Oncidium

Rossioglossum, Cochlioda, Oncidium, Brassia, Miltonia, Miltoniopsis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Re: Oncidium

Standartinė Eliss » 31 Sau 2015, 16:52

Urze rašė:Kaip fantastiškai atrodo tiek šaknų! O kokį drėgmės režimą jam taikai?
Pakabintas orchidariumo viduryje, tai kažkur 60-70 proc. drėgmės bus. Aš visada papurškus, prisimenu, kad trąšų neįdėjau, bet papurškus su trąšom, gan greitai pasimato progresas.

Vartotojo avataras
Amise

Standartinė Amise » 31 Sau 2015, 20:42

Turiu du šiuos mažylius (antrasis po parodos atkeliavo ir nuo bloko vazonėlin susipakavo) ir man jie labai patinka, nes su šaknų auginimu ir gausa jie labai džiugina, mėgaujas purškiojimu, kai tuo tarpu didieji kažkokie nesusipratę ir net išleidę kokią šaknelę ją paskui "užraukia" [O.0]

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 31 Sau 2015, 21:36

Amise, o ant to bloko kartais ne du atskiri jauni augalai buvo?

Vartotojo avataras
Amise

Standartinė Amise » 31 Sau 2015, 23:21

Urze rašė:Amise, o ant to bloko kartais ne du atskiri jauni augalai buvo?
Aha. Kokio jaunumo nežinojau, iš to strioko ir laimės net nepaklausiau [Geda2] , bet pažiūrėjau kad nežydėję tai pamasčiau, kad jaunučiai turbūt :) Abu po vieną mini ūgliuką auginas dabar. Nuėmiau nuo bloko, nes pamačiau, kad neištemps pas mane taip. Kol kas labai smagiai vazoniuke jaučias :) Viena orinė šaknelė net dienom ilgėja :lol:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 31 Sau 2015, 23:31

Tai perduokit jiems linkėjimų nuo buvusios šeimininkės. :D Pas mane jie atkeliavo labai jaunučiai ir ūgtelėjo neblogai. Manau, kad jiems aktyviai augant palepinus trąšomis ir užauginus stambius gumbus jau ir po metų ar dviejų žiedų galima tikėtis. To ir linkiu!

Vartotojo avataras
Amise

Standartinė Amise » 01 Vas 2015, 20:42

Oo, kaip smagu :) Linkėjimai jau perduoti [Baksnoju] . Bulvytės visai nesusiparino persodintos tai tikiuos ir toliau gražiai bujos, kad būtų galima ką pasirodyt kai sumastys žydėt :thumbsup:

Vartotojo avataras
Murfika
Susisiekti:

Standartinė Murfika » 08 Kov 2015, 14:54

Kaip sprendziate gumbu lipimo virsun, tolyn nuo subtrato problema? Saviski milzina oncidium Sweet sugar persodinesiu, ten du augimo taskai. Jau trecias gumbas virs substrato. Negaliu gi uzpilti senuju, kad naujiems patogiau butu. Ir nrsinori deti vazono papildomo dabartiniame vazone.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 08 Kov 2015, 15:17

Aš persodindamas , senuosius gumbus- bulbas kišau į substratą , tik juos apdėdavau storais pušies gabaliukais , auga ir vargo nemato :D
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Murfika
Susisiekti:

Standartinė Murfika » 08 Kov 2015, 15:22

Super, ačiū. Eisiu pirkti negilaus, bet labai plataus vazono. Gražu, bet nepraktiška. Užtat žiedų bus daugiau.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 08 Kov 2015, 15:26

Lauksim gasybę žiedų pasirodymo :D
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 08 Kov 2015, 18:28

Murfika, gali senuosius gumbus giliau sodindama apdėti vyno kamščiais. Jie drėgmės nesugeria, tad gumbai sausai sėdės, bet ir substrato neprileis prie gumbų.

kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė kaa » 08 Kov 2015, 18:37

Ot ačiū Urze, aš irgi žiūriu į maniškį ir galvoju ką su jo laipteliais daryt, iš vazono nenoriu traukti, nes didelis. Kamščiai tinka [taip.gif]

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 08 Kov 2015, 19:52

mozaika rašė:Aš išsprendžiau tą lipimą užtupdydama ant malkos :), bet dabar kitas galvosukis. Kaip priversti augti ir ant tos lentos ne viena kryptimi :scratchheadyellow: .
O jeigu tą lentą apversti arba šonu pasukti ? Pvz. Falenopsis ant blogo žiedkotį į viršų augina , bet, jei jį apvertus , žiedkotitis į apačia auga .
Mano galerija

kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė kaa » 08 Kov 2015, 20:04

malką prisimenu, bet neturėsiu galimybių dėl laistymo, numarinsiu..

Vartotojo avataras
Rovena

Standartinė Rovena » 21 Lie 2015, 08:03

O kas kiek laiko reikia lieti oncidium "cukrinuką",ar kai visiškai išdžiūna substratas,ar turi būti pastoviai drėgnas?Bandau su juo susidraugauti,bet nelabai gaunas.Kai pirkkau,gumbas iš kurio žydi buvo toks lygus,o pas mane jis pradėjo raukšlėtis.Aš nusipirkus įsmeigiau medinį pagaliuką,kad matyčiau,ar dar drėgnas viduj substratas,bijau supūdyt šaknis.Vakar pamirkiau,nors substratas dar truputį buvo drėgnas,bet bijojau,kad gumbas dar labiau susiraukšlės.Ir kur statyt vazoną geriau ant pietryčių palangės,ar vakarų pusėj ,kur mažiau saulės?

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių