Phalaenopsis schilleriana (sin. P. curnowiana, P. vestalis)

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Evaja, Šilingė

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Phalaenopsis schilleriana (sin. P. curnowiana, P. vestalis)

Standartinė Urze » 12 Sau 2020, 22:35

Slogaa, pamenu, kad po lempa jį arti buvai pastačiusi. Ar ten ir stovėjo kurį laiką ir naujus trumpesnius lapus auginosi? Nes šiaip orchidėjos auginasi trumpesnius lapus dėl dviejų priežasčių:
- kai per silpnos užauginti didesnius lapus (per mažai ar iš vis nėra šaknų, ligos, kenkėjai);
- kai stiprus apšvietimas (tada joms tiesiog nereikia didelių lapų, nes ir mažesnis lapas atlieka tokį patį fotosintezės kiekį ir jos tiesiog pataupo resursus neaugindamos didesnių; esant per menkam apšvietimui, vyksta priešingas procesas - augina didesnius, ilgesnius lapus).

Tai pasvarstyk, gal kuris variantas Taviškiam falenopsiui tinka? Pagalvojus apie tą artumą prie lempos, aš spėčiau, kad gal antrasis variantas? Gal margalapiai augdami per šviesiai ir savo margumą praranda? Reiktų internete paieškot informacijos. Paskaityk dar pačią pirmą šios temos žinutę, gal ten bus už ko užsikabinti.

O kad atlenkia atgal žiedlapius, tai greičiausiai klonas toks. Nesgi Rifas ir Tu tikriausiai visvien skirtingai laistote, o pas abi augdamas vienodai atsilenkinėja.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 13 Sau 2020, 15:15

Urze, labai gera informacija!! Deje, bet nei vienas iš tavo pateiktų variantų man netinka ir tuoj paaiškinsiu kodėl. Pusmetį Šileris stovėjo užkištas dėžėse šiauriniame kambaryje. Tad pagal tavo teorija - turėjo lapai tik tyst, o ne mažėt. Kas liečia pirmą varinatą - Šileris neturi nei kenkėjų, nėr seniai persodintas - šaknys super kondicijos, jų ten belenkokia raizgalynė, tokią kokią gavau iš Rifo, o ir naujų prisiauginęs.
Po lempa jis atsidūrė apytiksliai prieš mėnesį, kai tik pradėjo leist žiedstiebį. Abu paskutiniai lapai buvo užauginti be lempos, nes stovėjo ant šiaurinės palangės.
Mano vienintėlis įtarimas, kodėl jo reikalai paprastėjo - tai būtent šviesa ir mano sąlygų keitaliojimas jo augimo sezone. Nors ir falenopsiai turi būt prie "blankaus apšvietimo" bet mano manymu - pavasarį ir rudenį ir žiemą turi stovėt po lempom, arba ant pietinės palangės (gal pavasarį su pietine palange negerai). O vasarą ir pavasario gale gali stovėt ant šiaurinės palangės. Kažkodėl man nuojauta kužda, kad jam ir šviesos per mažai buvo, dėl to ne tik mažesnius lapus augino, bet ir prarado savo dryžuotumą.
Vienas iš geresnių pastebėjimu su falenopsiu ir šviesa tai buvo jo auginamas žiedynas, kuris augo taip tiesiai į lempą, kad maniau susidegins negyvai. Ten nuo galingiausios lempos ir jo žiedų gal... max penkioliką cm? Žiedam nieko. :lol:
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 13 Sau 2020, 15:28

Jei P.schilleriana neužtikrinama pakankama aplinkos drėgmė, augalas gali sustoti augęs. Ypač tai taikytina jauniems augalams. Apie netinkamas laikymo sąlygas pirmiausia signalizuoja lapų dėmėtumas ir spalva - jie blykšta, raštas gali visai išnykti. Būtina naudotis taisykle - kuo aukštesnė temperatūra, tuo didesnė aplinkos drėgmė.

O štai ir mano atsakymas iš pirmos žinutės. Jam tikrai gali trūkt drėgmės. Ir ne tik drėgmės pačiam ore, bet ir šiaip, vazone. Aš jį tikrai per mažai laistau - nes visada galvodavau, kad jį reikia augint kaip kokį hibridą - su padžiovinimais. O pasirodo, jam iš vis nerekomenduotina pradžiūt. Tręšt aš akivaizdžiai irgi netręšiau augimo metu tiek, kiek rekomenduotina. Viskas aišku, kokius pakeitimus ir išvadas pasidarysiu sekančiame auginimo sezone. [taip.gif]

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 02 Vas 2020, 18:21

Pasigirsiu ne tik FB, bet ir čia.

Vakar OSGB schilleriana "paėmė" trečią vietą savo kategorijoj/klasėje.
Prikabinti failai
IMG_20200201_134958.jpg
IMG_20200201_134958.jpg (3.08 MiB) Peržiūrėta 431 kartus(ų)
IMG_20200201_171958~2.jpg
IMG_20200201_171958~2.jpg (3.79 MiB) Peržiūrėta 431 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 02 Vas 2020, 18:22

Kalbėjau su teisėjais, sakė, kad jos atsilenkę atgal žiedai tai tik klono sąvybė, kurios niekaip nepakeisi. Ir arba reikia mylėti tokią kokia ji yra, arba ieškot kito varianto.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 04 Vas 2020, 12:08

Sveikinimai!
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 04 Vas 2020, 16:34

Ačiū ačiū. Šilerianą pardaviau kolekcininkui į Ispaniją už nepadoriai didelę sumą - 42 svarus. O pati laukiu kitos šilerianos iš Olandijos.. Bandysim gi su tais žiedlapiais kovoti..

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 21 Vas 2020, 15:23

Atvažiavo minėta Schilleriana iš Olandijos. Bet tokia jau taškuota, kad net pradedu mąstyt - nebus sumaišyta su kokia nors stiurtiana?
Prikabinti failai
received_2775392895831197.jpeg
received_2775392895831197.jpeg (138.52 KiB) Peržiūrėta 216 kartus(ų)

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 21 Vas 2020, 21:07

Teks laukti žiedų, lapų margumas, kaip ir žiedų ypatybės labai nuo konkretaus klono prillauso. Labai gražūs lapai beje :)
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių