Laelia fournieri

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Olivija, Evaja

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Laelia fournieri

Standartinė mozaika » 26 Kov 2020, 23:16

kiele rašė:
26 Kov 2020, 21:51
Ačiū ačiū:) Mozaika, o ar žydi jūsų laelijos, ar turi papildomą apšvietimą?
Visą žiemą (jeigu ja žiema galima pavadinti) buvo po lempomis.
O iki žydėjimo joms dar augti ir augti :) . Pirma masės reikia ir jaunos. O jas sunku pražydinti , bet man jų bulbiukai labai gražūs. Tai jos kaip augalai gražios. :).
ricardas rašė:
26 Kov 2020, 22:48
Na žodis - buti vandenije, ne visiem teisingai suprantamas. Kodėl ? Jeigu šaknys pasieks vazono dugną o vanduo sieks šaknis tai puvinis garantuotas, be to, jeigu substratas bus labai imlus vandeniui ir dar po vazonu bus vanduo taip pat ne kas bus. Todėl reikia rinktis tinkamą substratą ir pagal substrato vandens imlumą taikiti laistymą arba mirkimą.
Jūsų substratas matomai nebuvo imlus vandeniui arba greitai pradžiudavo tai gal dėl tos priežasties augalas blogai augo ,tai vanduo lėkštutėje palaikė substrato drėgnumą ir augalas atsigavo.
Tai gi ir eina kalba ne apie visas, o tik apie kai kurias rupicolas.
Pas mane visos mirkomos, o substratus aprašiau. Šaknys sėdi kažkiek vandenyje ir kai būna padėkliukuose.
Maniškių atveju, joms patiko kurį laiką mirkti, o paskui pradžiūti, ir vėl pamirkti ir vėl pradžiūti.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 26 Kov 2020, 23:25

Va va, ta ir norėjau pasakiti, kad šaknys budamos ilgai vandeni gali suputi o Jūsų nesėdi nuolat kojas imerkus į vandenį .
Na ne man Jus mokinti bet tiesiog į šią diskusiją ikišau savo trigrašį kad nepatire augintojai teisingai suprastu .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » vakar, 08:51

Diskutuokit diskutuokit, o mes skaitom ir mokomės. :thumbupleft: Va, kaip gerai, kad kielė užklausė apie laišvą ir Mozaika savo (netikėta) patirtim pasidalino. Kad daugiau taip!

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių