Phalaenopsis Mini Mark

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Phalaenopsis Mini Mark

Standartinė Urze » 31 Spa 2012, 13:30

Ant tos pačios palangės juk auga skirtingi augalai, o ne to pačio klonai, todėl vieniems gali užtekti ir šviesos, ir šilumos, o kitiems jų trūkti. Todėl vieni augina pumpurus, o kiti sustojo.

sineriuke

Standartinė sineriuke » 31 Spa 2012, 15:13

aišku :oops: Ir taip aš nelabai susidraugauju su šiuo augaliuku, užsiaugino trys lapus, per metus maždaug, ir visi jie mažesni už pastaruosius ir tokie pačius galiukus užrietę žemyn :Hmmmm: Nors ir trašų gauna, stimuliatorium pavaišinu, laistau, kai šaknys papilkėja :think: Nelabai suprantu ko jam reikia, nors ir pražydo, šaknytes labai po truputi augina, nestovi vietoj, bet va tie lapukai :( Gal šis falenopsis mėgsta daugiau drėgmės,apipurškimą?

Vartotojo avataras
lerika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė lerika » 31 Spa 2012, 15:43

nu pas mane Mini mark tai bujoja, zydi be paraginimu. Nepurskiu, kaip ir visus tarp laistymu padziovinu. Net ir netresiu. :oops:
Ne šunų rasizmui!!! http://vimeo.com/31369195

Vartotojo avataras
Tensija

Standartinė Tensija » 06 Lap 2012, 13:54

Na, vistik, jau turiu. Turiu porą mėnesių.
Mano draugė pirko pavasarį parodos metu. Tačiau ji - "laistytuvas". Rugpjūčio gale atvežė man visai papuvusį. Iškarpiau šakniukus. Liko tik porą. Pasodinau į visai sausą substratą. Neliejau pusantro mėnesio. Per tą laiką užaugo biski nauja orinė šaknelė. Prieš savaitę nusprendžiau, vistik palieti su trąšomis (silpniau nei įprastai). Ir ką.... atradau du supermini keliamus žiedynkočius. Manau, kad išgelbėjau. Nors vis dar šiek tiek nerimauju. Gal tai tik paskutinis pasispardymas :think:
Būk smiltele prie kieto mūro, jei akmeniu būt negali...
Aš ne burtininkė, aš dar tik mokausi... Paveikslėlis

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 06 Lap 2012, 18:36

Tensija rašė:Na, vistik, jau turiu. Turiu porą mėnesių.
Mano draugė pirko pavasarį parodos metu. Tačiau ji - "laistytuvas". Rugpjūčio gale atvežė man visai papuvusį. Iškarpiau šakniukus. Liko tik porą. Pasodinau į visai sausą substratą. Neliejau pusantro mėnesio. Per tą laiką užaugo biski nauja orinė šaknelė. Prieš savaitę nusprendžiau, vistik palieti su trąšomis (silpniau nei įprastai). Ir ką.... atradau du supermini keliamus žiedynkočius. Manau, kad išgelbėjau. Nors vis dar šiek tiek nerimauju. Gal tai tik paskutinis pasispardymas :think:
O naujų šaknų substrate išleido daugiau, apart tų dviejų, kur liko? Jei ne, tada čia paskutinis pasispardymas...
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

sineriuke

Standartinė sineriuke » 07 Lap 2012, 10:31

O gal ir nepaskutinis, manau dar galima išgelbėti augaliuką, jei tik neleisti jam žydėti, kad ir kokie gražūs žiedai, bet jeigu neprisiaugino šaknų, tai kam augalkiuką kankinti, nukarpius žiedstebius gal jėgas į šaknų auginimą nukreiptų :think: Manau visai naudinga būtų jį pavaišinti stimuliatorium :Hmmmm: Reiktų gan reanimuot, sudaryti geras sąlygas :poke:

Vartotojo avataras
Tensija

Standartinė Tensija » 07 Lap 2012, 12:49

Tai man jį dabar traukt lauk ir žiūrėt? Nes per substratą nesimato.

sineriuke

Standartinė sineriuke » 07 Lap 2012, 13:06

nemanau, kad būtų gerai judinti, nebent pabandyk šiek tiek iš viršaus žievę nukelti, na tikrai tūrėtų matytis ar naujos šaknys yra, ar vis dar tos pačios dvi :think: Betkuriuo atveju, jei jau augaliukas buvo ne ypač geros būklės, žydėti nereiktų leisti, bus dar tų žiedų :) O jei dabar leisi žydėti, tai augalas visas jėgas atiduos žydėjimui ir gali tikrai neišgyventi :no:

Vartotojo avataras
Tensija

Standartinė Tensija » 07 Lap 2012, 13:11

Supratau. Eisiu nurankioti paviršių.

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 07 Lap 2012, 13:18

Ir kokie patikrinimo rezultatai?
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Tensija

Standartinė Tensija » 07 Lap 2012, 13:28

Na, visų pirma, švelniai patampiau :oops: Labai tvirtai jaučiasi augaliukas. Nurinkau žieves nuo viršaus prie pagrindo ir: dvi naujos žalsvai baltos šaknys (apie 3-5mm) jau leidžiasi į substratą. Atgal sudėliojau žievės gabaliukus.
Ir dar - pradeda leisti naują, dar tik vos vos matomą, orinę šaknį.

sineriuke

Standartinė sineriuke » 07 Lap 2012, 14:37

Na va- šaunumėlis :thumbsup: Bet aš visvien neleisčiau žydėti :hand: Nors gal labiau patyrę augintojai kitaip patars :thumbupleft:

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 07 Lap 2012, 19:30

Jei labai labai nori žiedų, palik vieną žiedynstiebį. Bet aš leisčiau augaliukui stipriau įsišaknyti, o tada laukčiau žiedų.
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 08 Lap 2012, 09:26

Klausimas diskusijai :)

Bent trims žmonėms, tarp jų ir man, su Mini Mark atrodo pavyko susitarti, bet paauginus tarkime pusmetį, augalas staiga sunyksta. Save suprantu, prie mažesnės nei 18 laipsnių kambario temperatūros atsirado tokios lyg ir apšalimo dėmės ant lapų, matyt, dė vėsesnių aplinkos sąlygų ir sunyko... bet kitiems porai žmonių atsitiko lygiai taip pat šiltomis sąlygomis... Mini Mark pirkti iš skirtingų tiekėjų, skirtingu laiku, laikyti skirtingose vietose, bet baigtis analogiška. Ar dar buvo kam nors taip? Ir įdomu kodėl šitap? :scratchheadyellow:
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
nila

Standartinė nila » 08 Lap 2012, 11:28

Mano pirmajam MM, taip atsitiko, sau gyveno puikiai, zydejo ir bats viena diena puvinys i skrotele ir netekau zaibiskai. O visad buvo saugomas, tiesiog gavos "zaibine mirtis".
Ir as girdejau, kas tuo metu pirko, daugelis neteko ju.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių