Phalaenopsis Mini Mark

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Skah

Re: Phalaenopsis Mini Mark

Standartinė Skah » 18 Sau 2012, 21:40

Substrate. Labai stambiam, oro tarpai dideli, daug vukaninės uolienos. Niekaip nesuprantu, kaip gali drėgnam substrate šaknys džiūt. Gal į kiminus persodint?
Žadėk man bet ką, bet duok šokolado.

Vartotojo avataras
lerika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė lerika » 18 Sau 2012, 22:10

Skah rašė:Substrate. Labai stambiam, oro tarpai dideli, daug vukaninės uolienos. Niekaip nesuprantu, kaip gali drėgnam substrate šaknys džiūt. Gal į kiminus persodint?
tai gal tikrai jos supuvę,tuščiavidurės?
Ne šunų rasizmui!!! http://vimeo.com/31369195

Vartotojo avataras
Skah

Standartinė Skah » 18 Sau 2012, 22:20

Ne, jos kietos, susitraukę ir galai sudžiūvę.

ziviliuke

Standartinė ziviliuke » 19 Sau 2012, 21:23

O substratas visą laiką drėgnas? Ir dar - ar taip džiūsta visos šaknys, ar viena kita?

Vartotojo avataras
Skah

Standartinė Skah » 19 Sau 2012, 21:38

Susitraukę šaknys visos, o džiūsta nuo galo maždaug pusę jų. Nukarpiau nebegyvas dalis ir atsodinau į kiminus, vazone papildomų skylių šonuose pribadžiau. Kol kas atrodo gražiai, šaknys žalios, nebesitraukia.

Substratas buvo iš 3L kibiro orchidejos.lt ekstra stambus. To paties kibiro substrate pasodintos trys orchidėjos ir tik su Mini Marku bėdų buvo. Tad nemanau, kad substrato kaltė. Substratą nuolat lengvai drėgną palaikydavau. Žiemą vazono nemirkiau, lengvai iš kraštų perliedavau vandeniu. Jei nepakako drėgmės, kodėl viena pelėsio gavo? :think:

Gyveni ir mokais, ne kitaip.

ziviliuke

Standartinė ziviliuke » 19 Sau 2012, 21:49

Ne nepakako, gal kaip tik nepradžiūdavo? Jei drėgmės daugoka, nebūtinai šaknys turi pasidaryti minkštais puvėkais.
O dėl šių falenopsių - man irgi su jais žaisti sudėtingiau gaunasi nei su kitais hibridiniais. Sudėtingiausia surasti individualų balansą tarp perlaistymo-sudžiovinimo. Džiausiuosi, kad naujas pasodinimas duoda gerų rezultatų :)

Vartotojo avataras
Skah

Standartinė Skah » 19 Sau 2012, 21:54

Dar tik dvi dienos kiminuose, gal dar anksti džiaugtis. Kol kas, rodos, viskas gerai. Tik nežinau, ar apskritai Markai gali augti kiminuose, gal čia dar klaidą būsiu padarius.

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 20 Sau 2012, 18:24

Skah rašė:Substrate. Labai stambiam, oro tarpai dideli, daug vulkaninės uolienos. Niekaip nesuprantu, kaip gali drėgnam substrate šaknys džiūt. Gal į kiminus persodint?
Kada persodinta į stambų substratą buvo? Ar prieš sodinimą substratas buvo pamirkytas, o gal buvo drėgnas? Dažnai pasitaiko, kad substratą (netgi sausą) ilgai laikant aklinai uždarytoj talpoj, jame pradeda augt grybai (pelėsiai). Todėl substrato nereiktų laikyt aklinai uždaryto, jis turi saugomas "kvėpuoti".

Jei prieš sodinant augalus substrato nepamirkėt, gal jis buvo per sausas ir labiau drėgmei reiklus mini Mark padžiūvo :think:

Kaip suprantu, dabar MM jau kiminuose, bet priežastį bandom aiškintis, kad klaidos nesikartotų ;)
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

ziviliuke

Standartinė ziviliuke » 20 Sau 2012, 19:46

Su tų priežasčių aiškinimusi gali būti sunkoka. Mano Mini Markas praeitą pavasarį persodinant skilo į du augalus, todėl buvo pasodintas į du vienodo dydžio vazonėlius ir tą patį substratą (augalai irgi gavosi maždaug vienodi, ir šaknų panašų kiekį turėjo). Šiuo metu vieno šaknys gražios ir žalios/pilkos, kito dalis lyg ir sudžiūvo (panašiai kaip Skah turbūt). Beje, laistau vienodai, stovi greta. Neįsivaizduoju, kokios priežastys :think:
Įdomu būtų išgirsti daugiau patirčių.

Vartotojo avataras
Skah

Standartinė Skah » 20 Sau 2012, 20:03

Olivija neblogą mintį dėl substrato laikymo pametėjo. Šiaip laikau aš tame kibiriuke kaip ir pirktas, dangtelyje yra skylutės, bet aš mėgėja dar papildomai vėdinti. Gal per mažai to, neužteko. Bet, kita vertus, jei substratas tas pats keliuose vazonuose, tai kodėl tik Markas nukentėjo? :scratchheadyellow:
Na, nežinau, pasiskaičiau, kad šie augalai gali augti kiminuose, tai vaizdas kol kas man patinka. Šaknys žalios ir nebesitraukia. Tikiuosi, kad viskas bus gerai :pray: Išmokt man su tais kiminais, ajajaj. Vazono šonuose daug skylučių pribadžiau, tai greit pradžiūsta. Kažin, per kiek laiko maždaug išsausėja vidus kiminų?

Vartotojo avataras
Skah

Standartinė Skah » 21 Sau 2012, 15:43

Markučio šaknys kiminuose gražiai pampsta, tikiuos, kad atsigaus augalas :)

ziviliuke

Standartinė ziviliuke » 21 Sau 2012, 18:13

Laikom kumščius :)

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 27 Sau 2012, 12:40

Skah rašė: Kažin, per kiek laiko maždaug išsausėja vidus kiminų?
į patį vazono vidurį , tiesiai po šaknimis įsismeigi medinį pagaliuką, gylis turi siekt vazono vidurį. Pagaliukas bus drėgmės rodiklis, todėl gali gyvent vazone, visada toj pačioj vietoj. O toliau, tikrini kaip pyragą - jei pagaliukas drėgnas, tai kiminai drėgni....
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
iron

Standartinė iron » 22 Vas 2012, 12:06

Paskaičiau čia ir nutariau, kad reikėtų ir man, kol dar visai nenumirė, revizuoti vėl savo Mark'ą ir sodinti į kiminus :cry: O tai - visai ne gyventojas jis man atrodo: lapai (o jų kiekis sumažėjęs) tokie pasiraukšlėję, vėl matyti viena kita šaknis pabliūškusi... Vis nesiryžtu: žiema juk dar.
:idea: Gal viskas todėl, kad bijau perlaistyti ir nedalieju... :idea:
Stenkis nepergyventi dėl to, ko tikrai negali pakeisti...

Vartotojo avataras
Skah

Standartinė Skah » 25 Vas 2012, 12:43

Maniškis kiminuose laaaabai atsigavo :thumbupleft:

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 7 ir 0 svečių