Puslapis 15

Corybas pictus

Parašytas: 02 Kov 2013, 22:30
MrGreen
Urze papasakok kaip jis auga, kaip pražydinai, ar iškart po ramybės pradėjęs augti pražydo ? mano dar labai mažas naujas ūglis, nežinau ar galima šiemet tikėtis žydėjimo, bet bent jau lapą ir stiprų gumbelį užaugintų per vasarą :think: ir aš būsiu laimingas :lol: jei turi nežydinčio augalo foto?

Re: Corybas pictus

Parašytas: 03 Kov 2013, 14:57
mozaika
Urze, ir dar prie to pačio pratęsiant diskusijas, kas kiek laiko atidarai indelį vėdinimui. Internete vieno augintojo pasakojamuose radau, kad jis du kartu per dieną atidengia dangtelį.

Re: Corybas pictus

Parašytas: 03 Kov 2013, 17:08
Evaja
o aš savo "piktą žirnį" "užvožiau" stikliniu gaubtu, o po apačia pakišau varžtelius, kurie nuo padėkliuko palieka apie pusės cm tarpą. Galvoju, kad gal bus geras vėdinimas ir nieko nereikės kilnoti :)

Re: Corybas pictus

Parašytas: 05 Kov 2013, 11:05
Urze
MrGreen rašė:Urze, papasakok, kaip jis auga, kaip pražydinai, ar iškart po ramybės pradėjęs augti pražydo ?
Netrukdžiau, tai ir pražydo. :D O šiaip tinkamas sąlygas suteikiau ir rezultatu vis dar džiaugiuosi. Nesitikėjau, kad tiek ilgai išsilaikys žiedas - beveik 1,5 mėn., o jis vis dar gražutis. :w00t: Corybas pictus aktyvaus augimo metu reikalingas labai aukštas aplinkos drėgnis (tinka ir 99 %, žemiau 80 % jau rizikinga), pastoviai drėgnas substratas ir šiluma (bent 20 laipsnių), nes tada greičiau auga. Saugoti nuo vandens patekimo ant lapo/žiedo, bo staigiai supūti gali :!: Pražysta nuo dygimo pradžios gan greitai, kai jau lapelis būna ištiestas, bet pirma jį užsiaugina.

Asmeninis "pikto žirnio" orchidariumas pavadinimu "Skanisilkė". :mrgreen: Žirniu vadinamas todėl, kad požeminis gumbas atrodo kaip žirnis, o ir dydis kaip sudžiuvusio žirnio.
rps20151122_235155_250.jpg
rps20151122_235155_250.jpg (46.44 KiB) Peržiūrėta 10960 kartus(ų)
Corybas pictus 2013-03-04 2.jpg
Corybas pictus 2013-03-04 2.jpg (112.94 KiB) Peržiūrėta 10960 kartus(ų)
Ant dugno - vanduo, vazonas įstatytas į indelį be skylių, taigi vazonas vandens nesiekia. Dangtukas pastoviai uždarytas, tik dabar pradėjau palikinėti mažytį tarpelį. Kasdien įlendu pažiūrėti, kaip laikosi, tai tuo pačiu ir prasivėdina per tą apžiūros akimirką, kartais prapučiu. Lempa stalinė, nestipri, nes jau pasenusi, bet šiek tiek šildanti. Pastatytas toli nuo lango, tai natūralios šviesos negauna.

Re: Corybas pictus

Parašytas: 05 Kov 2013, 11:49
kaa
man patinka šis "ligonių klubas" :D :thumbsup:
užtat kokie gražūs rezultatai :thumbupleft:

Re: Corybas pictus

Parašytas: 05 Kov 2013, 21:45
mozaika
Urze rašė: Saugoti nuo vandens patekimo ant lapo/žiedo, bo staigiai supūti gali :!:
Patarimas geras, o kaip tai padaryti :Hmmmm: . Šiandien grįžus radau visą indelį aprasojusi ir dangtelio paviršių. Ir iš karto mintis, ką daryti, kad nenulašėtų ant lapo.

Ir dar klausimėlis, ar reik perlieti vazonėlį kas kiek laiko? Nes šiandien ne vien visas indelis buvo rasotas, bet ir "pikto žirniaus" vazonėlio vidaus sienelės.

P. S. Atsirado naujas "Pikto žirnio" gerbėjų klubas :D

Re: Corybas pictus

Parašytas: 06 Kov 2013, 06:50
Evaja
kadangi po Urzės įliustruoto aprašymo supratau, kd maniškiam tikrai bus per mažai drėgmės, tad jis vakar atsidūrė dviejų litrų stiklainyje , iki pusės pripiltame vandens, o po apačia pastatytas apverstas vazonėlis, ant viršaus užmečiau stiklinį dangtelį, kad matyčiau ką jis ten veikia. Na ir stovi prie stalinės lempos, tai vis vakarais šonus pasišildo. Žiūrėsim :D


P.s. tikrai "piktų žirnių" gerbėjų klubas atsirado :Hmmmm:

Re: Corybas pictus

Parašytas: 06 Kov 2013, 08:08
Urze
Mozaika, man kapsinčių lašų išvengti padeda tas, kad lempa dangtelį įšildo ir ant jo kondensatas nesikaupia. Dar padėtų, jei dangtelis būtų ne lygus, o lyg kūgio formos - centras aukščiau nei kraštai. Tada kondensatas turėtų į pakraščius nutekėti. Plastikinį dangtelį šitaip pakoreguoti lengvai galima pasinaudojus verdančiu vandeniu.

Nereik leisti išdžiūti substratui, o kaip tą drėgmę palaikysi, tai jau nuo augintojo priklauso - galima ir perlieti, galima ir apipurkšti jį. Tuo labiau, kad uždaroj aplinkoj ir labai lėtai pradžiūna.

Evaja, :thumbupleft:. Maniškiam net menkas tarpelis ventiliacijai nepatiko, šakniaplaukiai pavyto, tai vėl sėdi be jokių ventiliacijų.

Re: Corybas pictus

Parašytas: 12 Kov 2013, 09:32
Urze
Mažulis perėjo į kitą fazę - nužydėjo. :)
Beje, gal tiksliau būtų šios orchidėjos temą perkelti į skiltį "Augančios žemėje orchidėjos"? Nes ji vis tik miško paklotės samanose auga.

Re: Corybas pictus

Parašytas: 12 Kov 2013, 09:43
Evaja
na, pasakyta- padaryta :) šiaip jau domėjausi, ką reikės su tuo žirniuku daryti, forumuose radau, kad labai gerai auga kokoso čipsuose.

Re: Corybas pictus

Parašytas: 12 Kov 2013, 22:21
mozaika
Čia yra gražių nuotraukų http://www.orchideenforum.info/showthre ... 69-Corybas :) . Tik dėl tręšimo nelabai randu informacijos. Ar galima, ar ne? Ir kas tai turėtų būti...

Re: Corybas pictus

Parašytas: 12 Kov 2013, 22:41
Evaja
o auga C.pictus sakyčiau greitai- nuo seminaro lapukas paaugo dvigubai, kotelis jau siekia centimetrą tai tikrai....
kas toliau? :think:

Re: Corybas pictus

Parašytas: 12 Kov 2013, 22:46
MrGreen
Pas mane lėtapėdis, aišku mano dar tik dygsta, bet jau taip lėtai viskas vyksta, kad... :boring:

Re: Corybas pictus

Parašytas: 12 Kov 2013, 22:50
Evaja
MrGreen rašė:Pas mane lėtapėdis, aišku mano dar tik dygsta, bet jau taip lėtai viskas vyksta, kad... :boring:
įtariu, kad nesuteiki tinkamų sąlygų...pas mane irgi tik dygo kai pasiėmiau...Pradžioje buvau protinga ir uždengiau stikliniu burbulu, bet kai Urzė paprotino, tai į dvilitrinį stiklainį pripyliau vandens iki pusės, pasodinau apverstą plastmasinį vazoną, ant jo - vazonėlį su piktu žirniu ir visą šitą uždengiau stikliniu dangteliu. Vakarais dar šonus pašildo stalinė lempa, kai prie darbų kokių atsisėdu...veiksmas pagreitėjo gerokai :thumbsup:

Re: Corybas pictus

Parašytas: 14 Kov 2013, 11:20
mozaika
Nelabai ir pas mane kruta. Tai paskaičius Evajos žinutę, kai grįžau namo pripyliau mažiau nei pusę plastikinio indelio vandens į vidų įstačiau keramikinį vazonėlį-įdėliuką ir į jį įstačiau vazonėlį su "pipiru". Anksčiau buvau pripylus ant dugno per du pirštus keramzito ir per pus to sluoksnio vandens. Vakare irgi laikau po lempa, o ryte pernešu į šviesį ir šilčiausį kambarį ant palangės. Tik va, kirba klausimas ar geriau ieškoti kaip Urzės jogurto indelio ar keramikinis nieko baisaus :scratchheadyellow: