Brassavola (liet. vaurutė)

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Olivija, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Jolituxxx
Susisiekti:

Re: Brassavola (liet. vaurutė)

Standartinė Jolituxxx » 04 Rgp 2012, 19:57

Iš Botorch, mačiau ir Jums atkeliavo su nekokiomis šaknimis, bet va jos labai norėjau, senokai blizginau akis tai neatsilaikiau rizikai kai pasitaikė tas užsakymas :oops: Aš į substratą sodinsiu, su blokais bijau prasidėti, pasitaiko kelionių pas mane, bijau, kad po to gali liūdnai baigtis :Hmmmm: dar aišku reikia sulauktu didesnių šaknelių :oops:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 04 Rgp 2012, 22:53

Tai Botorch laikosi bešaknių vauručių strategijos. Reik tą prie atsiliepimų apie tiekėjus parašyti, kad kiti žinotų. Vienas kartas - dar ne statistika, bet kai ir antrą kartą toks augalas atkeliauja, jau tikrai įtartina, ar tiekėjas moka su šitom vaurutėm elgtis.

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 06 Rgp 2012, 16:44

Bandom rodyt Br. flagellaris naujus auginukus, deje, bet ne visi matosi ;)
Butų nerealiai smagu, jei visi tuo pačiu metu pražydintu po yspudingą kekę žiedų 8-) halo
Prikabinti failai
Br. flagellaris.jpg
Br. flagellaris.jpg (223.41 KiB) Peržiūrėta 3502 kartus(ų)
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 23 Rgp 2012, 09:33

Verta dėmesio nformacija iš orchidee.ws apie Brassavola nodosa:
Для симуляции цветения в чётко определённом периоде покоя Brassavola nodosa не нуждается, что в свою очередь несколько осложняет уход за данным растением. Цветочная "почка" орхидеи начинает развиваться ещё во время вегетации (т.е. совместно с новым ростком), и если условия содержания растения в данный период будут не оптимальными, то цвести оно вряд ли будет. Первое, что непосредственно сильно влияет на способность того или иного стебля к цветению - достаточное освещение. Если интенсивность освещения занижена, то цветочная "почка" вообще не получит никакого развития, а сам стебель получится недоразвитым (и это не обязательно будет ярко выражено в недостаточном размере или толщине). Второй, не менее важный фактор, влияющий на нормальный ход развития цветочной "почки" - умеренное содержание орхидеи в период её развития. Цветочная "почка" пробуждается примерно тогда, когда новый росток орхидеи достигает 1/2 своего развития, т.е. за долго до того, как лист орхидеи начнёт разворачиваться. На этом этапе ни в коем случае не следует допускать слишком жаркого содержания орхидеи. Оптимальная температура в дневные часы должна быть не выше 20-22 °C, а ночная около 15-16 °C. Если новые ростки развиваются в летний период, то самым ОПТИМАЛЬНЫМ будет вынести растение на открытый воздух (на балкон или в сад). Независимо от того, какая будет температура днём, ночью она всегда будет значительно понижаться, стимулируя цветение орхидеи. Как правило, если днём столбик термометра поднимается до 30-35 °C, то ночью температура находится на уровне 18-24 °C, что составляет примерно около 10 °C разницы.

В виду особенностей климата на родине данного вида орхидей сразу же ПОСЛЕ цветения Brassavola nodosa претерпевает ярко выраженный засушливый период покоя, который выражается в том, что орхидею содержат несколько суше и холоднее, чем обычно, и не удобряют. Общая температура содержания может варьироваться от 15 до 18 °C днём и не ниже + 12 °C ночью, а полив орхидеи нужно скоординировать относительно более низких температур и производить по чуть-чуть из расчёта, чтобы между поливами субстрат не просто хорошо просыхал, но и около 7-8 дней находился полностью сухим. С появлением новых ростков период покоя заканчивается: полив орхидеи возобновляется в обычном объёме, а общая температура содержания повышается. Регулярное несоблюдение периода покоя приводит к вырождению растения: стебли мельчают, орхидея всё реже цветёт, а затем происходит полный отказ от цветения.
Neskaitantiems rusiškai - pagalba.
Relaxxx, gal dėl to pas Tave ir nežydi, nes pumpurų vystymosi metu būna nepalankios sąlygos? O pumpurų užuomazgos tai oi kaip anksti pradeda formuotis!

kaa

Standartinė kaa » 23 Rgp 2012, 10:11

padarysi čia optimalias sąlygas su tokia vasara :D
mano nodosa balkone, bujuoja...jau nebežinau kiek naujų auginukų, ir dabar dar trys lenda - čia jau nauja porcija. ir tiek..

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 23 Rgp 2012, 10:19

Mano nodosa tai vargšė, nieko iš jos nesitikiu, bet kitos vaurutės... :evil:
Vistiek perskaičiau straipnį- nu ir ką, viskas pas mane teip ir yra, net susilaikau nuo purškaliojimų ramybės metu ir va tau kaip atsidėkoja, po antrą lapą gimdo ir tiek. Dabar dviejų auginių antri lapai panašūs į vokus, tokie neilgi, o pumpurų :yuck:

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 23 Rgp 2012, 14:46

Na ir vistiek čia ne viskas tiesa, bandžiau aš ją auginti visokiais režimais, tame tarpe ir šiuo kurį siūlo rusai. Nežydi nodosa nors tu ką. Manau, kad yra kur kas slaptesnių priežasčių dėl šių augalų žydėjimo.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 23 Rgp 2012, 15:01

Pas jus gal nežydinčios vaurutės papuolė, sporomis kaip kokie paparčiai dauginasi, o paparčių žiedo kada reik ieškot? Teisingai, per Jonines. Ne tuo laiku ieškot jų, tai ir nerandat. O.o
Man Ramsio turima B. nodosa vis dar nuo parodos akyse stovi - tokio gražumo ir riebumo, kaip kareivėliai surikiuotais lapais augalas. :drool: Tuo tarpu mano turimas augalėlis po biškiuką toliau auga ant naujojo bloko. Jei išeis, pasistengsiu ją po lempomis rudenį ir žiemą šiltai laikyti, kad neitų miegoti ir daugiau masės pasiaugintų.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 24 Rgp 2012, 17:09

Kaip manot ką čia mano Mažoji Žvaigždė stena? Žinau, kad tikrai ne lapas, nes lapas pasirodo ankščiau. Labai panašu kai lenda naujas auginys. Auginys ant auginio? :think: :o
Prikabinti failai
Br..jpg
Br..jpg (128.66 KiB) Peržiūrėta 3427 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Birute

Standartinė Birute » 09 Rgs 2012, 11:42

Sveiki.visiškai nesuprantu apie vaurutes. Pirkau gal birželyje,greitai nužydėjo, per pora mėnesių išleido naują auginuką, šiandien pažiūriu viduje lapų vokas jau paaugęs ir viduje aiškiai matosi žiedkotis. Bet svarbiausia, kad buvo vienlapė, dabar užsiaugino 2 lapus, o tarp jų voką. Kaip ją laistyti?Foto vėliau.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 14 Rgs 2012, 13:42

Kai aktyviai auga, yra šviesu ir šilta, liekit gausiai, bet leiskit substratui gerokai pradžiūti tarp laistymų. Ilgai šlapiom kojom būti joms ne itin patinka, o pradžiuvimo kaip tik nebijo. Žiemop reiks laistymą mažinti ir retinti.

Vartotojo avataras
lerika

Standartinė lerika » 14 Rgs 2012, 16:49

manoji žydės, labai džiaugiuos, nes nežinau, ką dariau,kad tokios malonės sulaukiau :w00t:
Ne šunų rasizmui!!! http://vimeo.com/31369195

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 14 Rgs 2012, 21:51

Tris kart nusispjaunu, bet mano Brassavola cuculata kuri iki FS dar trys metai, pučia pumpurą :shifty: :pray:
Jau juokiasi visi pažystami iš manęs, nes sakė, kad turbūt ir akmenį pražydinčiau :D
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 05 Spa 2012, 07:54

Jolituxxx rašė:O kaip Jūsų Brassavola nodosa laikosi? Jau tikriausiai sustiprėjusi?
O, ta vaurute labai džiaugiuosi! Pagaliau kabinasi į gyvenimą kasdien vis ilgesnėmis šaknimis, kurios noriai prie pliko bloko glaudžiasi. Dar kartą ačiū MrGreen už patarimą! Dabar antra naujų šaknų augimo banga, aktyvios šaknytės net blizga šviesoj. :) Šiųmetiniai ūgliukai labai menki užaugo, nuo 3 iki 10 cm ilgio, bet ko norėt iš nuvargusio bešaknio augalo. Senieji lapai susiraukšlėję, suplokštėję, nuo saulės dalis net bordiškai pasidažę, mažai juose ko gero belikę, bet dar negelsta, laikosi. Tas ir džiugina. Blokas įtaisytas ant pietinės palangės, dalis augalo gauna tiesioginių saulės spindulių (dėl to ir nuraudęs). Kasdien apipurškiu 1-2 kartus, nors tikriausiai neblogai būtų ir pamirkyti kartais. Po kiekvieno purškimo per kelias valandas šaknys visiškai išdžiūsta. Šaknų nieks nedengia, kambaryje drėgmė apie 50-60 % laikosi.
Jolituxxx, o kaip Jūsiškė? Judinasi nors kiek? Kaip ją laikote?

Vartotojo avataras
Jolituxxx
Susisiekti:

Standartinė Jolituxxx » 05 Spa 2012, 13:41

O kaip šaunu, matosi nori gyventi Jūsiškė :thumbsup: Aš savąja irgi nesiskundžiu, bijau prisišnekėti, bet manoji neblogai laikosi, šaknų prisileido nemažai ir ilgų, kelios buvo apie 5 cm, tai jau įsodinau į vazonėlį, gal ir paskubėjau, o per tą skubėjimą pamiršau nufotografuoti :oops: bijojau, kad tuoj taps sudėtinga iš reanimatoriaus ištraukti (trilitrinį tam reikalui naudojau), apdėjau drėgnais kiminais vazonėlio viršų, po apačia padėjau indelį su akmenukais ir vandeniu, taip kad nesiektų vazonas vandens, kol kas dar stebiu kaip reaguos į pokyčius, jei nenudžius nauji ūgliukai ar dar kažkaip nesustresuos, keliaus ant katlėjinės palangės ir bus išbraukta iš ligonių sąrašų O.o

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 6 ir 0 svečių