11:47

Apžiūrėjau, kad šviežios lapų dalys jau be dėmelių.

Kada laukan nešite?
Prikabinti failai
DSCN7237.JPG
DSCN7237.JPG (181.32 KiB) Peržiūrėta 6531 kartus(ų)
Stenkis nepergyventi dėl to, ko tikrai negali pakeisti...

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 25 Bal 2012, 19:19

Mano jau seniai lauke gyvena, tik jos ir mažesnės, dar nežydėjo :) Taip pat turiu kiekvienais metais tokių dėmelių, ir jos labai nepatinka man :think: Įdomiausia kad visi augalai yra iš skirtingų vietų, o liga ta pati :think:
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 25 Bal 2012, 22:51

Kryputės neturiu, bet su tokiu pačiu biesu kovojau pernai. Iš pradžių atsirado ant vieno liežuvės (ji dar ir dabar tą patį dalyką turi), paskui persimetė ant cymbidžio, tai jis ir nugaišo, bet manau, kad ne dėl to, op per daug įvairios chemijos pavariau. Liežuvė šiaii dienai glaustosi su kitom gėlėm, bet ant kitų jokio tokio taškiuko nėra, bet visi nauji liežuvės lapai auga su tokiais taškiukais. :scratchheadyellow:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 28 Geg 2012, 10:11

Mano kryputė krauna pumpurus :) ir lapai šiemet labai gražūs, nei vienos dėmelės :D
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 28 Geg 2012, 12:44

O vis tik nuo ko tos dėmelės atsiranda? Nes pastbėjau labai panašias ant gongoros lapų, bet tiek masiškai ir taip staigiai atsirado. :(

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 13 Rgp 2012, 19:58

iron rašė:
andriuxplind2 rašė:Vienas vazonas maniškių jau numetė lapus, bet gyvatę kažkas palaistė, tai pradėjo daug naujų "pypsikų" lysti :doh: O tuo tarpu antra, labai sėkmingai žaliuoja.
Tai ta "gyvatė" kur nors po stogu, kad laistymas ne "automatinis"?

Manoji kaip turėjo, taip ir turi du tuos pačius auginius, tik gal kiek didesni, nei prieš porą mėnesių. Laistymas dažniausiai "automatinis" - lietaus. O kadangi žaliuoja, tai ir aš prisidedu, kai pradžiūvusią randu.
Aha. Abu vazonai "tupi" šiltnamyje. Net nustebau, kokią naudą joms šiltnamis duoda. "Bulvytės" vos ne dvigubai didesnės už pernykštes :thumbsup:
Rabindranatas Tagorė

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių