Phalaenopsis gigantea

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
divatielis

Phalaenopsis gigantea

Standartinė divatielis » 10 Lap 2011, 18:24

Vienas iš efektingiausių, bet sunkių auginime falenopsių. Ši rūšis auga labai lėtai, o pražysta tik 6–12 metais. Tai šilumamėgis augalas. Optimali temperatūra 22-30 ºC. Žydėjimui būtinas 5-8 ºC dienos ir nakties temperatūrų svyravimas. Šis falenopsis gamtoje auga aukštai ant medžių viršūnių, todėl jis mėgsta daugiau šviesos, negu kiti falenopsiai. Daugybė problemų, kurios kyla auginant Phal. gigantea, kyla būtent dėl šviesos stygiaus. Oro drėgmės reikia gana aukštos: 60-80 %, bet tuo pačiu reikia ir geros oro cirkuliacijos. Phal. gigantea jautrios puviniui, todėl jas ypatingai reikia saugoti nuo užsilikusio vandens skrotelėje ar ant lapų. Laistymas priklauso nuo substrato pradžiūvimo. Vengti vandens pertekliaus. Tręšti reikia labai silpnų trąšų tirpalu (patartina trąšas naudoti 4 kartus silpnesnes, negu kitoms orchidėjoms). Substratui patartina naudoti stambios frakcijos pušies žievės ir beržo anglies mišinį. Taip pat galima šia orchidėją auginti ant bloko, ar krepšelyje.

Mano Phal. gigantea atkeliavo šią vasarą. Buvo persodinta į pušies žievę į plastikinį vazonėlį. Ji dar visai mažytė, tad iki žydėjimo teks laukti kokių 12 metų :mrgreen: Vasarą augo pas mane ant vakarinio lango, tad vakarais gaudavo net tiesioginės saulės. Rudenėjant ją perkėliau į orchidariumą. Kol kas užsiaugino dvi ilgas šaknis, bet lapelio kol kas nepradėjo leisti nei vieno. Galiu pasakyti, kad šaknys auga tikrai greitai, bet lapai tai ne :mrgreen:
Prikabinti failai
Phalaenopsis gigantea (1) copy.jpg
Phalaenopsis gigantea (1) copy.jpg (191.8 KiB) Peržiūrėta 6068 kartus(ų)

Vartotojo avataras
divatielis

Re: Phalaenopsis gigantea

Standartinė divatielis » 03 Gru 2011, 19:01

Gigantea orchidariume žinokit labai puikiai jaučiasi. Net vanduo patekęs į skrotelę jai nė motais, nes ventiliatorius per kokias dvi valandas nudžiovina visus lašus. Buvau prisiskaičius visko baisaus, kad labai jautrus augalas puviniui. Na gal taip ir yra, kai vanduo užsistovi, bet kai ventiliacija gera, tai nebaisu niekas :mrgreen: Žodžiu augam toliau - šaknys pasiekė dugną ir jau ieško skylučių išlysti. Kaip aš nevirškinu, kai šaknys pro skyles išlenda :neutral:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 03 Gru 2011, 20:44

Smalsu, kodėl nusprendei įsigyti mažą gigantą. Ar panelei taip patinka salotos, kad 12 metų pasiruošusi į ją žiūrėti? O.o
Paskutinį kartą redagavo 1 Urze. Iš viso redaguota 7 kartus.

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 04 Gru 2011, 08:31

Na, manau, kartais visai smagu ir ne į temą pašnekėt, kad taip nuobodu nebūtų :lol: Nuoširdus nusišnekėjimas prablaško, o jaigu labai baisiai jau užteršėm temą, tai ateis trintukas ir viską nutrins :lol: Urze, man išties patinka salotos ir net salotų šaknys. Aš tiesiog mėgaujuosi augalo augimu ir man taip smagu stebėti visą procesą, kad žiedai yra tik sudėtinė viso to dalis. Smagu, kai žydi, bet ne dėl to pradėjau kolekcionuoti augalus. O falenopsis gigantea mane taip sužavėjo savo lapų dydžiu, kad neatsispyriau ( beje pas Oliviją teko matyt paprastą falenopsi, bet tokį gigantišką, kad nerealu). Be to jo lapai labai gražios spalvos - balsvai zalsvi. :mrgreen:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 04 Gru 2011, 12:09

divatielis rašė:Aš tiesiog mėgaujuosi augalo augimu ir man taip smagu stebėti visą procesą, kad žiedai yra tik sudėtinė viso to dalis.
Smagu rasti bendraminčių. :heartsfade:
O lapų spalva suintrigavo. Gal įmanoma nuotraukoje tą užfiksuoti? Kai jo nuotraukas internete žiūrinėjau, tai tikrai atrodė lyg su vaško sluoksniuku ant lapų, kuris lyg melsvą drumstumą žaliai spalvai suteikia (panašiai ant mėlynių uogų būna, tik kad po apačia ne žalia, o mėlyna... Tiesiog puikus paaiškinimas :lol: , bet gal kas supras).

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 07 Sau 2012, 18:25

Šiandien teko laimė pamatyti šitą jaunutį Divatielio falenopsiuką. Nu ir lapeeelis! Geros keptuvės dydžio! :w00t: Po juo beveik visos mano miniatiūrinės tilptų, o jų jau nemažai užsiveisusių. :lol: Turiu pasakyti, kad suintrigavo. 8-)

Vartotojo avataras
balina
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė balina » 08 Sau 2012, 19:26

Šiaip nesižaviu šiuo augalu, bet šita nuotrauka... :w00t:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 08 Sau 2012, 21:17

Ne veltui "Magnifico". :)

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 09 Sau 2012, 11:33

Urze tu sumaišei augalus :lol: Mano Phalaenopsis gigantea yra visiškai dar nedidelis augalas - beje foto viršuje būtent ir yra nufotkintas mano augalėlis. Na jis juokingo dydžio - kaip minifalenopsis koksai :) O tu matei Bulbophyllum beccarii ir pamanei, kad tai gigantea. Arba dar galėjai sumaišyt su Bulbophyllum gigantea.
Beje maniškė Phalaenopsis gigantea taip gausiai auginasi šaknites, kad jos lenda pro vazonėlio skylutes. Bet augam ir tai yra smagu :mrgreen: Kas dar auginat pasidalinkit, kaip jusiškės laikosi :question:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 09 Sau 2012, 12:59

O kurmi, tikrai! :doh: Dar pagalvojau, kad kaip smarkiai pasikeitė augalas nuo tos nuotraukos. :lol: Ta keptuvė - tai Bulbophyllum beccarii. Tu paminėjai gigantea, tai man ir užsišvietė, kad apie šitą falenopsį kalbi, o turėjai omeny Bulbophyllum gigantea (kurio lapai labai gražiai pilkai melsvi :) ). Makalynė visiška. :lol:

Vartotojo avataras
Vilma

Standartinė Vilma » 19 Spa 2012, 14:00

susimakalavo viskas galvoje, perskaicius sia tema :)
reikalas tas, kad atvyko mano falenopsiai, persodinant pastebejau, kad ant vieno vazonelio rasoma "phal.gigantea", bet sugebejau juos visus i kruva sudeti ir sumaisyti :Hmmmm: kaip dabar atpazinti gigantea nuo kitu falenopsiu? augalu dauguma pazeistais ir sulauzytais lapais. apsunkina reikala.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 19 Spa 2012, 14:21

Laukt 5 metus ir žiūrėt, katro lapai ilgiausi užauga. :lol: Galit dar įdėti visų bendrą nuotrauką ir galim kartu bandyt atrinkti, kur kuris. Tam dar reiktų ir visų sumaišytųjų sąrašo ir kokio dydžio jie turėtų būti (jau galintys žydėti ar dar jauni). O Jūs Phal. gigantea užsisakiusi buvote ar neplanuotai jis pas Jus? Ir ar iš orchidėjų ūkio atkeliavo siuntinys, ar iš kitų augintojų? Nes pas mane yra tokių augalų, ant kurių vazonų užrašyta viena, o pasodinta visai kas kita.

Vartotojo avataras
Vilma

Standartinė Vilma » 19 Spa 2012, 14:28

ne, gavau kruva perdziovintu ir nulauzytu orchideju is vienos moteriskes. kai kurios ju turi po puse lapo, ne daugiau..
o penkis metus palaukciau, tam turiu kantrybes :lol:
P.S. nei vieno is mano falenopsiu ziedstiebai neauga zemyn. manau, kad nera jo tarp mano naujoku is vis..

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 19 Spa 2012, 20:01

man rodos irgi kad nėra, tiesiog čia bus koks nors baltas dideliais žiedais hibridas pardavėjų pavadintas gigantea

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių