Trąšos

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by kielė »

Relax ačiū :) Ne juodas auksas, tas kurį radau, bet panašesnis į elnio, nei briedžio. Pabandysiu katlėjai ir zygopetalumui po truputį. Ir dar kinrožei.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2745
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by Urze »

MrGreen wrote:
Sun Mar 14, 2021 8:32 pm
Indrea, gaila falenopsio :( Nepanašu man į virusą, kokiu vandeniu laistai ir kokias trąšas naudoji? Panašu į magnio (ar kitų mineralinių medžiagų) stoką Hmmm_ gal kas patars dar kažką.
Čia neblogai iliustruota https://staugorchidsociety.org/culturep ... mental.htm
ir dar čia:
https://www.cloudsorchids.com/doctor/dyellow.htm

Gali pabandyti šį purškalą, labai neblogai pataiso reikalus, galų gale jei ir ne dėl mineralinių medžiagų trūkumo taip pasidarė, blogiau jau nebus - jei augalas tap ir toliau "progresuos" vis tiek žus. Naudoju šio gamintojo visų mineralinių medžiagų purškalus pakaitomis ir labai pasiteisino su orchidėjom.
https://www.mkds.lt/microdoctor-camg-pu ... -magniu-1l
Suintrigavo MrGreen su tuo preparatu, tai ketinu išbandyti. Gal visai naudinga būtų prevenciškai naudoti augalams purškalus su magniu, cinku, manganu ir kitais mikroelementais? Hmmm_ Beje, šitų purškalų tikrai yra ir "Žalioj stotelėj", tai gal ir kituose sodo prekių parduotuvėse / skyriuose jų būtų, kam aktualu.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Trąšos

Post by MrGreen »

Visoms orchidėjoms naudoju kaip papildomą tręšimą per lapus šiuos purškalus, Fe naudoju "akmeninėm" laišvom. Nepasakyčiau, kad kažkoks stebūklas, bet blogiau nėra.

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by kielė »

Galvoju ir aš pabandyti tręšti per lapus minėtu preparatu. Ypač litofit. laišvas su Fe (jos kokį kartą per mėn. gauna smarkiai skiestų Schultz ar Rainmix (iš Depo)) Kaip dažnai purkšti, gal reikia skiesti purškalą?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Trąšos

Post by MrGreen »

Aš purškiu 1xsav. Bet nagaliu pažiūrėti dabar kaip tiksliai instrukcija rašo, vakare galėsiu parašyti tiksliau.

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by kielė »

Ačiū, MrGreen:)
Ant butelio tai rašo purkšti kas 2 savaites, bet gal orchidėjoms kitaip? Na, jei trąšas skiedžiame smarkiau, nei ant pakuotės parašyta Ma_

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Trąšos

Post by MrGreen »

Tikrai rašo kas 14d. Orchidėjom ne kitaip, čia tik aš kas savaitę purškiu LOL_ bet aš ir tręšiu 1xsav šiuo metu, tai mano rėžimas kitiems negalioja :) Naudokite kas 14d liuks_

User avatar
Intru
Posts: 176
Joined: Sat Jan 23, 2021 4:10 pm
Location: Kaunas

Re: Trąšos

Post by Intru »

Ar kas tręšiat su taip jau išliaupsintomis SCHULTZ trąšomis? Sakiau pamėginsiu ir aš orchidėjas palepinti. Patraukė dėmesį jose įspūdingas fosforo kiekis Hmmm_ (NPK 8-27-18+2MgO+mikroelementai).
¯\_(͠≖ ͜ʖ͠≖)_/¯ The face you make when someone says you have too many plants.

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Trąšos

Post by Šilingė »

Aš tai jų turiu LOL_ Kaip ir dar LOL_ visokių kitokių. O ar tręšiu, tai kitas klausimas Nindzė_
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by kielė »

Aš irgi turiu, bet retai naudoju ir geroookai atskiedžiu, vis bijau nudeginti šaknis Think_

User avatar
Ričardas
Posts: 800
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Trąšos

Post by Ričardas »

Ir turiu Schultz ir jomis trešiu vienas kaušelis ant 4-5 litrų lietaus vandens. Rezultatas tikrai geras . Nors substratas buna beveik sausas ir kartais visai sausas bet nepastebejau kad nudegintu šaknis. Orchidariume tai stypriai praskiedžiu ty ketvirtadalis nuroditos normos.
Tos kurios vasaroja sode trešiu kas antrą mirkimą, laistymą o orchidariume kas 10-15 dienų.

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by kielė »

Ričardai, ačiū :) Dabar drąsiau naudosiu schultz'ą, nes orchidėjų daugėja, o klestėjimo tai nematyt...

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Trąšos

Post by MrGreen »

kielė wrote:
Tue Mar 23, 2021 6:59 pm
Aš irgi turiu, bet retai naudoju ir geroookai atskiedžiu, vis bijau nudeginti šaknis Think_
SCHULTZ trąšos tikrai geros ir išbandytos, šiuo metu nenaudoju, nes tiesiog Akerne rain mix trąšos dar nebaigtos, kai iškeliaus į šiltnamį gaus daugiau azoto turinčių trąšų, po to daugiau kalio turinčių trčšų ir t.t.
Kad nenudeginti šaknų aišku svarbu padaryti tinkamos koncentracijos tirpalą, bet taip pat geriausia pirma palieti augalus ir tik po to naudoti trąšas, nes net ir tinkamos koncentracijos tirpalas gali nudeginti visiškai sausas šaknis :idea:
kielė wrote:
Tue Mar 23, 2021 6:59 pm
Dabar drąsiau naudosiu schultz'ą, nes orchidėjų daugėja, o klestėjimo tai nematyt...
Klestėjimas ne tik nuo trešimo priklauso ;) reikia nepamiršti augalo adaptacijos periodo, viskas priklauso nuo aplinkos sąlygų, nuo to kiek laiko tas augalas pas Jus gyvena, bet dar labai ir nuo konkretaus augalo (kartais turim du vienodus augalus, šalia stovinčius ir turinčius tas pačias sąlygas, bet vienas augs, kitas silpnas bus, t.y. konkretūs klonai gali būti labiau augūs nei kiti), konkrečios rūšies ar hibrido. Vieni net nepajaučia sąlygų pasikeitimo ir puikiai auga kai mes tik juos gauname, kitiems reikia kelių mėnesių ar net metų kol jie prisitaiko. Tuo labiau reikia nepamiršti ir tai, kad iš tiekėjų užsakyti augalai atkeliauja iš šiltnamių, tai jiems kelionės šokas + namuose tikrai ne šiltnamio sąlygos. Pasikeičia temperatūrų režimai, laistymas ir panašiai.
Dar vienas dalykas daug mūsų užsakytų augalų yra šviežias importas iš Azijos, Pietų Amerikos ar Afrikos, todėl reikia atsižvelgti ir į tai, nes kartais net nenurodo tiekėjas kad tai yra šviežias importas, tiesiog įmeta kaip naujiena ir tiek.

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Trąšos

Post by Šilingė »

MrGreen wrote:
Wed Mar 24, 2021 9:31 am
... Pasikeičia temperatūrų rėžimai, laistymas ir panašiai...
Pamokėlė ne į temą dabar bus (pareina pikta teta Žalias_ ), nes labai jau akis rėžia...

https://www.zodynas.lt/terminu-zodynas/R/rezimas
https://www.lietuviuzodynas.lt/zodynas/Rezimas-2

http://www.vlkk.lt/konsultacijos/6694-rezimas-rezimas

Smart_ Smart_ Smart_
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by kielė »

Ačiū, MrGreen už išsamumą Smart_

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3253
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Trąšos

Post by MrGreen »

Ta Šilingė amžinai su taisyklėm savo Kapoju_
Jo_
Pataisiau :mrgreen:

User avatar
Ričardas
Posts: 800
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Trąšos

Post by Ričardas »

Nu man dabar šakės WOW_ juk beraštis esu :oops:

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Trąšos

Post by Šilingė »

Ričardai, be panikos baksnoju_

Tiesiog tokios klaidos kaip RĖŽIMAS, ĮDĖJA, VĖLYKOS ir panašiai, pastaruoju metu visur taip žiauriai paplitusios, kad net skauda. Tai ir noriu atkreipti forumiečių dėmesį ir paskatinti įsiminti: režimas, idėja, Velykos Shame_ Nepiktai aš , nepiktai OK_ GRhug_
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Ričardas
Posts: 800
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Trąšos

Post by Ričardas »

Šilingė wrote:
Wed Mar 24, 2021 12:04 pm
Ričardai, be panikos baksnoju_

Tiesiog tokios klaidos kaip RĖŽIMAS, ĮDĖJA, VĖ Nepiktai aš , nepiktai OK_ GRhug_
Aha :lol: Aš Jūsų nuo pirmos dienos bijau baksnoju_
Stengiuos nedariti klaidų , blogai tai kad planšetė nepabraukia kur klaida .

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 611
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Trąšos

Post by Kaa »

Teeep.daug metų nežinau tai pagaliau paklausiu..
O kaip jūs sprendžiat dėl trąšų koncentracijos. Man mistika. Aš skaitau kas parašyta taip ir įdėdu. Kodėl 1/2, 1/4 ir kokiais atvejais? Ar gamintojai nurodo maksimalią normą, kas nesilaikoma instrukcijos? Aš kalbu būtent apie trąšas orchidėjom

Post Reply

Return to “Orchidėjų priežiūra”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests