Miltoniopsis

Rossioglossum, Cochlioda, Oncidium, Brassia, Miltonia, Miltoniopsis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

Rašyti atsakymą
KateKatinaite

Miltoniopsis

Standartinė KateKatinaite » 13 Gru 2010, 14:33

na, Evaja, pasakok, kaip savąsias augini, kad auga ir, svarbiausia, žydi, be problemų :)

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Miltoniopsis

Standartinė Šilingė » 13 Gru 2010, 14:53

Aš su savo nelaimėliu miltoniopsiu pagaliau atsisveikinau galutinai :? Nelaimėlis, nes porą metų niekaip neapsisprendė, gyventi ar mirti... Puolė jį visos įmanomos bjaurastys, auginukus bandė leisti, bet nepajėgdavo subrandinti. Ką turėjo gero ir stipraus, tai tik... šaknis :shock: Galų gale įsimetė kažkoks puvinys į stiebagumbius :doh: Taip ir išmečiau gražiomis sveikomis šaknimis :geek:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 13 Gru 2010, 19:53

na ką, galvojau nesėsiu prie kompiuterio, bet kad KateKatinaite pareiškė, kad "ir taip labai ilgai laukti", tai nedrįsau neparašyti...

Taigi, mano pastebėjimai tokie:

Priežiūra niekuo neypatinga, neišskirtinė, tačiau klaidų miltoniopsis neatleidžia. Perlaisčius, perdžiovinus greitai sunyksta....

Vasarą augo su visais kartu, rytinėje pusėje pora metrų nuo lango. Tad gavo saulės apie 2-3 valandas pro langą ir pro oncidium lapus. Laikiau šviesiai, tik nekepinau tiesioginėj saulėj.

Laisčiau žiemą kas dvi,tris savaites, o vasarą - kas savaitę. Trąšų papildomai prie akvariumo vandens tada dar nenaudojau, augo kuo geriausiai. :)

Temperatūra vasarą kaip išeina, o žiemą apie 19-24 laipsniai.

Na ir ankstyvą pavasarį (vasario pabaiga-kovo pradžia) pamačiau keletą žiedstiebių :heartsfade:

Man jie tikrai nepasirodė reiklūs... Tiesa, vieno suvargusio taip ir nepavyko atgaivinti, bet sveiki augalai turėtų augti kuo geriausiai, to ir linkiu :)

Tiesa, rašau būtuoju laiku, nes sugalvojau, kad jie per paprasti...na kažkaip.... ir spalva mano turimų nelabai... o dabar kažkodėl vėl galvoju, kad būtų visai nieko "orchidėjinė našlaitėlė" namuose :)
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

KateKatinaite

Standartinė KateKatinaite » 13 Gru 2010, 21:09

o naminiai žiedai buvo tokie patys gausūs ir dideli, kaip pirktinia?

labai ačiū, kad nepatingėjai ir surašei ;) :kisscheek:

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 13 Gru 2010, 21:12

KateKatinaite rašė:o naminiai žiedai buvo tokie patys gausūs ir dideli, kaip pirktinia?

labai ačiū, kad nepatingėjai ir surašei ;) :kisscheek:
dydžiu sakyčiau didesni... tiesa, lyginau su kitais parduotuvėje matomais, nes bent jau vienas tai pas mane nežydintis pateko :)
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 14 Gru 2010, 11:49

Aš tai kiek pastebėjau-miltoniopsiai gana kaprizingi. Ne taip lengva juos išlaikyti (bent pas mane). Jei tik ko netyčia nenutaikei-augalo ir nėr. Jei kitas orches dar pavyksta "atgriebti", tai miltoniopsiai visada nunyksta.
Dar noriu parašyti tokį pastebėjimą-gal kam pravers toks įspėjimas. Paskutiniu metu-neįsivaizduoju kodėl-pradėjo pardavinėti miltoniopsius įsodintus į kiminus ir apipiltus žieve. Kiminų šiaip nesimato, todėl atrodo kad augalas įsodintas normaliai. Bet jį išrovus, prie pat augalo pagrindo-būna visa gniūžtė šlapių kiminų. Tikriausiai mažas augaliukas pasodinamas į kiminus kad geriau augtų, o kai jau užauga didelis-su visais kiminais tiesiai į žievę :evil: Anksčiau man tokių pirkinių nepasitaikydavo. Pernai metais taip praradau vieną naująi pirktą pasakiško grožio miltoniopsį. Net į galvą neatėjo kad taip gali būti. Žievė išdžiūsta, o kiminai vis dar šlapi, pažliugę. Kadangi jų nesimato, augalą reikia laistyti-tai ir palaistau. Taip ir supuvo. Kame problema supratau tik išrovus augalą :evil: -kiminai šlaputėliai buvo. Šiemet rudenį nusipirkau dar vieną. Atsargiai nukrapščiau žievę nuo paviršiaus tikėdamasi patikrinti ar ir vėl nepridėta kiminų. Atrodė kad viskas tvarkoj. Bet dėl garantijos visgi labai nenorėdama-bet surizikavau išrauti ir patikrinti atidžiau. Radau tą patį vaizdleį-visą gniūžtę kiminų prie kamieno. Nukrapščiau labai kruopščiai. Tai va-jei kas pirks, gal neverta laukti kol augalas peržydės ar kol reikės persodinti. Nes galit ir nesulaukti. Paskutiniu metu jau kelintą orchidėją nusiperku taip pasodintą. Kas čia per mada atėjo-anksčiau tai taip juk nebuvo...

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 14 Gru 2010, 12:04

vendigo, visą tiesą parašei. Maniškiai ne tik į kiminus, bet dar ir su tais mažais vazonėliais persodinti į didelį buvo... Geras vaizdas ....... :shock:

o dėl kaprizingumo taip, neatleidžia klaidų, bet juk jau vien dėl to ir įdomu ;)
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 14 Gru 2010, 14:39

Evaja rašė:vendigo, visą tiesą parašei. Maniškiai ne tik į kiminus, bet dar ir su tais mažais vazonėliais persodinti į didelį buvo... Geras vaizdas ....... :shock:
Dar gerai jeigu perkant matosi kad taip padaryta. O kai nesimato, atrodo kad viskas normaliai-tai ir netenki augalo dėl augintojų kaltės :evil: Begalo pikta būna. Ne tiek pinigų gaila, kiek šitokio grožio. Juk negražaus augalo neperki. Ir prarasti tokio grožio niekaip nesinori. Šią vasarą iš viso, teko ne vien miltoniopsį įsodintą į kiminus nusipirkti. Dabar visai bijosiu-turbūt teks bet kokią orchę nusipirkus pirmiausia traukti iš vazono ir žiūrėti ar viskas tvarkoj :evil: O taip nesinori be reikalo tampyti, ir dar žydinčios. Kas čia tiems augintojams šiltnamiuose užėjo šitaip daryti. Ar gal specialiai-kad kuo daugiau nunyktų, ir kuo daugiau naujų pirktų? :scratchheadyellow: :think:

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 14 Gru 2010, 14:43

na, prekyba yra prekyba, tad tuo užsiimantys ir sukasi.... tikslas- kuo daugiau pinigų ;)

Aš praktiškai visas ir traukiu iškart iš vazonų, persodinu. Tiesa, stengiuosi palaukti kol nužydės. Paprastai nupirktos trumpiau žydi nei kad naminės ;)

o gal dar kas galit papasakoti savo pastebėjimus apie miltoniopsių auginimą?
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 14 Gru 2010, 14:54

Nu nežinau-kiek pirkau, dar nei viena pirktinė nežydėjo trumpiau nei naminė :think: Nebent nusiperku tokią kuri jau gana ilgai stovi parduotuvėje ir dalį laiko jau būna atžydėjusi. Iki šiol nei vienos nusipirkusi nepersodinėdavau. Nebent substratas pasirodydavo įtartinas, nelabai tinkamas. Turiu netgi tokių kurios nuo pirkimo nepersodintos taip ir auga tame pačiame substrate kokius 2-8 metus. Ir puikiausiai laikosi. O taip nusipirkus pasodintą į kiminus tai jau ir laukti kada peržydės neišeina. Nes to laiko sočiai užtenka kad augalas nunyktų. Bent jau pas mane nupirktos orchės dažniausiai žydi 2-4 mėn., ir laistyti per tą laiką tenka ne kartą. O esant kiminuose praktiškai užtenka 1 kartą palieti kai kiminai šlapi-ir viskas. Ypač tokiems miltoniopsiams.

Nežinau kaip pas kitus-aš kiek jų turėjau tai esu pastebėjus kad nemėgsta bent kiek vėsesnės temp. Jei tik kiek vėsiau-lapai pradeda taip susiskleisti per pusę, ir jei nepernešt kur šilčiau, tai taip po truputį, po truputį per kažkiek laiko ir nunyksta. Jei pastatai šilčiau-labai atgauna ankstesnę formą. Iš pradžių nesupratau kame problema. Bet taip netekus keleto augalų pastebėjau tokį dėsningumą. Kad jei pernešu į šilgesnę vietą-lapai pasitaiso. Vėl pastatau vėsiau-ir vėl tas pats.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 14 Gru 2010, 15:10

Aš visą vasarą miltoniopsius laikiau lauko terasoje.Augina naujus lapus,senus džiovina,gal ir žiedų sulauksiu pavasarį :)

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 14 Gru 2010, 16:15

Pas mane kai karštos vasaros būna-jie taip pat balkone stovi. Bet retkarčiais pasitaiko tokių tikrai labai šaltų vasarų. Kai temp. pakyla vos iki 20 ar tik šiek tiek daugiau. Tai va tokiais metais ir esu pastebėjusi kad jiems jau būna per šalta. Tenka namie laikyt, į balkoną jau nenešt.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 14 Gru 2010, 18:38

Labai įdomu, kaip kitiems. Katekatinaite, o kas taviškiui nutiko?
Šiaip jeigu augalas iškart būna silpnas, tai irgi suknu išgelbėti.... Tad su nukainotais miltoniopsiais siūlau neprasidėti. Arba pirkti tik visiškai įsitikinus, kad jo šaknys puikios būklės (būna ir tokių, pati mačiau, bet tik vieną kartą).
LOD Facebook'e
FOTO

Rifas
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Rifas » 14 Gru 2010, 18:57

Aš iš turėtų 3 numarinau 1. Labai aiškiai žinau, ką padariau - perlaisčiau. Buvo šalia 2 - vandens gavo vienodai. Vienam viskas gerai, o kitam .... - tiesiog žinau, net nuo kurio laistymo blogai baigėsi.
Tai dabar su laistymu labai atsargiai elgiuosi.
Vienam iš likusių dviejų mano priežiūros efektas toks - naujų auginių mažokokai, bet išleido 2 žiedstiebius - girtis nelabai yra kuo - vienas žiedstiebis su 2 žiedais, kitas su 3. Dydis žiedų kaip ir pirktinių, kvepia gal labiau, spalvos ryškios, tik žiedai mažiau prasiskleidę.
Kitas prisiaugino daug naujų auginių (gal 5 kokius), o nuo rudeninės parodos sustojo kaip įbestas ir jokio progreso ir jokių žiedų :no: .
Vasarą laukan nenešiau. Stovi tolokai nuo langų (gal virš metro), nes dabar šaltoka ant palangių (o vasarą labai jau saulės daug buvo). Laistau labai jau subtiliai, vos ne su šaukštu (bijau), bet labai dažnai.
Aiškiai nelabai aš jiems patinku, bet vilčių susitarti dar nepraradau.

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 14 Gru 2010, 19:30

Man su Miltoniopsiais taip pat nelabai sekasi. Labai gražūs yra geltonai žydintys. Vieną sykį aš įsigyjau tokį ir labai greit jis nunyko. Po kiek laiko vėl radau tokį pat ir vėl nusipirkau, bet ir vėl jis man nunyko. Bet, jaučiu, kad ir vėl neatsilaikyčiau tokį pamačius. Man jie ypač gražūs, bet, manau, būtent geltoni yra ypač jautūs. Pvz kitos spalvos Miltoniopsis pas mane kol kas dar gyvas :Hmmmm: Jis turi pora naujų auginukų. Tiesa, jie tokiais pasirūkšlėjusiais lapais ir lėtokai auga. Na bet kol kas šis augaliukas dar gyvas. Reiks pradėt atydžiau jį stebėt, jai jau sakot, kad Miltoniopsiai neatleidžia priežiūros klaidų :scratchheadyellow:

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių