Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Olivija, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Slogaa

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Standartinė Slogaa » 06 Rgs 2018, 17:05

Vasariniai derliai:

Nuotraukoje, darytoje šiek tiek viršuj, auglys buvo bepradedantis augti. Po vasaros matyti kiek daug užaugo. Augalas suformavo ir antrąjį, kuris jau po truputį skylą ir tuoj pradės tysti. Radau dar nubuduses papidomas dvi akeles.
Rodos, patiko jam ši vasara. Šio augalo tiesioginių saulės spindulių ir karščio toleravimas - nerealus. :shock: Vasaros pradžioje nuo kaitrios saulės buvo šiek tiek įraudęs. O vasaros gale, kai saulės jau nebe tiek daug - grįžo į savo žaliąją padėtį.
Lipantis iš vazono ir prašosi perkeliamas ant bloko.
epidendru.jpg
epidendru.jpg (132.54 KiB) Peržiūrėta 5120 kartus(ų)

Šaknys vandens reikalauja daug. Ir vasaros pradžioj, žinoma, visas naująsias šakneles sugebėjau padžiovint. Nei kaip palaistyt, nei vanduo laikosi ant naujai užaugintų, tad dar vasaros vidurį įraizgiau porą kiminų tarp šaknų. Ir tas, matyt, šiek tiek atgaivino, kad jos vėl pradėjo naujai atauginėti.
Lyg gyvačiukai su purpurinėm galvom.
epi.jpg
epi.jpg (121.21 KiB) Peržiūrėta 5120 kartus(ų)

Na ir žinoma, tikiuosi ir matau tai, ką noriu matyt. SUSTORĖJIMĄ.
epidendrum.jpg
epidendrum.jpg (96.3 KiB) Peržiūrėta 5120 kartus(ų)
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 06 Rgs 2018, 18:33

Ale aš irgi galvojau saviškį perkelt ant bloko. Bet dabar reiks palaukt pavasario ir mąstyt kur ir kaip padėt, nes toks ilgšis užaugęs.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 07 Rgs 2018, 08:58

Slogaa rašė:
06 Rgs 2018, 17:05
auglys buvo bepradedantis augti
Ar galiu pataisyti terminą? Orchidėjos leidžia ne auglius ar auginius, o ūglius.
Šis gražuolis epidendras auga tįsdamas žemyn, tad ant bloko jį auginti lyg ir būtų patogiau. Bet kaip tada užtikrinti pakankamą drėgmę šaknims? Tikriausiai reiktų dėti kiminų sluoksnį ant bloko. Dar galima būtų kokoso plaušu šaknis apdėti - jis drėgmės beveik nesugeria, tačiai sukuria barjerą oro judėjimui ir tarp jo plaušų drėgmė išsilaiko ilgiau. MrGreen anksčiau ant šio epidendro bloko laikė uždėjęs Tillandsia usneoides kuokštą, tai irgi tarnavo kaip drėgmės užlaikytojas.

Dar varinatas galėtų būti ne blokas, o ant šono paverstas krepšelis. Tada ir svyrantis augimas netrukdytų, ir apie šaknis šiek tiek substrato galima būtų įkurdinti, kad drėgmės lygį būtų lengviau išlaikyti.

Kokios smagiai barbiškos šaknys. Na, gal kada iš arčiau su juo susipažinsiu, nes vis įtrauktas į "galbūt norų" sąrašą.

Slogaa, dar klausėt anksčiau apie žiemos periodą. Ankstesniuose šios temos puslapiuose esu įdėjusi nuorodą į Orchid Culture Sheet, ten rasit atsakymą. Visada verta pasiskaityti senesnes temas apie dominantį augalą, nes augintojai būna pasidalinę įvairia patirtimi.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 07 Rgs 2018, 13:08

Vazone augant irgi lipa šaknys aukštyn, kurios žiemą padžius gerai. Dabar, lauke būnant, dar nieko. Toks nekompaktiškas augalas, ir suktis su kiekvienu ūgliu, mėgėjas.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 19 Rgs 2018, 20:59

Augalas, kuris nevalyvai privertė išsižioti

Tai augalas, kurio aš visiškai nesuprantu, bet vienas kitam, berods, jaučiam simpatiją. Šis epidendrumas nuo tos atkeliavimo pas mane dienos gausiai auga, nauji ūgliai (ačiū Urze :thumbupleft: ) užsimezgę visur.
Jam labai patinka vanduo (net ne drėgmė) ir saulė. Šiandien nusprendžiau jį perkelt ant bloko ir o jetus, tai buvo nuostabi idėja. [taip.gif]
Orchidėja, kuri pasiskaičius šią temą, sudaro nuomonę, jog yra tikrai ne iš lengvųjų - aš priskirčiau pradžiamoksliams. Ir tikrai ne dėl sugebėjimo pražydint, o dėl vaizdinių realių pamokų!
Ištraukiau iš vazono ir nemeluojant sakau - išsižiojau. :shock: Jūs tik pasižiūrėkit.

parkin.jpg
parkin.jpg (110.61 KiB) Peržiūrėta 4712 kartus(ų)

"Negali būt" - pagalvojau aš. Iš ankstesnių nuotraukų viršuje matyti, kad naujai augančios šaknys - rūžavos. Bet kad jos šitaip atrodo viduj vazono man išnarino žandikaulį.
Nukrapsčius supuvusį substratą ( persodimo idėja tikrai labai pasiteisino, nes radau ir pelėsių, ir puvėsių, ir vabalėlių - jis iš pardavėjo gautas taip ir nebuvo judintas) pasirodė įstabios spalvos, kuria aš niekaip negalėjau patikėti.
parkinsonia.jpg
parkinsonia.jpg (111.44 KiB) Peržiūrėta 4712 kartus(ų)

Žinot, visas tas kvalifikacijas, kurios pardavėjų skiltyse skamba kaip "orchidėjos tinkančios pradžiamoksliui". Ši turėtų pakliūti į tą skiltį, nes:
1. Šaknys. Turbūt nėra geresnio būdo atskirti, kas gyva , o kas ne, kaip tik pasižiūrėti.. kas yra rūžava? Tai šaknys, kurios atitiktų kiekvieną vadovėlį: nudžiuvęs šaknies galiukas, tai dar nereiškia,mirusios šaknies - juk ji gali išsišakoti! Vidurį įskilus ar keistai atrodanti šaknis, nebūtinai yra numirusi - galbūt tolimesnėje dalyje ji yra gyva! Ir viskas taip akivaizdžiai matosi.
2. Vanduo. "Kiek pilsi - tiek negana" - taip apibūdinčiau šio epidendrumo gėrimo įpročius. Žinoma, reiktų nepamiršti, jog tai priklauso nuo substrato - maniškis sedėjo kiminų ir žievės mixe. Ten viskas buvo supuvę, ir pėlėsiuose - o šaknys, patys matot.. visai džiaugėsi tokia bala.
3. Nemiegantis augalas. O ko daugiau reikia pradžiamoksliui? Nespėjo subrandint vieno ūglio - kai čia pat leidžiamas naujas. Iš visur!!

Ir dar minėjau faktą, kad visiškai nesuprantu šio augalo. Nesuprantu, iš kur tos rūžavos šaknys vazone? Ar dėl to, kad negavusios saulės, nepagamino chlorofilo, ir nepasidarė normalios, tamsiai žalios spalvos? Ar dėl to, kad augdamos drėgmėj, neturi apsauginės luobelės?
Nesuprantu, kodėl ją sunku pražydint, jei bene kiekvienoje parodoje ši orchidėja dažniausiai būna milžinė, gigantė ir apsipylus krūva žiedų .
Ir dar nesuprantu jos augimo būdo. KAIP jis auga ir KAIP ji tvirtint prie bloko? Toks jausmas, kad jis auga kaip krioklys - tiesiog liejasi ir tysta ant žemės, tad nesvarbu, kar jis augs vazone, ar ant bloko - jis "išeis" nuo visko.

num.jpg
num.jpg (138.97 KiB) Peržiūrėta 4712 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 20 Rgs 2018, 08:07

Visai įmanomas reikalas, kad dabar šios šaknys neišgyvens. Nes perkėlus ant bloko joms totaliai pasikeis aplinka. Kita vertus šis augalas tikrai nėra vandems mėgėjas. Jis lygiai taip pat gerai auga ir sausesnėje aplinkoje. Negana to, dabar yra jo šaknų auginimo periodas, nes nauji ūgliai jau beveik subrendę ir jie skuba užauginti šaknyną.
Dėl spalvos, visai galimas reikalas, kad jos tokios dėl subsrato. Paprastai jos ant bloko būna sidabrinės.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 21 Rgs 2018, 14:44

Puikios ir sveikos šaknys. Jos tokios ir turi būti. Aš auginau and didelio kamštinės žievės gabalo. Paskui vazone pakabinamam, bet taip kaip ant žievės neaugo jis gerai vazone, o ir kabantis augalas man gražiau atrodo ant žievės pririštas. Tik šiemet stipriai nudegė, taip, kad liko tik viršūnės kelios:( bet pavyko kelias dalis išgelbėti, dabar jau auga nauji ūgliai. Reikia pavasarį atsargiai su išnešimu į lauką. Atrodo jau tiek kartų buvo augalai nudeginti ir tai pasitaiko, kad nudega pavasarį.
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 21 Rgs 2018, 15:24

Ramsi - aš galiu garantuoti, kad šaknys niekur nedings, o tik augs ir klėstės. Kiminų ten pakankamai, kad laikytų vazoninė drėgmę. Nors stengiausi nieko nepresuot ir palikt kuo daugiau įmanomų tarpų. Augalas stiprus, tad nemanau, kad supanikuos, vėliau man tik padėkos.

Mr.Green - hmm. Į šią vasarą žiūrint, ir į šį augalą, toks jausmas susidaro, kad jo nudegint iš vis neįmanoma (na žinoma, nieko neįmanomo nėra).
Kadangi senokai auginat šį augalą.. Ar yra kokios nors užuominos, kada ir kaip jis sumąsto žydėt? Gumbo pastorėjimas.. ar dar kas..
Iš vis, jis turi tendencija pražyst net ir tada, jei jau šalia naują ūglį auginasi?

Aš iš jo nieko nesitikiu, man viskas tinka taip kaip yra, čia tik teoriškai klausiu :D :lol:

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 21 Rgs 2018, 15:33

Taip net ir naują ūglį šalia augindamas žydėti gali. Pas mane dažniausiai žydėdavo vasaros gale, ar rugsėjį. Kol lapas dar "nepraplyšęs" nelabai galima nuspėti ar žydės. Reikia laukti kol pasimato pumpurų užuomazgos. Kaip kažkada rašiau naujas lapas gali tyrėti mažą voką arba gali to voko ir nebūti. Bet net jei ir nėra voko, uglis gali žydėti.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 21 Rgs 2018, 15:39

Pas man per vasarą subrandintasis yra pasidalinęs - t.y. atsivėręs, matosi abi jo lapo pusės. kiek žiurių į vidų - nieko ten nėra, ir pradėjo visiškai netikėtai augint šalia naują. Bet pats ūglys..man ties viena vieta sustorėjęs gerokai nei kitur.. tai aš vis pažiūrių į tą sustorėjimą, ir galvoju.. gal gi gal gi... šiltos vasaros pasekmė išlys.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 21 Rgs 2018, 17:23

Tas sustorėjimas yra mini gumbelis. Jei toks yra, reiškia ūglis užaugo normalus.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 21 Rgs 2018, 18:27

Ramsi - aš galiu garantuoti, kad šaknys niekur nedings, o tik augs ir klėstės. Kiminų ten pakankamai, kad laikytų vazoninė drėgmę. Nors stengiausi nieko nepresuot ir palikt kuo daugiau įmanomų tarpų. Augalas stiprus, tad nemanau, kad supanikuos, vėliau man tik padėkos.

Ok. To ir linkiu. Bet šios grupės augalai turi blogą savybę nudžiovinti visas judintas senas šaknis. Tikiuosi Jums taip nebus. Nors man niekada nepavyko.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 21 Rgs 2018, 19:01

Mr.Green - OHO. Geras, nežinojau, kad tai ir yra pačio ūglio forma. Žavu !!
Ramsi - ir šiaip, turbūt bet kuriam augalui nepatinka, kai jo šaknys judinamos.. Bet Jūs, ponas Ramsi, turit irgi savybę - dedukcija vadinasi. Ir dažniausiai tai nebūna pozityvi dedukcija!!

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 21 Rgs 2018, 21:03

Kalbant apie ūglių formą ir iš kur tikėtis žiedų, tai E. parkinsonianum galima įsivaizduoti kaip tipinę katlėją tik apversta aukštyn kojom ir labiau ištemptais lapais ir mini gumbais. man tai vienas iš tų augalų, kuris žavi ir be žiedų, bet kvapnūs žiedai paperka taip pat :)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 21 Rgs 2018, 22:10

Na aš ne ponas ir tikrai ne ponas. Dėl pozityvumo arba ne, kaip kas tai priima. Kalbu iš savo praktikos ir žinių. Kartais gal tai ir skamba kaip negatyvas. Bet jokiu būdu nenoriu paskandinti entuziazmo. Mano praktika rodo, kad pastarasis greičiau dingsta, kai nėra kas pataria o nesėkmės galutinai priverčia nuleisti rankas. Juo labiau, skaudi nesėkmė būna tada, kai aplinkiniai sako kad viskas yra OK, o tau ima ir nepavyksta. Todėl kai kurios išvados skambančios iš aplinkinių, nors ir ne visai tokios kurias nori girdėti, priverčia daugiau panagrinėti savo veiksmus ir perkratyti savo žinias. Mano orchidėjų auginimo pradžioje informacijos dar buvo mažai, o patariančių išvis nebuvo. Dėl šių priežasčių tikrai pražuvo daug augalų. Vėliau atsirado gan stipri komanda kuri vis keitėsi savo žiniomis ir pastabomis, bei neleido visko mesti.
Tad tikrai linkiu ko geriausio, o savo išvadomis ir pastabomis dalinuosi nuoširdžiai, nors kartais jos ir nebūna pozityvios. O be to, savo bendražygių rate mes taip pripratę daryti, tiesiog nieko nevyniojam į vatą.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių