Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Olivija, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Litofitinės Brazilijos laišvos (Rupicolous Laelias)

Standartinė Ramsis » 04 Spa 2013, 20:12

o dabar jau pritariu ir Urzei ir Agnicc [taip.gif] [taip.gif] [taip.gif]

Vartotojo avataras
Dalytė
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Dalytė » 31 Kov 2014, 23:33

Pavasarinis judėjimas pas L. lucasiana ir epifitinę brazilę L. jongheana. Kaip kitų?

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 01 Bal 2014, 00:46

musiskes visos jau menesis++ kaip uzjutusios augimo senono pradzia

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 01 Bal 2014, 06:26

L.jongheana pas mane visad auga, tai ūgliai, tai šaknys. Na bet ateinančią žiemą gyvens sausai, gal ir žiedų sulauksiu.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 01 Bal 2014, 10:33

Laelia sincorana jau augina naują ūglį, tad pabudusi.
O-mane, o kaip pas Tave laišvos laikosi? Pvz., L. milleri?

zemuoge

Standartinė zemuoge » 27 Sau 2018, 20:14

O mano Laelia lucasiana pabudo, nori augti, nors žiemojo ir dabar tebestovi įstikl.balkone

PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 27 Kov 2020, 09:37

Atnešu ir čia gerąją patirtį apie litofitines laišvas (ang. rupicolous laelia).
mozaika rašė:
26 Kov 2020, 21:38
Tas pastebėjimas, kad rupicolous grupės kai kurios mėgsta būti vandenyje yra teisingas.

Ir aš tai ant savo kelių pastebėjau. Iš pradžių nesupratau, kodėl gražios, nuaugusios ir gausios, staiga pradėjo nykti. Lyg pasodinau gerai, su laidžiu substratu: akmenukai, perlitas, truputi kiminų, bet pagrinde labai smulkus keramzitas, o jos nyksta. Bet kai pradėjo tiesiog indeliuose palikti su daugiau vandens ar neišpilti po mirkymo, kai jo nubėgdavo iš vazono, jos tiesiog kaifuodavo tokia kaip L. briegeri gavau praeitais metais tragišką. Ūgliai labai jauni ir bešakniai, bandžiau viską, išskyrus daugiau drėgmės palaikymą, o kai link rudens tiesiog užmiršdavau su vandeniu indelyje. Mintyse pasakiau "dzin, supūsite jūsų bėdos", - ji užsiaugino keturis naujus ūglius, įsišaknijo. O pasižiūrėjus kaip auga gamtoje ir ant lavos akmens užtupdžius L.lilliputiana - pasigailėjau, taip ir sudžiovinau, bet kai perkėliau į kačių kraiko molio granules ir nuolat stengiuosi palaikyti vandens ir indelyje, jau po truputi atsigauna, bet labai labai ... lėtai. Žinant, kad jos ir taip lėtapėdės.

Aišku, joms reikia labai daug šviesos ir nemažų temperatūrų skirtumų.

Kaip ir MrGreen parašė, substratą reik pasirinkti pagal savo auginimo sąlygas.
mozaika rašė:
26 Kov 2020, 23:16
ricardas rašė:
26 Kov 2020, 22:48
Na žodis - buti vandenije, ne visiem teisingai suprantamas. Kodėl ? Jeigu šaknys pasieks vazono dugną o vanduo sieks šaknis tai puvinis garantuotas, be to, jeigu substratas bus labai imlus vandeniui ir dar po vazonu bus vanduo taip pat ne kas bus. Todėl reikia rinktis tinkamą substratą ir pagal substrato vandens imlumą taikiti laistymą arba mirkimą.
Jūsų substratas matomai nebuvo imlus vandeniui arba greitai pradžiudavo tai gal dėl tos priežasties augalas blogai augo ,tai vanduo lėkštutėje palaikė substrato drėgnumą ir augalas atsigavo.
Tai gi ir eina kalba ne apie visas, o tik apie kai kurias rupicolas.
Pas mane visos mirkomos, o substratus aprašiau. Šaknys sėdi kažkiek vandenyje ir kai būna padėkliukuose.
Maniškių atveju, joms patiko kurį laiką mirkti, o paskui pradžiūti, ir vėl pamirkti ir vėl pradžiūti.
ricardas rašė:
26 Kov 2020, 23:25
Va va, ta ir norėjau pasakiti, kad šaknys budamos ilgai vandeni gali suputi o Jūsų nesėdi nuolat kojas imerkus į vandenį .

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 28 Kov 2020, 16:44

Urze, labai tau dėkoju, kad atgaivinai temą ir iš vis ją užrodei (nes niekada nemačiau!!) :thumbupleft:

Raštelsiu ir aš čia savo pastebėjimus (laiko yra karantino metu, tai nusprendžiau papildyt forumą!).

Taigi, visom keturiom pritariu Mozaikai ir labai džiaugiuosi, kad ji paminėjo šių laišvų "laistymo" subtilybes.
Išties, labai klaidinga manyti, kad jei auga ant akmenų ir plikų uolienų, tai joms patinka sausra.
Mes tikriausiai praleidžiam svarbų faktą - kiek gi augimvietėse iškrenta kritulių, vidutiniškai per savaitę?

Aš jau kurį laiką esu susižavėjus šiomis mažylėmis. Maždaug nuo tada, kai pas Mozaiką šiltnamy pamačiau ir pagalvojau "o geras, katlėja, bet geroooookai mažesnė".
Šiai minutei turiu jų pora - L. flava ir L. regentii.
Abi mano manymu LABAI stiprios. (aš norėčiau pridėti ir L. jongheana (nors žinau, kad šiai sekcijai ji nepriklauso), nes jos dydis principe toks pats. Auginu ją irgi taip pat)
Kokie gi mano pastebėjimai:

Visos mėgsta saulę ir šilumą. Bet tai tikriausiai vienintėlis dalykas, ką jos atsinešė iš tų uolienojų. Kitas labai svarbus dalykas - pastovus vanduo šaknims. Aš gi jas auginu S/H kaip ir daugumą kitų augalų. Kadangi žiemos metu visi sukišti po lempom - mano s/h išdžiūsta greičiau nei spėju laistyt. Su mano gyvenimo tempu jos stovi geras keturias dienas sausai. Ketvirtoj dienoj - ant lapų pasimato raukšlės. Vos sugrąžinus jas atgal į semi hidroponiką - viskas išsitiesina ir išsilygina (kas byloja apie geras šaknis!).

Taigi išvados paprastos - joms reikia pradžiūti ir neilgai pastovėt sausom, bet principe jos turi augti 80% šlapiu substratu.

Kad pagrįsti šią teoriją - patariu atkreipti dėmesį interneto nuotraukose į ūglių storį! Nors visos šios laišvos mažytės, bet gumbai primena rutuliukus!

Na ir pabaigai pasidairymui kaip atrodo keturias dienas pastovėjusios be s/h. L. jongheana, regentii ir flava.
Prikabinti failai
IMG_20200328_094700.jpg
IMG_20200328_094700.jpg (5.71 MiB) Peržiūrėta 330 kartus(ų)
IMG_20200328_094634.jpg
IMG_20200328_094634.jpg (5.19 MiB) Peržiūrėta 330 kartus(ų)
IMG_20200328_094817.jpg
IMG_20200328_094817.jpg (5.78 MiB) Peržiūrėta 330 kartus(ų)
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 19 Bal 2020, 17:03

Labai džiaugiuosi savo Laelia flava. Nu caculė mažulė tokia. Sugalvojo augintis naujus ūglius iš skirtingų pusių - kas šiaip labai sveikintina ir miela malonu, tik kad šiek tiek sudėtingiau su vazonėliu bus..
Atėjo ji iš Orchids and More ne taip seniai. Mačiau, kad substratas ten labai ne koks, bet žiemą nenorėjau judint.
Dabar ji baigia augintis savo žieminį ūglį (kuris, beje ŽIAUUUUURIAI didėlis ir storas.. nežinau kodėl jo planuose nėra žydėjimo :neutral: ). Pradėjo leist šaknis, tad pagalvojau pats metas. Naudojau Urzės pasiūlytą metodą su apverstu skylėtu vazonėliu.
Substrate žinoma radau visko ko ir tikėjausi - karpytų kempinių, sutręšusių šaknų, žievių, skirtingų gabalų,
Bet šaknynas iš tokio substrato visai gražiai atrodo.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 19 Bal 2020, 17:05

.
IMG_20200419_125035.jpg
IMG_20200419_125035.jpg (4.96 MiB) Peržiūrėta 209 kartus(ų)
IMG_20200419_125909.jpg
IMG_20200419_125909.jpg (6 MiB) Peržiūrėta 209 kartus(ų)
IMG_20200419_130448.jpg
IMG_20200419_130448.jpg (5.81 MiB) Peržiūrėta 209 kartus(ų)
IMG_20200419_130910.jpg
IMG_20200419_130910.jpg (5.88 MiB) Peržiūrėta 209 kartus(ų)

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 19 Bal 2020, 20:55

Pamačiau pirmas foto ir truputi sustingau, nes pamaniau kad foto iš mano šiltnamio hahahahah, augalai gauti iš ten pat tai atrodo įdentiškai nuaugę :) pas mane kai kurios laišvos auga tik kiminuose, kai kurios labai smulkiuose akmenukuose, kai kurios žievėje. Užtikrinant normalų laistymą, visos auga vienodai skirtinguose substratuose. kiminuose sakyčiau šaknys netgi gražiausios.
Reikia ir man persodinti iš paskutinio užsakymo gautus augalus, nes orchids and more substratas man taip pat nepatinka.
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 19 Bal 2020, 21:08

Slogaa, noriu apie uglį parašiti.
Jeigu uglis užaugo tokio didžio kad gali žydėti o šaknys prastokos tai žydėjimo vargu ar galima sulaukti bet yra ir geroji pusė sekantis uglis turi taip pat užaugti didelis ir daug šaknų užsiauginti va iš to uglio ir galite žiedų sulaukti. Sekmės .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 20 Bal 2020, 18:11

Man vis įdomu, Orchids and More substratą tokį patys gaminasi ir čia yra grynai jų prekinis ženklas, ar čia tas substratas taikomas tik importiniams augalams, kurie dar nėra persodinti? (nors kiek pamenu - nesu gavus kitokio substrato iš jų)
Man labai nepatinka kempinės gabaliukai substrate. JI limpa prie šaknų, nuimt poto neįmanoma. Na, žinoma, gabaliukai geriau nei tiesiog kempinė, kurioje kažkada esu gavus augalą :lol:

Kai pasodinau tik tada pagalvojau, kodėl nemaišiau substrato su kuo nors.. kodėl vien žievę palikau. Bet, matyt, Man šie metai žieviniai...
O laišvos.. gerai kai pradžiūna.

Ričardai - tai aš ir šiaip nesitikėjau iš jos žydėjimo, tik kad labai jau dručkį ūglį užsiaugino. Net nežinau, ar dar stambesnis/didesnis gali būt.

Vartotojo avataras
Slogaa

Re: Užsakymas iš Orchids & More iki 30d (ryt) ryto ;)

Standartinė Slogaa » 29 Bal 2020, 12:14

MrGreen rašė:
29 Bal 2020, 11:58
5349 Laelia gloedeliana 16
1278 Laelia kautskyi 10
1994 Laelia lucasiana 8
2934 Laelia mixta x crispilabia 14
Nepykit kad klausiu, bet ar planuojat apturet visas pasaulio Laelias? :lol:

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Re: Užsakymas iš Orchids & More iki 30d (ryt) ryto ;)

Standartinė MrGreen » 29 Bal 2020, 13:34

Hahahahah, tik tas kurios kompaktiškos :D
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių