Puslapis 13

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Parašytas: 30 Geg 2012, 11:24
iron
iron rašė:Manoji jau pražydo. Pradžioje buvo visai nedidelis žiedas ir visai baltas. Dabar kiek paaugo ir vos ne vos rausvai klumpaitė spalvinasi. Bet kol kas visai nežymiai.
12-05-26.JPG
12-05-26.JPG (75.41 KiB) Peržiūrėta 9391 kartus(ų)
Per vakarykščias vėtras įnešiau į vidų. Anksčiau stovėjo pietinėje terasoje ant žemos palangės. Šviesoje, bet tiesioginės saulės negauna.
12-05-26-1.JPG
12-05-26-1.JPG (123.61 KiB) Peržiūrėta 9391 kartus(ų)

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Parašytas: 30 Geg 2012, 11:25
iron
Žiedelio skersmuo dabar 6,5 cm

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Parašytas: 31 Geg 2012, 20:51
Ramsis
Iron pas tave kuo tikrioausias Cypripedium reginae rausvumas jo arba dar padidės arba po kelionių toks ir liks, bet kitais metais gali tikėtis tokio koks yra nuotraukoje.

Cypripedium reginae

Parašytas: 19 Geg 2014, 21:25
MrGreen
Turiu du Cypripedium reginae augalus, vienas žiemojo šaldytuve ir jau tuoj žydės. Kitas C. reginae žiemojo lauke ir tik dabar atšilus orams pajudėjo raikalai į priekį, pradėjo pastebimai augti ūgliai.

Re: Cypripedium reginae

Parašytas: 20 Geg 2014, 08:37
Meri
MrGreen, kaip rekomenduotumėte paruošti gruntą auginimui lauko sąlygomis, kokia tai galėtų būti vieta, ar būtinai su pastoviu pavėsiu?
Ar tiktų vakarinė pusė?
Ir lauksim tęsinio, nes lb norisi jas auginti lauke.

Re: Cypripedium reginae

Parašytas: 20 Geg 2014, 18:03
MrGreen
Meri, cituoju atsakymą iš kitos temos:
MrGreen rašė:Pasodinau tokioje vietoje kur būna tik vakarinė saulė, substratą paruošiau kaip nurodyta straipsnyje "Auginame klumpaites (Cypripedium)", kuris yra devintajame žurnalo „Orchidėjos“ numeryje, maunau šį numerį turite, o jei ne tai substrato paruošimą pasižiūrėti galite atsisiuntusi pdf formatu žurnalą iš LOD skilties forume. Pridengiau žiemai nedideliu sluoksniu žievės mulču, galima skayti buvo nedengtas, tačiau ir žiemos normalios neturėjome šiemet, manau plačiau bus galima kalbėti po ilgos ir šaltos žiemos :think: Tik tiek, kad nesitikėjau šiandien pamatyti tris pumpurus kyšančius tarp žievės mulčo, rudenį pasodinau šaknų gniužulą su vienu pumpuru.
Žiūrėsim kaip kitais metais bus, nes ši žiema sakyčiau palanki klumpaitėms lauke buvo, kita žiema jei bus rimtesnė, tada bus galima daugiau kažką pasakyti.

Re: Cypripedium reginae

Parašytas: 16 Bir 2014, 08:14
vitaj
Labai gražūs žiedai. Mano reginae šiais metais neišdygo :no: . Žiemą laikiau vėsioje patalpoje kartu su kentucky, kuris jau žydėjo. Pavasarį persodinau tik reginae. Gal pasižeidė šaknys, gal žiemą per sausai laikiau

Re: Cypripedium reginae

Parašytas: 28 Bir 2014, 22:19
iron
Manoji Regina dar nebuvo persodinta. Pas mane dvi žiemas žiemojo, o žydėjo tik pirmąkart.
Tik ką baigė žydėti - jau sudžiūvo žiedai.

Svarstau: kada persodinti geriausia - dabar ar rudeniop?

:question: :question: :question: :question:

Re: Cypripedium reginae

Parašytas: 29 Lie 2014, 09:19
Olivija
rudeniop, kai jau pereina į ramybės būseną

Re: Cypripedium reginae

Parašytas: 07 Rgs 2014, 19:57
iron
Visi Reginos stiebai draugiškai po truputį gelsta

Re: Cypripedium reginae

Parašytas: 11 Spa 2014, 18:34
mozaika
Žinant, kad ruduo Cypripedium'ams tinkamiausias laikas persodinimui, tai šią gražią saulėtą dieną nusprendžiau persodinti savo Reginukes.
Čia priemonės, kurios buvo naudojamos persodinimui: stambus ir smulkus keramzitas, perlitas, vermikulitas, smulkūs plauti žvyro akmenukai, po kitų orchidėjų persodinimo likęs substratas, žiūpsnelis pasenusių kiminų, sauja kreidos, plastikinis didelis vazonas, kompostinė žemė ir pačios Reginukės. Ant dugno stambaus keramzito sluoksnis ir po to žievės ir kiti substrato likučiai. Žiupsnis buvo įmaišytas ir kreidos. Ir po to maišomas gogal mogal: kompostinė žemė, perlitas, smulkus keramzitas, vermikulitas, susmulkinami kiminai, sausa kreidos.
Ir išėmiau pažiūrėti kaip per vasarą išsilaikė naujokės Reginukės šaknynas. Šaknys gražios, visos sveikos. Viena jau auginasi du naujus kamieninius ūglius, kita vieną. Tikėkimės, jie žydės. Pakedentomis šaknimis abi padedamos ant paruošto vazone substrato ir viskas užžeriama nedaugiau kaip 10 cm paruošto substrato sluoksnio. Senųjų sudžiūvusių ūglių visiškai nenukarpiau, kad matyčiau, kurioje maždaug vietoje turėtų prasidėti dygimas. Įkišama kortelė, kad žinočiau kas auga ir palikau, kur buvo prieš tai iki kol ateis rimta žiema. :).

Re: Cypripedium reginae

Parašytas: 11 Spa 2014, 18:54
Eliss
Aš gal prieš mėnesį persodinau į molinį vazoną, kai nudžiuvo. Bet šaknų nekedenau, ar blogai :scratchheadyellow: kaip išėmiau, taip įdėjau. Matės keli ūgliukai. Dėjau keramzito, žvyro, žievių, gal komposto, dabar nepamenu. Ant viršaus užbėriau sudžiuvusių eglės spyglių, kažkur skaičiau. Žodžiu, pirma pažintis su augalu :)

Re: Cypripedium reginae

Parašytas: 12 Spa 2014, 18:26
mozaika
Eliss, nieko baisaus, kad šaknys nepakedentos. Jeigu viskas bus gerai, pats išsivynios kaip jam reikia. Tik yra pateikiamos rekomendacijos, kaip sodinama į plačią duobę ar indą šaknis išskėsti į šonus, nes joms būdingas toks augimas.
O dėl mulčiavimo spygliais, tai mažas kiekis nieko tokio. Labiau rekomenduojama nukritusiais lapais, nes spygliai rūgština substratą, bet kad to išvengti galima ant viršaus užberti smulkintų kriauklių ar šiek tiek tos pačios kreidos, dolomitmilčių. Ir tas pats vermikulitas tinka, nes jis šarmina substratą.

Re: Cypripedium reginae

Parašytas: 10 Geg 2015, 21:49
iron
Po rudeninio persodinimo į kiek didesnį vazoną kol kas matau tik vieną mazoliuką... [O.0]
O pernai bųvo cieli keturi...

Re: Cypripedium reginae

Parašytas: 13 Geg 2015, 13:49
Eliss
Pažiūrėjau, lenda du pypsiukai :) jau šito žiedų laukiu kaip kažin ko.