Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Olivija, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Re: Epidendrum parkinsonianum

Standartinė MrGreen » 05 Gru 2011, 19:49

Evaja rašė: na o kitą vasarą tikiuosi aktyvaus augimo :)
O kaip dabar ? neauga ? Pas mane dabar auginasi naujus ūglius :think:
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 05 Gru 2011, 19:51

MrGreen rašė:
Evaja rašė: na o kitą vasarą tikiuosi aktyvaus augimo :)
O kaip dabar ? neauga ? Pas mane dabar auginasi naujus ūglius :think:
nea, neauga. :neutral:
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana

Standartinė Urze » 29 Gru 2011, 12:38

Radau, kad Orchid Culture Sheet puslapyje pateikta informacija apie jiems reikalingas augimo sąlygas. Kokį didelį paros temperatūrinį skirtumą jie toleruoja! Tai negi tokį reik jiems suteikti, jei norima žiedus pamatyti? :shock: Beje, iš aprašymo supratau, kad nemažus kerus suformuoja šitas epidendras. MrGreen, kokio dydžio ir per kiek metų pas Tave jis užaugęs buvo, kai jį dalinai? Ir ar greitai auga, ar per sezoną tik vieną ūglį suformuoja? Divatielio net kelis vienu kartu leidžia, bet ar čia iš gero gyvenimo, ar kaip tik bando į tą gyvenimą kabintis, nes negausiai lapų turi?

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 29 Gru 2011, 21:33

Urze rašė:Radau, kad Orchid Culture Sheet puslapyje pateikta informacija apie jiems reikalingas augimo sąlygas. Kokį didelį paros temperatūrinį skirtumą jie toleruoja! Tai negi tokį reik jiems suteikti, jei norima žiedus pamatyti? :shock:
pas mane iki +3 C ištveria sausai būdamas, tačiau retai pasitaiko kad tokia temp užklumpa pavasarį ar rudenį kai augalas būna šiltnamyje. Žinoma jokiais būdais nerekomenduoju taip vėsiai jo auginti :!: Tiesa vistik temp. skirtumas reikalingas norint pražydinti, nes jei bus visada beveik vienoda temp. džiaugsitės tik gražiai svyrančiais lapais...

Urze rašė:Beje, iš aprašymo supratau, kad nemažus kerus suformuoja šitas epidendras. MrGreen, kokio dydžio ir per kiek metų pas Tave jis užaugęs buvo, kai jį dalinai? Ir ar greitai auga, ar per sezoną tik vieną ūglį suformuoja? Divatielio net kelis vienu kartu leidžia, bet ar čia iš gero gyvenimo, ar kaip tik bando į tą gyvenimą kabintis, nes negausiai lapų turi?
Nėra jis labai greitai augantis, pas mane gyvena daugiau kaip 6 metai, auga kaip dauguma epidendrų, katlėjų - per sezoną viena viršūnė užsiaugina 1-2 ūglius, tačiau po dalinimo jis suskubo augintis apie 5 naujas viršūnes, tai šiemet nemažai naujų ūglių užaugo :) kokio dydžio augalas, matosi fotografijoje pirmame puslapyje, tik dalis jo pasislėpę po T. usneoides :idea: Matosi tik naujausi ūgliai išlindę :)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 30 Gru 2011, 07:45

Kaži, o suveiktų jam dalinis rizomos (šakniastiebio) įpjovimas kaip paskatinimas daugiau viršūnių auginti? Apie šį būdą buvo kalbėta katlėjų temoje, minėti ir gumblapiai. Pagal tai, kad Taviškis, MrGreen, po dalinimo puolė 5 naujas viršūnes augintis, man rodos, kad turėtų veikt toks būdas augalo didinimui.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 30 Gru 2011, 23:20

Žinoma kad suveiktų. Pas mane buvo nupjautos kelios viršūnės, tai jis tiesiog daugiau viršūnių užsiaugino, o tu jei tik padalinsi rizomą, turėsi ir senąją viršūne ir paskatinsi naujas augti iš miegančių pumpurų.

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 13 Vas 2013, 12:43

divatielis rašė:Nu tai ir aš idedu savo mažulį :mrgreen: visu gražumu :mrgreen: gyvena orchidariume ir kasdien purškiu šaknyną, nes šaknys greit pradžiūna nuo ventiliatoriaus. Auginamės šešis naujus lapukus :mrgreen: relax - nebuk pavydnikas :poke:
divatielis jau senokai kažkur dingo iš forumo tai kreipiuosi į visus. Gal žinot iš kokio tiekėjo ji pirko savo parkinsoną? :think:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 18 Vas 2013, 20:13

relaxxx84 rašė: divatielis jau senokai kažkur dingo iš forumo tai kreipiuosi į visus. Gal žinot iš kokio tiekėjo ji pirko savo parkinsoną? :think:
galiu tik tiek pasakyt, kad užsakymą 2011 (?) organizavo Jurgita iš Kauno, o aš dalinau Vilniuje. Man rodos, buvo vasaros vidurys-pabaiga ir lygiagrečiai atėjo užsakymai iš dviejų tiekėjų. Tada dar dendrobiai labai ilgom kasom parvažiavo............... bandyk žiūrėt užsakymų archyve...
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 05 Geg 2013, 21:21

Na, atsidžiaugiau svajone tai dabar pradėjau nagrinėt O.o
Vazonikas 12 cm, nepermatomas. Iš viršaus stambus substratas- žievė su trupučiu nesmulkintų kiminų. Pakapščiau giliau ir kuo gilyn tuo substratas smulkyn. Apačioj vazoniko visai košė. Norėčiau traukt lauk ir rišt ant bloko, bet dabar neturiu tinkamos pliauskos ir neaišku kada geriau tą daryt :scratchheadyellow: Brandinu dar mintį, kad gal geriau jį man atsargiai ištraukt ir su visu turiniu talpint į krepšelį, bet su krepšeliais neturiu patirties, todėl truputi bijau. Nors pats augalas tvirtai įsitvirtinęs vazone. Ar jautrios jo šaknys judinimui?

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 07 Geg 2013, 14:57

visų orchidėjų šaknys jautrios judinimui :!:
maniškis nuo rudens gyvena vazonėlyje tik su žievėm, bet kadangi jis permatomas matau ,kad ir žievė dar nesudūlėjusi ir kad naujas šaknis auginasi.
beje šaknys ganėtinai plonos, tad aš nerizikuočiau kelti ant bloko, net ir su savo pomėgiu viską smarkiai lieti, tiesiog nesusitvarkyčiau su bloku. mano patarimas būtu, jei persodinti tai į vazonėlį.
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 07 Geg 2013, 17:15

Misterija, I LOVE U!!! :lol:
Ačiū, man to ir tetrūko :heartsfade:

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 07 Geg 2013, 18:14

ką čia bepridursi :oops:
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 07 Geg 2013, 20:25

Pas mane nuo 2005 metų auga ant kamštinio ąžuolo žievės gabalo, man gražiau ir patogiau taip. Kiekvienas turi pasirinkti auginti taip kaip jam patogu.
divatielis rašė:
relaxxx84 rašė: P.S
O šiaip ne tikslingiau šito parkinsono temą pervadint į Coilostylis parkinsoniana, nes kaip ir Epidendrum parkinsonianum tik vienas iš sinonimų :think:
Na daugelis orchidėjų turi po keletą pavadinimų, o kai kurie pavadinimai vis dar keičiasi, tad sunku čia su tom rūšim ir gentim. Bet šiuo atveju manau, kad Epidendrum parkinsonianum yra labiausiai naudojamas pavadinimas šiai rūšiai (bent kol kas). Ir prekybininkai ,dažniausiai, naudoja būtent šį pavadinima, tad manau nekompikuojam, kol kas sau gyvenimo :mrgreen:
Pavadinimus galima pasitikrinti čia:
http://apps.kew.org/wcsp/namedetail.do?name_id=69191

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 18 Geg 2013, 14:34

Džiaugiausi ir prisidžiaugiau...
Sudeginau savo parkinsonianumą. Sudegė visi mažesni lapai ir pats pagrindas, nes buvau pririšęs prie bloko. Liko vienas lapas ant kurio dar matosi kelios miegančios akutės. Ar įmanoma ką nors padaryt? Kaip nors galima juos inspektuot, kad prabudint tas akutes kaip pvz katlėjas?

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 18 Geg 2013, 15:07

relaxxx84 rašė:Džiaugiausi ir prisidžiaugiau...
Sudeginau savo parkinsonianumą. Sudegė visi mažesni lapai ir pats pagrindas, nes buvau pririšęs prie bloko. Liko vienas lapas ant kurio dar matosi kelios miegančios akutės. Ar įmanoma ką nors padaryt? Kaip nors galima juos inspektuot, kad prabudint tas akutes kaip pvz katlėjas?
Turėjai lyg ir keiki pastos? Aš pasiskolinau iš Salaitės jos ir visus merdinčius dendrobius prikėlinėju. Manau, turėtų suveikti. Šiltai, drėgnai ant kiminų ir kantrybės arba keiki pastos :)
P.S. Taip ir galvojau, kad jam greit šakutės bus [Cha]
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių