Brassavola (liet. vaurutė)

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Olivija, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
DobileliS
Susisiekti:

Re: Brassavola (liet. vaurutė)

Standartinė DobileliS » 23 Bir 2012, 09:56

Gal kas auginat Brassavola Digbyana? Labai ji jau mane žavi, bet nežinau, ar sugebėsiu tinkamai augint. Ir mano patirtis orchidėjų auginime tik dveji metai. Dar toks klausimėlis ne visai čia į temą - kai renkatės rūšinius augalus, perkat tuos, kurie patinka, ar tik tuos, kuriems auginti galit suteikti tinkamas sąlygas, esančias Jūsų namuose?
Gėlės daro žmones geresnius ir laimingesnius; tai saulė, penas ir vaistai sielai.
Mano palangė
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Kaštonė
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Kaštonė » 23 Bir 2012, 10:21

DobileliS rašė:tik tuos, kuriems auginti galit suteikti tinkamas sąlygas, esančias Jūsų namuose?
Čia ir yra pagrindinis momentas renkantis orchidėją - ar galėsi suteikti jai reikiamas sąlygas :!:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 23 Bir 2012, 22:06

Knisa mane tos vaurutės. :evil: O man jos tokios gražios, taip norisi, kad jos normaliai augtų ir kada nors sužydėtų. :( B. nodosa jau visi metai reanimuojasi, biški šaknis paaugina ir užsiraukia, po kiek laiko vėl kokią bando išstumti, vėl užraukia ją, vos į kiminus įkišusi. Bešaknė B. perrinii irgi kiminų baidosi - tik pradėjo naują šaknį auginti, pajuto kiminus ir viskas, vienos šaknies nebėr, o kita, atrodo, net galvą atgal įtraukė. Kuo joms jie netinka?! Pirmoji pritaisyta ant molinės vazono lėkštelės su kiminais, antroji - mažyčiam plastikiniam vazonėlyje su kiminais. Gal pastarąją traukt lauk iš jos ir dėt tiesiai ant žievės bloko be jokio paminkštinimo, ir tesižino? Augina naują auginį, tai gal dar bus šaknų greitu laiku? O tą nemariąją nodosa gal mest įstiklintan balkonan, ir tegu troškinasi? Grrr, tos orchidėjos! :evil:
Relax, Taviškės visos su kiminais draugauja?

Dobilėli, vieni renkasi tik pagal grožį, kiti - grožį IR aplinkos poreikius. Gali ir gražiausią orchidėją nusipirkti, bet jei nesuteiksi jai reikiamų sąlygų, ji anksčiau arba vėliau pasakys "sudie", ką jau kalbėti apie žeidus. Tai nemanau, kad verta švaistyti pinigus ir dar paskui graudentis žiūrint į besikankinantį augalą, todėl visada nusižiūrėjusi ką nors gražaus ieškau informacijos, ko tam grožiui išgauti reikia ir labai rimtai pasvarstau, ar galėsiu tai suteikti.

kaa

Standartinė kaa » 24 Bir 2012, 08:14

Mano nodosa sėdi vazone žievėje jau metus. Ūglius vis duoda, šaknų irgi yra.
Sėdi balkone jau dvi savaites. Dar nežydėjo.
Gal nereikia tų kiminų jom? Bandyk žievėj.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 24 Bir 2012, 09:36

Urze, žinok aš tik Br. David Sander ir Br. glauca (aš ją vis dar vaurute laikau) auga ant blokų, su trupučiu kiminų- na, nieko, kaip ir toleruoja, šaknys noriai į juos lenda.

Aš turiu kitą problemą, žiūriu, kad vėl iš tokio gražaus auginio lenda ne vokas, o antras lapas :twisted: jau nebežinau net kaip su tuo kovot... Kaip kokia infekcija. Šiam auginiui augant visai netrešiau augalo.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 24 Bir 2012, 13:41

vaurutes rišdami ant žievės kiminų pado nedarykite :!: Riškite augalus tiesiai ant žievės, jei pas jus labai sausa paskui galite užmesti T. usneoides, kad po laistymo šiek tiek ilgiau užsilaikytų drėgmė. Mano Brassavola cucullata ne vienus metus sėkmingai auga ant kamštinio žievės gabalo, o B. digbyana kurią gavau su kiminais, nei iš vietos, galvoju šiemet kai pradės augti nauji ūgliai pririšiu prie žievės be kiminų :doh:
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 24 Bir 2012, 15:06

Och tu rupužėle, einu rauti vaurutės iš kiminų.

Relax, šitam forume šiek tiek apie dvilapes vaurutes yra parašyta. Viena versija - reakcija į stresą (bet Tavo Little Star juk gražiai auga ir nestresuoja, o kitos dvilapės kaip?). Kita versija - kad taip pasitaiko dažniausiai hibridams, kurių proteviai nors vienas buvo irgi toks pat dvilapis. Bet kad ir rūšinės B. nodosa ir B. cucullata pas Tave dvilapiuojasi. :scratchheadyellow: Bet jos gal dar stresuoja, nes buvo bešaknės vienu metu, tiesa?

Tikriausiai jau visi matė C. ir M. Baker informaciją apie Brassavola nodosa priežiūrą?

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 12 Lie 2012, 08:19

Po to, kai MrGreen parašė, kad nereik vaurutėms kiminų po kojomis, perkėliau saviškes ant plikų ąžuolo žievės blokų. Pokytis per 2 savaites - Brassavola nodosa leidžia 3 naujas šaknis ir pradėjo toliau auginti dar 2, viena netgi bloką čiupinėja ir nesirauko, kaip seniau, o Brassavola perrinii irgi naują šaknį kiša ir bloko nesibaido. Tai, kad tiek šaknų leidžia, nėra bloko nuopelnas (tiesiog nauji auginiai formuojasi), bet kad nuo jo šaknys nebėga ir neužsiraukia, vos palietusios, tai jau džiaugsmas man ir tikrai pagyrimas blokui. Kol kas nemirkau, tik ryte ir vakarop apipurškiu RO vandeniu su šiek tiek Akerne trąšų ir Superthrive. Ant B. perrinii dar riebi Tillandsia usneoides uodega užmesta drėgnesnei aplinkai palaikyti.

Taigi pokytis kol kas labai smagus ir teikiantis vilčių! Ačiū, MrGreen, už patarimą. Jei vauručių ir epifitų šaknų dievai bus mielaširdingi, galgi prigis mano šitos uodegėlės. :pray:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 30 Lie 2012, 07:26

MrGreen rašė:Brasavolla acaulis turi ant lapų dėmių, tačiau nepergyvenu dėl to, beje, jos lapai virš 40 cm ilgio :)
MrGreen, o Tu anksčiau jau jos neturėjai? Atrodo, kad mačiau ją Tavo kolekcijos sąraše. Jos nuotraukos sužavėjo, tik va lapų ilgis didokas.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 30 Lie 2012, 18:08

neturėjau, o matei todėl, kad kai patvirtino užsakymą mano, susirašiau naujus augalus į sąrašą, kad paskui nereikėtu :) lapų ilgis atrodo didokas, bet augalas kompaktiškas, jie gražiai svyra žemyn, nes svoris yra nemažas, o pvz B. cuculata lapai panašios formos, bet jie lengvi ir auga į visas puses.
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 30 Lie 2012, 20:10

Aaaa mat koks greituolis. :D Būtų labai įdomu pamatyti augalą gyvai. :roll:
Aš toliau džiaugiuosi augančiom vauručių šaknimis ant naujųjų blokų. Tik B. perrinii vis po vieną uodegą numeta kas kiek laiko, tai tik tikiuosi, kad užteks jų, kol naujas ūglis įsibėgės augti ir šaknų daugiau užsiaugins.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 30 Lie 2012, 21:40

MrGreen naujokė tikrai įspūdinga :thumbupleft:

Mano vaurutėms panašu, kad patinka tokia vasara, nes auga pamišėliškai, flagelaris 9 nauji ūgliai, periinii irgi neatsilieka, o apie Little Stars jau nebekalbu, cucullata kukliai, bet judėjimas jaučiamas. Tik tie antri lapai mane tebenervuoja...
Gauna tą patį ką ir visos kitos mano orchidėjos - dilgėlių raugo. Planuoju jau pirkt kokių fabrikinių trąšų, kurios daugiau turėtų fosforo ir pradėsiu jomis tręšt baigiant augt paskutiniams ūgliams, gal taip išspaus kokį žiedelį. :think:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

kaa

Standartinė kaa » 31 Lie 2012, 10:43

Mano B. nodosa kaifuoja balkone, jau nežinau kiek ten naujų ūglių (vazone) - daugiau nei 7 tai tikrai. Bet žydėt kolkas neplanuoja..

Vartotojo avataras
Jolituxxx
Susisiekti:

Standartinė Jolituxxx » 04 Rgp 2012, 18:40

Mano brassavola nodosa atkeliavo su nupuvusiomis šaknimis, aišku pakliuvo į reanimatorių, gavo visokių marmalų dozę ir po keletos savaičių jau judėjimas prasidėjo- leidžia naujus ūglius ir šaknis :w00t: Tai mano pirmoji vaurutė tai labai jau norisi jos neprarasti :oops: Jei viskas ir toliau taip sėkmingai vyks pafotografuosiu :) Šiaip labai nustebau, nes pas mane paprastas falenopsis apie metus mąstė ar leist šaknis ar ne, o čia taip šast :w00t: Galvojau įsišaknijimo hormonus panaudoti, bet panašu, jog nebereikės jų :)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 04 Rgp 2012, 19:29

Jolituxxx, iš kurio tiekėjo Jūsų vaurutė atkeliavo? Dabar svarbu duot jai tinkamą substratą ar bloką, ir įsitvirtins. Gyvybingos jos. :)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 6 ir 0 svečių