Epidendrum stamfordianum

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Olivija, Evaja

Vartotojo avataras
Slogaa

Re: Epidendrum stamfordianum

Standartinė Slogaa » 19 Rgp 2019, 21:50

Auga pas mane irgi, ir vėl du nauji gumbai, kuriuos jis, ponas, pradėjo augintis vasarai įpusėjus. Nei du nei dešimt.
Nemėgstu aš tokių augalų, kurie auga, nevegetuoja, bet naudos iš to - jokios. Po pirkimo specialiai nepersodintas, nerūšintas jau antri metai. Gumbus užsiaugina tikrai neblogus.. bet kodėl nežydi - mistika.
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 19 Rgp 2019, 22:00

Slogaa rašė:
19 Rgp 2019, 21:50
Auga pas mane irgi, ir vėl du nauji gumbai, kuriuos jis, ponas, pradėjo augintis vasarai įpusėjus. Nei du nei dešimt.
Nemėgstu aš tokių augalų, kurie auga, nevegetuoja, bet naudos iš to - jokios. Po pirkimo specialiai nepersodintas, nerūšintas jau antri metai. Gumbus užsiaugina tikrai neblogus.. bet kodėl nežydi - mistika.
Jeigu senokai nepersodintas tai gali buti papuvusios šaknys ir net užaugines gražias bulbas gali nežydėti nes truksta jėgų dėl mažai šaknų , arba, nesudarote tinkamų saligų žydėjimui.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 19 Rgp 2019, 22:03

Vazonikas peršviečiamas - šaknys gražios, net labai, storos ir didelės. IR vazonas milžiniškas, tad vietos yra.. Dėl to ir nepersodinėju.
Kitas klausimas - kas tos sąlygos... skaičiau aš apie jį ne kartą.. bet nieko ypatingo nenurodo jo auginimo sąlygose.. nei svyravimų temperatūros kažkokių įmantrių.. daug saulės ir tiek..
yra toks kažkoks labai užsispyręs matyt.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 19 Rgp 2019, 22:13

Slogaa rašė:
19 Rgp 2019, 22:03
Vazonikas peršviečiamas - šaknys gražios, net labai, storos ir didelės. IR vazonas milžiniškas, tad vietos yra.. Dėl to ir nepersodinėju.
Jus matote tik vazono kraštuose šaknys bet kažin ar matote kas dedasi vazono vidurije. Persodinti rekomenduojama kas du metus , nes viduri vazono visada buna drėgniau ir substratas greičiau suira o tai išaukia šaknų puvimą.
Mano nuomonė, nors nenurodoma temperaturu svyravimo vistiek nakties ir dienos svyravimai turi buti . Žinoma , yra orchideju kurios ir be svyravimu lengvai žydi bet nemanau kad epidendrumai taip legvai sužydėtu.
Mano galerija

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 20 Rgp 2019, 08:23

Augalas užsispyręs tikrai, mano daug metų praėjo nuo bešaknio. Dabar persodinau, šaknys fantastiškos, jas tikrai retai būna. Auginasi naują ūglį. O tas senas pypsiukas taip ir liko. Mane irgi nervinap [O.0]

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 20 Rgp 2019, 11:10

Ričardai - žinau, Epidendrumas gi vis dėlto Katlėjos giminaitis, turėtų jam būt gerai temperatūrų svyravimai. Bet jie tikrai jam suteikti! Nuo pavasario lyg velyvo rudens, jis auga lauke, o Anglijos pavasaris, ruduo ir nerėtai vasara pasižymi labai dideliais temperatūrų svyravymais tarp nakties ir dienos. Neretai siekia iki 10-15 laipsnių skirtumą! Bet geras patarimas dėl persodinimo.. Gal išties pamatysiu kažką, ko nesitikėjau..

Eliss- keisti man tokie augalai, kurie masės turi ir nieko su ja neveikia. Ne dėl to, kad reiktų džiugint šeimininką.. bet dėl to, kad kažkaip dauginimosi instinktas augalams turėtų būt išvystytas ir svarbus??

O šiaip... darausi tokią išvada, kad epidendrumai yra labai užsispyrę ožiai. Pirma, sprendžiant pagal kokį parkinsonianumą galvojau, kad tai tik užaugintos masės klausimas.. bet pagal stamfordianumą matau kad tai ne visai faktas.. :think:

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 20 Rgp 2019, 12:42

Dianit, patariau ne iš piršto laužtos informacijos , pats su keliom katlejom apsideginau , nors substrata visada ruosiu pats ir jis netoks imlus vandeniui bet persodindamas katleja pamačiau kad vidurije vazono šaknys supuvusios o šonuose gražiausios šaknys, va ir gaunasi , jeigu naudojate pagaliuko metoda tai jis ismeigtas beveik vidurije o ten puvimo metu išsilaiko drėgmė ilgiau nei vazono šonuose , ir gaunasi , vidurije puna o šonuose šaknys kenčia nuo perdžiovinimo.
Pasikartosiu, nuo mažo kiekio šaknų užauga silpnesni ugliai , nesugeba- nepajėgia žydėti o jeigu ir sužydi tai žydėjimas buna trumpas ir žiedų forma prastesnė.
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 20 Rgp 2019, 14:13

Ričardai - AČIŪ, trauksiu sąvąjį iš vazono, žiūrėsim kas ten dedasi!

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 28 Rgp 2019, 17:47

Na, principe, galejau ir nepersodinet siais metais.
Viduje vazono radau visko, ir kazkieno kiausiniu, ir viksru, ir sraigiu, ir darvisokiu kokiu gyventoju. Taciau mano nuostabai - saknys augalo tikrai labai geros net ir paciam vidury.
Maniau, kad apsikarpius saknis tilps atgal i ta pati vazona, taciau... :hand:
Dabar pavirto i tikra monstra su dideliu, sunkiu vazonu!
(Vaurute palyginimui)

Jeigu ir toliau nezydes, nezinau.. barsimes. :poke:
IMG_20190827_183402.jpg
IMG_20190827_183402.jpg (8.48 MiB) Peržiūrėta 4426 kartus(ų)
IMG_20190827_200628.jpg
IMG_20190827_200628.jpg (6.31 MiB) Peržiūrėta 4426 kartus(ų)
IMG_20190828_152626.jpg
IMG_20190828_152626.jpg (7.48 MiB) Peržiūrėta 4426 kartus(ų)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių